Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ocak Ayina Kayit(Insaat Muhendisligi)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zorba43

Mesaj gönderen zorba43 » Cmt Kas 03, 2012 1:34 pm

Arkadaslar merhaba.Yaklasik 5 aydir ugrasiyorum almanyada okumak icin v kabul belgelerimi almanyada aldim.Baden-Wurtemberg bolgesinden istedigim universitede okuyabilirm ancak unilerden sartli kabul filan almadim.Eskisehirde insaat muhendisligi okuyorum daha bu sene basladim.Ancak belgelerim gec geldigi icin 2.Somestra kaldim.Dil kursuna kayidimi yaptiracagim onumuzdeki hafta benim size sorum.Universiteler kayitlarini 6.ayda baslatiyorlarmis ancak ben 6.ayda daha dil kursunda olucam bende dil kursundayken kaydimi yaptirabilirmiyim? Ayrica garantor belgem kac gunde cikar? Vizeye gidicem garantor belgem gelir gelmez yani ekimin 20\'leri gibi vize Dil kursuna kadar yetisirmi? Acil cevapp verinnnn lutfennn yardiminiza ihtiyacim varrr!! Her gun yastiga kafamni koydugumda icim aciyor.Cok istiyorum !!!

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 03, 2012 1:37 pm

Sartli kabul alip burada dil kursuna gidebilirsin garantoru belgesi ise bazen 2 gunde bazende 1 ay da cikiar kimse garantor olicak biri torpile gitsin yabancillar polisine
Sartli kabul almadiysan uniler belirli seviye ister...Arastirman lazim hangi uni ise sayfasina girip orada dil seviyesi yaziyordur
So geht nicht !

zorba43

Mesaj gönderen zorba43 » Cmt Kas 03, 2012 1:45 pm

Kardesim oncelikle mesajimi dikkate alip yazdigin icin cok tesekkur ederim.Ben almanyanin Baden-Wurtemberg bolgesine diplomami,kazandigim okulu filan yolladim ve not ortalamam almanyaya gore 2.2 geldi.Baden-Wurtembergdeki butun universiteleri aradik burada sartli kabul olmuyor dediler.Universiteni kayitlari 6.ayda basliyor dediler.Yani ben 6.ayda belgelerimi universiteye gondericem.Ancak ben o tarihte dil kursuna devam ediyor olucam yani size anlatmak istedigim dil kkursuna giderken universiteye kayit yaptirip Eylulde baslayabilirmiyim? Ve DSH sinavini gecmem icin en az kac dil kursuna gitmeliyim>>Birde dil kursuna kayidimi yaptirsam vizeye gittigim zaman dil kursum OCakta basliyor ocaga yetismem gerekiyor desem vize surem kisalirmi_? yani ocaga yetisebilirmiyim? Cok zaman kaybetttim cokk !! Belgelerim cok gec geldi :(((. 2 sene kaybetmek istemiyorum seneye baslama imkanim varmi hala uniye??:::

zorba43

Mesaj gönderen zorba43 » Cmt Kas 03, 2012 1:47 pm

KAc dil kursu degil kac ay dil kursuna gitmeliyim olucakti::: Kafami kaldi_:(

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 03, 2012 1:52 pm

Almanyada DSH sistemini biliyorsun iyi boyle bursey yapabilirsin sartli uni verenlere basvurup buraya gelip dil kursuna gidip DSH verdikten sonra almanyada hemen hemen butun uni lere kayit yaptirabilirsin..
So geht nicht !

zorba43

Mesaj gönderen zorba43 » Cmt Kas 03, 2012 2:05 pm

Cok tesekkur ederim bunu duyduguma sevindim.Zaten DSH sinavi 2 ayda bir oluyor yani artik DSH\'i verip verememk benim becerime kalmis birsey.Unilere DSH kazandigim anda basvuru yapabiliyorum yani bu demek oluyor dimi Murat?Peki birsey daha sorucam Vize ocaga kadar yapabilirmiyim? DAha garantor belgem cikicak bnde Ekimin sonu yani 24\'u gibi ANkaraya vizeye gidicem? OCakta dil kursum basliyor desem daha hizli olurmu? Zaten dil kursunun baslama tarihini kagitlarda gorucekler? Ocaka yetisirmiyim yani??

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 03, 2012 2:10 pm

Evet dsh verdikten sonra basvurabilirsin vize ise sans isi burokrasi malesef Turkiyede tam islenmiyor

Gurcistanda bile her turlu vizeler 3 gunde belli oluyor
So geht nicht !

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Kas 03, 2012 2:15 pm

Oncelikle sakin ol, biraz siteyi incele. Sorularina cevap bulacaksin.

1- Kimse sana 1 ayda vizen gelir, yetisirsin veya sen vize alamazsin diyemez, sans isi.
2- Oyle istedigin zaman baslayamiyorsun okula. Her okulun,her bolumun baslama tarihleri var. Bazilari senede sadece 1 kere kis somestrinda baslarken bazilari iki kere yani hem yaz hem kis basliyor. Dil kursunu bitirip DSH sinavini gectikten sonra okula basvurunu yapabilirsin.
3- Dil kursuna giderken calisma imkanina gelince, sans isi. Buraya geldiginde oturum uzatmak icin yabancilar polisine gittiginde calisma izni verirlerse calisabilirsin, vermezlerse okula basladiginda verirler. Ha tabii almanca bilmeden is bulmak da kolay degil.

Planini iyi yap, ailem bana 300 euro gonderir,300 de ben kazanirim, kral gibi yasarim deyip de gelme, cok zorlanirsin.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]