Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kimya okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
natur06

Kimya okumak

Mesaj gönderen natur06 » Cum Eyl 28, 2012 2:05 am

Selam,
Ben Almanyada Kimya Bachelor okumayi dusunuyorum..Master yapmadan orda is bulma imkani nasildir?Elbette biraz da sans isi ama yine de bu konuda bilgi veya deneyimleri olanlar paylasirsa sevinirim.Tesekkur ederim

kadir12

Kimya okumak

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Eyl 29, 2012 12:18 am

eger tekrar turkiyeye calismak icin doneceksen hic yazma bence, bir kimyager olarak soyluyorum ki turkiyede fizik bolumunden sonra is bulma konusunda en sikinti yasayan ikinci bolumdur. ne muhendissindir ne tekniker. su an 17 yasimdaki halime geri donsem asla yapmayacagim tercihlerdendir.
ama almanya, avusturya ve isvicrede daha deger veriliyormus, o ayri.
yazdiklarinin almanyayla ne alakasi var diyebilirsin belki soruna cevap olmayabilir, cunku ben de master icin gitmek istiyorum, ama hayatin gerceklerini de yazmam senin yararina olur diye dusunuyorum, benim gibi kimyayi cok seviyorum hevesiyle yazip da cok sonradan hata yaptigini farketme.

natur06

Kimya okumak

Mesaj gönderen natur06 » Sal Eki 02, 2012 4:33 pm

Merhaba kadir12,
Tesekkur ederim cevabin ve ilgin icin.Ben oncelikle Almanyada kalip orda bir is bulmak niyetindeyim.Gerci Master yapmadan da zor ama belki sans yuzume guler..
Sana iyi sanslar ve basarilar diliyorum..

mehmetaachen

Kimya okumak

Mesaj gönderen mehmetaachen » Cmt Kas 10, 2012 3:11 pm

Merhaba natur arkadasim,ben de istanbul univ Kimya muh,son siniftayim.Ben 1.siniftan beri kimyasal fabrikasinda calistim tam 4 sene,son sinif bitmeden almanyaya geldim evlilik yoluyla,almanyadada kimya ile alakali fabrikada calisiyorum 6 aydir.simdi burada lisansi tamamlayip,masterida burda tamamlamak istiyorum tabiki ayni zamanda calisarak.
sonuc olarak sunu sana soyleyim,ben Kimya muhendisligini cok seviyorum,hep is buldum,hemde iyi isler.bu biraz giriskenlik ve sansla alakali(dogru zamanda dogru yerde olmak).benim is bulamayan,veya gecici islerde calisan bilgisayar ve makina muh.arkadaslarim var.tavsiyem sevdigin meslegi secip,okumak olmali.kimyanin alani genis,iyi arastir.temizlik,petrol urunleri,ilac,gida,boya,metal,tekstil vs.

iyi sanslar

natur06

Kimya okumak

Mesaj gönderen natur06 » Cmt Kas 10, 2012 8:23 pm

Tesekkur ederim mehmetaachen,

Kimya genis bir alan dogru soylersin...Bi de gidebilseydim:))),