Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada doktora icin yardim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
harunsefik

Mesaj gönderen harunsefik » Pzt Mar 02, 2009 3:14 pm

merhaba arkadaslar ben yildiz teknik universitesi bilgisayar muhendisliginde yuksek lisans yapiyorum. Almanyada doktora yapmak istiyorum. yuksek lisansim bu sene eylul gibi bitecek. zaman kaybi yasamamak, gec kalmamak icin sizlerden bilgi istiyorum. ne zaman ve nasil basvuru yapacagimi tam olarak bilmiyorum. cesitli sitelerden Almanyada bir universiteden profesor bulmam gerektigini ogrendim sizce yuksek lisansimi bitirmeden profesorlere basvurmam benim icin dezavantaj olur mu. basvurularin belirli donemlerde yapilmasi ve yazismalar belgeleri hazirlama sureci beni endiselendirdigi icin zaman kaybetmek istemiyorum.yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 02, 2009 11:25 pm

Doktora icin tam net bilmemekle beraber paylasiyim bilgilerimi diger arkadaslar ekleme yada duzeltme yaparlar..Simdi ;
eger yapabiliyorsan unide ki hocalara,proflara bir sor Alman Unilerinde partnerleri var mi bu sekilde kontak kurman cok daha iyi olur..Yoksada uni sitelerinde doktora yapmak istedigin bolumlere ve prof isimlerine bakar o kisilere doktora yeri icin talip oldugunu anlatan bir mail atarsin..Sanirim boyle oluyor =)
Doktora ogrencilerine onem gosteriyorlar baya,,ve sanslari yuksek kabul icin..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

harunsefik

Mesaj gönderen harunsefik » Sal Mar 03, 2009 12:53 pm

yardimin icin cok tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 06, 2009 3:41 am

doktora icin basvuru yapacagin bolumun prof larinin kendi sayfalarina bakacaksin.. ilan vererek ariyorlar doktora ogrencisi. her semester belli sayida doktora ogrencisi aliyorlar.. daha sonra profesorle gorusuyorsun, o sana bi form yolluyor, kabul edilirsen davetiye yolluyor sana prof un calistigi institu.. o sekilde vizeye basvuru yapiyorsun

harunsefik

Mesaj gönderen harunsefik » Cum Mar 06, 2009 1:07 pm

benim yuksek lisansim yaza ya da en gec eylule bitecek. sizce ne zaman profesorlerle yazismalara baslamaliyim? benim dusuncem simdiden yazismalara baslamak hoca aramak bu surectede okulu bitirip 2009 ekim gibi basliyor sanirim universiteler almanyada o donem icin almanyada olmak. sizce okulu bitirmeden de profesorler basvurumu ciddiye alir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 06, 2009 1:11 pm

doktora icin belli bi basvuru suresi yok zaten.. istedigin zaman basvuru yaparsin.. eylul de yuksek lisans bitiyor diye belirtirsin basvuru yaparken..okul bitmeden de basvuru yapabilirsiniz..

ayrica gelismeleri devamli burdan bizimle paylasirsaniz cok memnun kalirim.. bu konu cok onemli benim icin .. tesekkurler :D

harunsefik

Mesaj gönderen harunsefik » Pzr Mar 08, 2009 5:22 pm

elbette gelismeleri paylasirim. birbirimize yardimci olmamiz cok onemli