Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FOLKWANG UNIVERSITESI !!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
omer34

Mesaj gönderen omer34 » Sal Ağu 21, 2012 11:39 pm

ARKADASLAR MERHABA ;

DIUSBURG-ESSEN\'DE KAZANDIÐIM BOLUM MALESEF YOK , 4 YILLIK BI YERE YERLESIYORUM AMA NE SANSKI BU SEFERDE KAZANDIÐIM BOLUM YOK BUNA YAKIN VEYA DENK BI BOLUM KONUSUNDADA HIC BISEY BULAMADIM , ACIKCASI NASIL BULUCAÐIMIDA BILMIYORUM ..

SITE YONETICELERI SAÐOLSUN , ONLARINDA TAVSIYELERIYLE FOLKWANG UNIVERSITESINI BUGUN ARASTIRDIM VE TAKILDIÐIM BI NOKTA VAR ...

http://www.folkwang-uni.de/de/home/hoch ... rderungen/

bu baglantida en altda "fachebereich 4\'\' die bi yer var , simdi sorum su ,

burasi sartli kabul vermiyormu ve ben buraya basvurursam nasil gerceklestiricem bunu bilgisi olan varmi ?

herkese iyi forumlar ...

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 12:29 am

ya ben cidden kafayi yicem .. Hani ddgn bi sanat universitesi icin ne garip biseyki sacma sacma prosedurler koyuyolar ..

Isin icinden cikamicgm bi hal aldi artik bu , o kadar arastirmalarma ragmen halen bi adim ilerleyemedim ..

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Ağu 22, 2012 12:42 am

madem buraya gelmek istiyorsun ozaman arastiricaksin tercih yaparken ona gore mantikli tercih yapicaksin malesef tercih hatasi yapmissin ve bu hata yuzunden ugrasip duruyorsun , almanyaya bole karambole gelen sayisi azdir bende tercih yaparken istedigim bi bolume yakin bolumu tercih etmistim ve almanyada dsh dan sonra kabullerde hic bi turlu sIkinti yasamadim.. kolay gelsin ne diyim.

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 12:56 am

aynen ole gurhan tercih hatasida biraz sansda onemli tabi o kadar tercihin icinden ...
Yine sen yakin bi bolum bulup kabul almissin , ben ole bi bolume denk geldimki o imkanda yok

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 1:02 am

okumak istedign bolum derken ??

Uni.yerlestgm bolumu diosan ILETISIM TASARIMI (kommunikations design)

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 2:03 am

simdi oncelikle verdgn bilgi icin cok tesekkurler , saol ..

Benim akrabalarm diusburg-essende .. Onlar bize yakin universiteleri terch et dediler konaklama , yardim acisindan ..
Bu dedigin yerler oraya uzak dusuyo ..

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 2:11 am

onlarda kalmam sikinti degildir umarim ..

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 2:19 am

biraz daha genis yazarsn ? ?

Orda kalmam kabul veya vize almamdan yana mi sikinti olur diosun ? ?

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Ağu 22, 2012 2:21 am

[quote]omer34 tarafindan yazilan metin:

biraz daha genis yazarsn ? ?

Orda kalmam kabul veya vize almamdan yana mi sikinti olur diosun ? ?[/quote]
hayir iste , akrabalarinin yaninda kalacagin icin turkce konusursun dil ogrenme surecin uzar diye bir yorumda bulunmus arkadas. Bunun vize veya kabul almanla bir ilgisi yok.

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 2:38 am

bu konuda kesinlikle evet , sizle ayni gorusteyim ..
Ama diger yandanda oraya gittgmde hicbisey bilmiyorum sonucta , maddi-manevi destege ihtiyacin oluyo sonucta ..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 22, 2012 3:19 pm

Fachbereich 4 (Gestaltung)

In den Studiengaengen des Fachbereichs 4 muss bei Einschreibung der Sprachnachweis B2 bereits vorhanden sein. Fur Studienbewerberinnen und Studienbewerber ohne Sprachkenntnisse auf der Kompetenzstufe B2 wird vor Semesterbeginn ein funfwochiger Kompaktkurs B2 (200 Std.) studienvorbereitend angeboten. Der Sprachnachweis C2 muss innerhalb von zwei Semestern nach Einschreibung erbracht werden.

Kayit icin B2 istiyor sonrasinda ise 2 somestr icinde C2 5_D ancak basvuru icin herhangi bir dil sarti yok , tam tersi B2 olmayanlar icinde somestr oncesi 5 haftalik B2 kursu veriyorlar..

Bana kalirsa e-posta at Ingilizce ve derdini anlat.Asagidaki linkden Fachbereich 4 basligini bul , orada senin bolume kabul icin ilgilenenlerin ismi ve e-posta adresleri var.Bir danis.

http://www.folkwang-uni.de/home/hochsch ... chreibung/
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 3:22 pm

staatsmann dedigini yaptim .. bana normalde sartli kabul vermiyoruz dediler biraz daha israr ettim daha sonra bi kagit yazip verebilrim anca ama o benim isimi ne kadar gorur bilmiyorum ://

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 22, 2012 3:32 pm

Peki , o zaman o kagit okulla ilgilendigini gosteren bir kagittir sadece.
Konsolosluk okuldan kabul istemiyor \'\' normalde \'\' ..Bir kac universite ile ilgilendigini gosteren kagit alir ve dil kursuna kayit yaptirirsanda \'\'studienvorbereitendes visum \'\' alabilirsin.

Ama bilindigi uzere konsolosluga acik vermek istemiyor kimse ve sartli kabul ile basvuruyor ;)

Gottfried bir kac universite saymis artik onlari inceleyebilirsin.Asagidaki siteden de nerelerde istedigin bolumun oldugunu taratabilirsin.

http://www.study-in.de/en/

Duisburg-Essen icin paralel bolumler bakmaya calis.Dedigim gibi Uluslararasi Iliskiler ve AB kazandim , isletmeden kabul aldim Duisburg\'dan , sonra ise Siyaset Bilimine gectim.Bu bolumler ne kadar alakali birbiriyle anla artik.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 3:46 pm

ya staatsmann yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim size gercekten ..

zaten forumda paylastim , artik baska universitelere bakiyorum ..

diusburg-esse\'de bi turlu net bi cevap vermediler , bu bolum bizde yoktur , daha cok pratige dayandigi icin .. yakin bolumlerini sordum hic bisey dmediler bu konuda napicagimi acikcasi bende bilmiyorum ..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 22, 2012 11:03 pm

2 ay icerisinde Deutschstudent olarak Folkwang Sanat Okuluyla ozel bir anlasma yapilacak ve bu universitede okumak isteyen DS uyelerine kayit, kabul ve vize islemleri icin kimsenin hayal bile edemeyecegi kolayliklar gelecek. :) Herhangi bir almanca sertifika olmadan kabul alacaksiniz ve vize islemlerinizi Folkwang universitesi sizin icin halledecek.

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 11:05 pm

2 ay :( .. Keske daha erken bi sekilde gerceklesebilse bu ..

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Ağu 22, 2012 11:27 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

2 ay icerisinde Deutschstudent olarak Folkwang Sanat Okuluyla ozel bir anlasma yapilacak ve bu universitede okumak isteyen DS uyelerine kayit, kabul ve vize islemleri icin kimsenin hayal bile edemeyecegi kolayliklar gelecek. :) Herhangi bir almanca sertifika olmadan kabul alacaksiniz ve vize islemlerinizi Folkwang universitesi sizin icin halledecek.[/quote]

oha denir bole birsey olursa harbiden :)

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Ağu 22, 2012 11:29 pm

@ omer34

vizeni ilk seferde alabilme garantin yok bende senin gibi o tarihlerde deli gibi acele etmistim tee 2. aya anca gelebilmistim bide bu yanindan bak olaya hem vizede kolaylik saglanir eger uni konsoloslukla baglantiya gecerse.

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Ağu 22, 2012 11:32 pm

bu tavsiyene ihtiyacim vardi , saol =)

ya sende anliyosundur beni.. Ya korktugum taraf kazandigim bolum biraz sikinti oldugu icin , deliler gibi arastiriyorum iste ..

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Ağu 22, 2012 11:38 pm

orasi normal ama baktin olmuyor yine 2 ay sonraya bi caren var yani islerini 11. ay halletsen 12. aya burdasin bu da cok gec bi tarih degil bende bu zamanlarda baslamistim dedigim gibi 2. aya anca geldim sabir sabir diyordu herkes anlamiyordum ama harbiden sabir geldikten sonra o sabira daha cok ihtiyacin olcak simdiden ogrenmekte fayda var :)