Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Management Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
melihC

Management Master

Mesaj gönderen melihC » Cmt Şub 21, 2009 1:48 pm

merhaba arkadaslar benim bir kac sorum olucak, yardim ederseniz sevinirim.
Ben istanbul universitesinde "ulastirma & lojistik" bolumunde okuyorum daha 2.5 senem war okulumu bitirmeme ben de almanya da "Operation and Management of Maritime Systems" gibi bana yakin dallarda master yapmak istiyorum.Su an kursa gidiyorum goethe de okul bitene kadar gidicemde.
oncelikle su marmara universitesinde olan sinavi gecersek almanyada universitenin sinavina ihtiyac olmuyormu? daha sora okullara basvurularda neler goz onunde aliniyor?dersler disinda?=sartli kabul var dediniz? almancasi yeterli olmayani neye gore kabul ediyorlar?_ almancasi yeterli olmayan orda kursa gidiyor demissiniz kurs ucretleri konusunda konusulanlarida okudum ama ortalama bir fiyat soyliyebilirmisiniz?=Okullarin sitelerini tam okuyamadgim icin ortalama yabanci ogrenci kontejyani ne kadar oluyor? goethe enst den alicagim diplom ne isime yariyabilir yane sinawa girmeden kabul olunurmu=?_ cok oldu ama lazim bilgiler arkadaslar simdiden tesekkur ederim:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Management Master

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 21, 2009 2:01 pm

marmara uni deki sinavla kastin ne ?

basvuracagin bolum ing ise teofl gerekiyor bunun yaninda 240 saat almanca gordugunu kanitlayan belge.. dersler disinda almanca ise bolum dsh veya testdaf. almanca sinavini olcen sinavlar bunlar 1000 saat ders yaptiktan sonra giriyorsun.. ama bazi uniler dil kurslarina 0 almanca ile cogu ise en az 400 saat almanca ogren oyle gel bi kismi da dsh yi ver oyle gel diyor.. kurs ucretlerini universite tanitimlarimizda ekledik asagi yukari ama 500 - 700 euro arasi degisiyor.. ortalama olarak % 8 - 12 arasi yabanci kontenjanlari oluyor.

goethe institusunde almanca sinavini gecersen , almanya daki her universiteye basvuru yapabilirsin.

melihC

Management Master

Mesaj gönderen melihC » Cmt Şub 21, 2009 2:26 pm

ya marmara uni de testdaf a giriliyor diye okumustum da demek istedgim hani turkiyede gecsek o sinawi gecebilirsek tabi bir daha girmemize gerek yokmu yane illa gittigimiz okul sinaw yapicakmi?.simdi 1000 saati gecmeden giremiyormuyuz o sinawa? ya gercekten orda okumak istiyorum, bolumunun avrupa merkezi almanya tasimaciligin, cok fazla master programi yok logistik management adi altindada var toplamda 5 6 tane program var bulabildigim bunlara ayni anda basvurulabilicegini duymustum?dogrumu. cok tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Management Master

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 22, 2009 12:17 am

marmara da testdaf i verirsen gecerli olur burda.. sadece bi kac alman universitesi var her universitenin dsh sini kabul etmeyen.. testdaf icin illa ki 1000 saat yapmana gerek yok ama bazi universiteler yine testdaf i gecsen bile 1000 saati tamamla oyle gel diyor

der Nordostwind

Management Master

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Şub 22, 2009 10:17 am

kardes bende marmarada sinava gircemm

melihC

Management Master

Mesaj gönderen melihC » Pzr Şub 22, 2009 1:14 pm

tesekkur ederim bilgileri paylastiginiz icin sanada basarilar adnan menderesli arkadasim

der Nordostwind

Management Master

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Şub 22, 2009 2:33 pm

saol kardes sem marmaradaysan sanslisin hocayla gidip direkt konusabilirsin ornek testdaflari alabilirsin

melihC

Management Master

Mesaj gönderen melihC » Pzr Şub 22, 2009 5:19 pm

yok ben istanbul uni deyim walla marmarada da olsam hocalarin vercegini sanmam ama tabi denemkte fayda olur ornek varsa

der Nordostwind

Management Master

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Şub 22, 2009 6:57 pm

bence dene kardes