Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tip icin Kabulde Diploma Puani?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
spatyom243

Mesaj gönderen spatyom243 » Prş Ağu 09, 2012 6:42 am

Arkadaslar Merhabalar, ben Duisburg - Essen Universitesi Tip Fakultesine sartli kabul almak icin basvurmak istiyorum fakat aklima takilan bir soru var. Forumda NC ile ilgili yuzeysel bilgiler verildiginden burada sorma ihtiyaci hissettim. Ben fen liseliyim ve bilirsiniz ki bu okullarda hocalarimizin zor soru sevdasi yuzunden cok yuksek puanlar alamadik. Benim diploma puanim 100 uzerinden 85. Burada tiptan kabul alan arkadaslar mutlaka olmustur. Diploma puanlarinin kac olduklarini soylerlerse cok sevinirim. 85 ile kabul alir miyim merak ediyorum. Bir de basvuruda ulkemizde fen lisesinin en iyi okul turu oldugunu vs. belirtsem bana yarari olur mu? Simdiden cok tesekkurler arkadaslar, kendinize iyl bakin...

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ağu 09, 2012 2:40 pm

[quote]spatyom243 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhabalar, ben Duisburg - Essen Universitesi Tip Fakultesine sartli kabul almak icin basvurmak istiyorum fakat aklima takilan bir soru var. Forumda NC ile ilgili yuzeysel bilgiler verildiginden burada sorma ihtiyaci hissettim. Ben fen liseliyim ve bilirsiniz ki bu okullarda hocalarimizin zor soru sevdasi yuzunden cok yuksek puanlar alamadik. Benim diploma puanim 100 uzerinden 85. Burada tiptan kabul alan arkadaslar mutlaka olmustur. Diploma puanlarinin kac olduklarini soylerlerse cok sevinirim. 85 ile kabul alir miyim merak ediyorum. Bir de basvuruda ulkemizde fen lisesinin en iyi okul turu oldugunu vs. belirtsem bana yarari olur mu? Simdiden cok tesekkurler arkadaslar, kendinize iyl bakin...[/quote]

85 iyi bir ortalama , ayrica hem vize gorusmesinde hem de kabul alma asamasinda Fen Lisesinin avantajini gorursun..

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Ağu 09, 2012 7:33 pm

Konuyla alakasi olmayan sorulari ayni konu altinda sormayiniz. Aksi halde forum daha cok karisiyor. Bunun yerine benzer bir konu bulup altina yazabilirsiniz. Gereksiz mesajlar silindi. Iyi forumlar.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Ağu 22, 2012 2:10 am

[quote]spatyom243 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhabalar, ben Duisburg - Essen Universitesi Tip Fakultesine sartli kabul almak icin basvurmak istiyorum fakat aklima takilan bir soru var. Forumda NC ile ilgili yuzeysel bilgiler verildiginden burada sorma ihtiyaci hissettim. Ben fen liseliyim ve bilirsiniz ki bu okullarda hocalarimizin zor soru sevdasi yuzunden cok yuksek puanlar alamadik. Benim diploma puanim 100 uzerinden 85. Burada tiptan kabul alan arkadaslar mutlaka olmustur. Diploma puanlarinin kac olduklarini soylerlerse cok sevinirim. 85 ile kabul alir miyim merak ediyorum. Bir de basvuruda ulkemizde fen lisesinin en iyi okul turu oldugunu vs. belirtsem bana yarari olur mu? Simdiden cok tesekkurler arkadaslar, kendinize iyl bakin...[/quote]

Okullarin en son aldigi nc puanlarini sitelerinden gorebilirsin ya da mail atarak bunu sorabilirsin. Ama burda soyle bir sorun var ki bizim diploma notlarimizin Nc´ye cevrildigi tam bir sistem yok. Her okul bunu kendi hallediyor (Yada Uni-assist). Bir universiteye su fen lisesinden mezunum gibi bir sey yazarsan bu onlar icin cok buyuk bir anlam ifade etmez . Ki zaten bu diplomanda yaziyor. Cunku burda su sehrin gymnasium´u cok guzel , suranin ki cok kotu diye bir durum yok. Bu yuzden bu almanlara pek bir sey ne yazikki ifade etmez. Ama kabul tabi ki alabilirsin yinede okullarla mailleserek bunu daha net ogrenebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 22, 2012 2:57 am

Yabanci ogrenciler icin uygulanan NC kriterleri tamamen degisti. Sansi yaver gidenler artik %50 ortalama ile de kabul alabilecek, %95 ler de red alabilecek. Yakinda gerekli makale sitemize eklenecek.

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Ağu 22, 2012 3:03 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Yabanci ogrenciler icin uygulanan NC kriterleri tamamen degisti. Sansi yaver gidenler artik %50 ortalama ile de kabul alabilecek, %95 ler de red alabilecek. Yakinda gerekli makale sitemize eklenecek.[/quote]
bugune kadar tam bir duzgun sistem varmiydi ki ? Mesela ben Rwth´da yabanci ogrenci islerine bakan bir turk hanimla konusmamizda , bana direk olarak nc li bolumlere belgeler tamamsa ve yer varsa aliyoruz demisti. Hani bir notlari cevirelim siralama yapalim gibi bir durumlari oldugundan ben cok supheliyim. Hatta beni kabul ederlerken diplolamama baktiklarindan falan da :D

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Ağu 22, 2012 3:09 am

aynen mesela almanyaya gelmeden kabul aldigimiz hs niederrhein bana bu donem red verdi diger basvurdugum 4 okulda 1 gunde kabul verdi . Red aldigim kagittida yazan 33 kisinin basvurdugu ve bunlarin iclerinde notu en iyi olan 6 kisinin okula kabul edildigiydi.