Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada Bolum arama programi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Şub 17, 2009 8:36 pm

http://81.169.169.236/kompass/xml/index_stud_en.htm
http://www.daad.de/deutschland/studiena ... 41.en.html
arkadaslar burda almanyada istediginiz bir programi eyaletlere bolumlere sehirlere donemlik harclara gore bir cok ozellikle arayabiliyorsunuz.
bence ustteki prgram daha genis ve kaliteli. ben surekli ondan bakmistim.
bu site adresleri benim burda gozume carpmamisti. varsada guncelleyelim

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Şub 17, 2009 10:54 pm

evet bu 1. link gayet saglam ve cok ise yariyor hangi bolum nerde kac semestr harci ne kadar alternatifleri neler... tarihleri winter yada sommer semestr mi hepsini teker teker gosteriyor bu arada yolcu yada minnettarligimi sunuyorum bu guzel linki bizimle paylastigi icin...:D:D

sadi

Mesaj gönderen sadi » Çrş Şub 18, 2009 1:53 am

merhaba arkadaslar aranizda duseldorf fachhaochschulde de okuyan varmi varsa yardimlarini istiyorum

bir sey danisacaktim

sadi

Mesaj gönderen sadi » Çrş Şub 18, 2009 2:09 am

duseldorf fachhochschule makina muhendlisginide okuyan varsa yardimlarini rica ediyorum

saygilar

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Şub 18, 2009 3:51 pm

serhan onemli degil. ben bu linklerin burda oldugunu saniyordum. bilseydim daha once eklerdim.
sadi senin sordugun sorunun da bu baslikla hic bir alakasi yok. lutfen basliklari okuyupta cavp verelim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 18, 2009 5:12 pm

[quote]sadi yazdi:

duseldorf fachhochschule makina muhendlisginide okuyan varsa yardimlarini rica ediyorum

saygilar [/quote]

okuyan tanidiklarim var, ne gibi bisey lazim ?

sadi

Mesaj gönderen sadi » Çrş Şub 18, 2009 10:28 pm

merhaba ben su anda dil kursuna gidiyorum yani dsh hazirlaniyorum ancak fachhochschule ye gitmek istiyorum dusiburg unisinden onay aldim ancak fachhochschulenin daha kolay oldugunu soylediler bende onda dolayi fachhochschule ye gitmeye karar verdim

sorum ise orasi dsh 2 mi istiyor cunku bir arkadasdan duydum kendisi de sinaf yapiyormus dsh dan daha kolaymis oyle duydum ancak dogrmu mu yanlis mi bilmiyorum oradan birisiyle irtibata gecebilirsem

turkiye de ogretmenligi bitirdim makina ogretmenligi ders saydirabiliyormuyum yada kac tanesini saydirabilirim

orada birisiyle tanismam gerekiyor oyle birisi varsa almancamda yeterli olmadigi icin kendim cok fazla bir sey yapamiyorum

saygilar

junkie_boy8

Mesaj gönderen junkie_boy8 » Çrş Şub 18, 2009 10:36 pm

meraba arkadaslar suanda ozel bir fachhochschuledyim 1. somesterim isletme enformatigi bolumundeyim.buradan baska bir devlet veya fachhochschuleye nasil gecerim ? okullar ne gibi sartlar istiyor ? ayrintili bilgiye cok ihtiyacim var..... :|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2009 2:07 am

[quote]sadi yazdi:
merhaba ben su anda dil kursuna gidiyorum yani dsh hazirlaniyorum ancak fachhochschule ye gitmek istiyorum dusiburg unisinden onay aldim ancak fachhochschulenin daha kolay oldugunu soylediler bende onda dolayi fachhochschule ye gitmeye karar verdim

sorum ise orasi dsh 2 mi istiyor cunku bir arkadasdan duydum kendisi de sinaf yapiyormus dsh dan daha kolaymis oyle duydum ancak dogrmu mu yanlis mi bilmiyorum oradan birisiyle irtibata gecebilirsem

turkiye de ogretmenligi bitirdim makina ogretmenligi ders saydirabiliyormuyum yada kac tanesini saydirabilirim

orada birisiyle tanismam gerekiyor oyle birisi varsa almancamda yeterli olmadigi icin kendim cok fazla bir sey yapamiyorum

saygilar [/quote]

slm sadi, sanirim o dediklerini bizim aliden duydun =) duss fh dsh 2 veya testdaf istiyor en azindan.. ders tanitabilirsin elbette , hatta fh oldugu icin dersler uyuyorsa master dan baslatmazlar ama bayagi ust bi seviyeden baslayabilirsin.. sebebi ise, sen makina ogt. ligi okumusun ali gibi.. burdaki fh lar biraz daha pratige dayali oldugu icin, sanirim pratik kisimlarini hatta ilk semesterdan itibaren yaptirabilirler ve bu arada 5. semesterden bile ders tanitabilirsin.. yani uni ye basvurmaktan ziyade fh daha iyi karar kesinlikle.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2009 2:17 am

[quote]junkie_boy8 yazdi:
meraba arkadaslar suanda ozel bir fachhochschuledyim 1. somesterim isletme enformatigi bolumundeyim.buradan baska bir devlet veya fachhochschuleye nasil gecerim ? okullar ne gibi sartlar istiyor ? ayrintili bilgiye cok ihtiyacim var..... :|[/quote]

fh dan uni ye gecis eyaltten eyalete degisiyor.. ama baska bi fh ya gitmek istersen,ilk once gitmek istedigin fh de NC varmi yok mu ona bakacaksin.. yoksa direk basvuru yaparsin, kabul gelince de kendi fh de exmatrukilation yaparsin.. sayet NC varsa isin cok zor, ancak gecis yapmak istedigin fh da senin okula gecmek isteyen birini bulabilirsen degistirebilirsin..

junkie_boy8

Mesaj gönderen junkie_boy8 » Prş Şub 19, 2009 3:09 pm

fh dan uni ye gecis eyaltten eyalete degisiyor.. ama baska bi fh ya gitmek istersen,ilk once gitmek istedigin fh de NC varmi yok mu ona bakacaksin.. yoksa direk basvuru yaparsin, kabul gelince de kendi fh de exmatrukilation yaparsin.. sayet NC varsa isin cok zor, ancak gecis yapmak istedigin fh da senin okula gecmek isteyen birini bulabilirsen degistirebilirsin..

NC dedigin sey tam olarak ne oluyor ? bu konularda bilgim yokta..fh dan fh ya veya fh dan devlet unisine gecis benim icin problem deil..ogrenmem gereken benim icin en onemlisi okullar ne gibi kosul istiyor ? ben kolndeyim.ama burdan gecicegim okulun yeri pek sorun deil..makina muhendisligi veya elektrik elektronik muhendisligi.okulun beni almasi en onemlisi...neler istiyorlar ? test daf oss bu gibi seyler ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2009 3:16 pm

Numerus Clasus-- bazi unilerde bolumlere cok basvuru yapildigi icin not durumuna gore bi kac semester bekleyebiliyorsun.. farkli bi bolume gececegin icin, dedigim sorunlari yasamazsin.. senden isteyecekleri belgeler, dsh veya testdaf, lise diploman, osym den herhangi bi tr universitesine yerlestigine dair belge ve bunlarin almanca tercumesi..

junkie_boy8

Mesaj gönderen junkie_boy8 » Prş Şub 19, 2009 4:58 pm

physiker yanliz benim en buyuk sorunum turkiyede bi yerlestirmem olmamasi..benim suanda okudugum okul benden bu belgeyi istemedi sadece oss veya yds den turkiyede 185 barajini gecip gelebilecegimi soyledi.ve bende yds den almanca olarak gecip geldim..turkiyede yerlestirmem olmadan burda baska bir Fh veya devlete yatay gecis yapamazmiyim ? suan zaten okuyorum.benden baska okula gecerken yerlestirme isterlermi ? birde buradan turkiyede ozel veya devlete gecmek istesem yatay gecis seklinde gecebilirmiyim ?

sadi

Mesaj gönderen sadi » Prş Şub 19, 2009 9:44 pm

merhaba physiker aliden duydum evet ancak ancak dsh veremezsen de okul kendisi bir sinav yapiyormus boyle bir sey var mi bununla ilgili bilgin var mi burada msn felan verilmiyor sanirim

ve ben oraya gitmek istiyorum da ne zaman basvuracam ne yapmam gerekiyor bunlar konusunda bilgim yok ve bir isin kotu tarafi benim dusunceme gore anca eylul de dsh veririm ben oda verebilirsem

o saatten sonra nasil gidecem duseldorfa buda kafama takildi dsh belgesi almadan okula basvurabiliyormuyuz yani

ve sen sabah aksam burdamisin :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2009 11:46 pm

physiker yanliz benim en buyuk sorunum turkiyede bi yerlestirmem olmamasi..benim suanda okudugum okul benden bu belgeyi istemedi sadece oss veya yds den turkiyede 185 barajini gecip gelebilecegimi soyledi.ve bende yds den almanca olarak gecip geldim..turkiyede yerlestirmem olmadan burda baska bir Fh veya devlete yatay gecis yapamazmiyim ? suan zaten okuyorum.benden baska okula gecerken yerlestirme isterlermi ? birde buradan turkiyede ozel veya devlete gecmek istesem yatay gecis seklinde gecebilirmiyim ?[/quote]

oss yerlestirme belgesi olmadan bir devlet universitesinden kabul alman gercekten cok zor.. turkiyedeki ozel universiteler icin bisey diyemem onlar biraz paraya baktiklari icin alabilirler ama devlet universiteleri cok zor.. belki erasmus ogrencisi olarak turkiye ye gidebilirsin , sonra orda kalabilirsin.. o da belki..

junkie_boy8

Mesaj gönderen junkie_boy8 » Cum Şub 20, 2009 1:31 am

ama suanda bi fachhochshulede kayitliyim mesela dsh veya testdafi versem yatay gecis yapamiyormuyum..illa devlet deil herhangi bir fh da olabilir veya ozel..dedigin gibi turkiye baya zor..

sadi

Mesaj gönderen sadi » Cum Şub 20, 2009 10:34 pm

merhaba dsh 1 ile fachhochschule ye makina muhendisligi bolumene kabul eden okul var mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 21, 2009 12:58 am

ama suanda bi fachhochshulede kayitliyim mesela dsh veya testdafi versem yatay gecis yapamiyormuyum..illa devlet deil herhangi bir fh da olabilir veya ozel..dedigin gibi turkiye baya zor..[/quote]

oss kabulun olmadan cok zor, hatta turkiye de sadece kibrisdaki ozel uni ler kabul edebilir..ama yine de kendin bi gorus derim, fakat ne yazikki sansin cok ama cok dusuk...

sadi, senin soruna gelince, forum da bi yere yazmistim hangi uni ler dsh 1 ile kabul veriyor diye.. bi de dusseldorf fh sinin tanitimina bak orda yazmasi gerekiyor basvuru sartlari .. ama oyle dedigin gibi bi sinav sadece bi kac bolum icin var.