Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH Aachen Almanca Kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Cmt Haz 02, 2012 4:45 am

Meraba arkadaslar

Erasmusla Aachena gitcem. 2013 baharda. Universitenin kendi dil kursu var haftada 4 saat 100 euro. fakat bana biraz cok geldi ve nasil olur bilmiyorum. Disardan ozel kurs varsa eger ona gitsem daha mi iyi olur ?? yoksa okulun kursuna mi gideyim?? bi de hazir gitmisken 5 ay icinde testdaf verilebilir mi orda?(biraz kastirir ama okulla yine de soriim dedim)

konuyla ilgili ve konaklamayla ilgili her turlu tavsiyenize acigim. kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 02, 2012 8:50 pm

Eger okuldan fazla bir zamanin kalirsa Almanca kursuna gitmek icin ,o zaman ozel bir dil kursuna yazilirsin ,ister haftasonu veya haftaici ona gidersin.
Sifir Almanca ile 5 ayda TEST-DAF vermen IMKANSIZ DEÐIL ama IMKANSIZ.

Konaklama icinde okulun yurtlarina basvurabilirsin veya ozel eve cikabilirsin.Erasmus ogrencileri icin yurt ayiriliyorlar genelde.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Pzr Haz 03, 2012 2:59 am

normalde erasmus ogrencilerine seviyelerine gore bedava almanca kursu veriyorlar haftada 4 saat falan...ek derslere gitmek istersen ve seviyen yeterse onlarada bedava katilabilmen lazim...Sana kursun ucretli olcagini kim soyledi ki ?...Hem okul dersleri hemde almanca test-daf yada dsh sinavlarini ayni anda vermek baya zor...Hele B1 in uzerinde seviyen yoksa zaten...bence biraz hayal gibi :( ..Konaklama konusunda Turkiyeden daha gitmeden once ya senin koordinatorun yada sen gidecegin okulun koordinatoru ile iletisime gec ve daha gitmeden saana yer ayarlamalarini rica et...Zira geldiginde supriz falan yasama...Ne kadar baski yaparsan o kadar iyi sonuc alirsin...Bol Sans

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Pzr Haz 03, 2012 4:32 am

5 ayda testdaf verme ihtimali, eger siki calisip bir suru Alman arkadaslarimla da muhabbet ederim, "Erasmus"cu olarak geldigimi aklimdan atip -gezme, tozma, hayat ne guzel gemiler falan- , Universitedeki derslerimi de yapmam diyorsan %10dur.
RWTH Aachen\'da Erasmuscu olarak gelipte Universitedeki derslerden de bir kacini ?! veririm diyorsan bence hic bulasma daha guzel olur. ;)

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Pzr Haz 03, 2012 11:08 pm

yorumlar icin cok tesekkurler bana universitenin gonderdigi brosur maillerde yaziliydi dil ucreti olayi konaklama olayi icin de ayni sekilde o brosurden okulun yurtlari icin basvurabilirsiniz ama yurdun cikacagi garanti deildir erken basvursaniz iyi olur seklindeydi.. benim olayim su ben o bolgeyi daha once gittim gordum olumune gezeyim havam yok dil gelistirme cok onemli benim icin anca bi hollanda tarafina gidersem felan ona giderim.. okuldaki dersleri vermek isterim tabiki ama genel kanaat ders vermenin bile zor oldugu yonunde ama kanimca millet gezmekten ders veremio gibi bnm gezme olayi olmicaa icin dersleri vermem daha ihtimal ancak iste okul ve dil ayni anda gidermi bilmiom.. sadece haftaici hergun tek dil kursuna giderek anca 6 ayda felan verilio simdi ikisi gercekten zorlar mi bilmiorum olumune caliskan bi havam da yok aslinda.. daha once dusseldorfta a2 seviyesi bitirdim.. turkiyede biraz unuttum.. ama onun ustune giderek tekrar calisip bi testdaf alinir mi die merak ettim.. bunu da artistlik olsun die felan deil. okul bittiginde almanyada yuksek lisans yapmak istiyorum .. alirsam direk mezun oldugumda baslayabilirm belki yani tekrar testdaf almak icin zaman kaybi olmamis olcak o hesap?????

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Haz 03, 2012 11:37 pm

Bence Erasmuslulugun tadini cikar :) Testdaf o surede sana bayagi uzak gercekten.

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Pzr Haz 03, 2012 11:42 pm

valla bana da oyle gelio ama tadini cikar derken ne yapayim mesela o bolgeye gittim zten bi haftsonu hollanda desek bi haftasonu belcika uzun tatil olursa belki ispanya tamam.. 5 ay ordayim yaklasik ve dil olayi gercekten onemli benim icin bi se yarasin erasmus diyorum haybeye gitmesin.. dili kendine gore gelistir testdafa kasma mi diyosun..??

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Haz 03, 2012 11:48 pm

Benim oda arkadasimda erasmuslu cok nadir bos zamani oluyor.Dert etme yani birsuru etkinlige katilirsin.Dil ogren tabiki de ogrenebildigin kadar ancak kendine gore gelistir dedigin gibi.Cunku testdaf veya dsh ayreten hazirlik gerektiren sinavlar.

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Pzr Haz 03, 2012 11:53 pm

anladim cok saol

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 04, 2012 3:50 am

[quote]hochspannung tarafindan yazilan metin:

valla bana da oyle gelio ama tadini cikar derken ne yapayim mesela o bolgeye gittim zten bi haftsonu hollanda desek bi haftasonu belcika uzun tatil olursa belki ispanya tamam.. 5 ay ordayim yaklasik ve dil olayi gercekten onemli benim icin bi se yarasin erasmus diyorum haybeye gitmesin.. dili kendine gore gelistir testdafa kasma mi diyosun..??[/quote]

Erasmusla gelmisken Ingilizcen kotuyse onu gelistir oncelikle ve emin ol cok guzel gelistirirsin.
5 ay cok cok kisa.Goz acip kapayincaya kadar gecer.
Varsa cok zamanin derslerden arta kalan , ki pekde cok olmayacak ; bunu kultur ve dunyayi taniyarak gecir.
Dedigim gibi ingilizceni gelistir , yok eger mukemmel bir ing. varsa o zaman Almanca\'ya agirlik ver.

Ama hic Almanca bilmesen bile 5 aylik bir surede kursa gitmeden A1 gormus gibi olursun.

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Pzt Haz 04, 2012 1:27 pm

ya aslina bakarsan o da aklima gelmedi deil ingilizce potansiyelim daha iyi anadolu lisesi mezunuyum okudugumu dinledigimi felan anlarim ama konusamiom iste pratik yok 5 ayda cok iyi yerlere gelebilir gibi gelio ingilizce.. yarim yamalak iki dil olcaana bi tane super daha iyi olur demi aslinda.. ama ingilizce nasil gelistircem kendim kitaptan calisip milletle ingilizce konusarak mi yoksa onun icin de kursa gitmem gerekir mi .. gerekmez bence.. film abanirim.. yoksa hem ingilizce hem almanca beraber mi ya off kafam karisti iyice ne yapcaami sasirdim...

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Haz 04, 2012 2:59 pm

Bende dahil Almanca kursuna giden bircok arkadasim,eger Almanca yerine bu kadar cok Ingilizceye calissaydik super bir Ingilizcemiz olurdu.Ingilizce icin kursa falan gitmene gerek yok Gramatigi zaten cok basit ki altyapinda var.Bir goz gezdir sadece Almanya\'ya geldiginde de her zaman konusacagin icin 5 ayda bulbul gibi sakirdarsin :)

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Pzt Haz 04, 2012 3:11 pm

OFFF heveslendirdin beni iyice bak .. tam istedigim olay da o zaten... tammdir beyler planlar degisti.. english fur die zukunft.. tenk yu veri mac.;)

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Pzt Haz 11, 2012 12:18 am

abi ama sole bise var simdin ingilizceyi ben kitaptan bakayim eywlla da benim konusurken yanlisimi kim duzeltecek?? tamm almanyada ingilizce bilen insan sayisi baya fazla ama bi almanca deil yani.... fatih terime baglamiyayim sonra ? everything is something happened..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Haz 12, 2012 12:10 am

Anadili ingilizce olan bir arkadas bulursun sende ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 12, 2012 2:45 am

[quote]hochspannung tarafindan yazilan metin:

abi ama sole bise var simdin ingilizceyi ben kitaptan bakayim eywlla da benim konusurken yanlisimi kim duzeltecek?? tamm almanyada ingilizce bilen insan sayisi baya fazla ama bi almanca deil yani.... fatih terime baglamiyayim sonra ? everything is something happened..[/quote]

Erasmus yapmayacak misin ? Erasmus dili zaten Ingilizce.Duzeltir biri illa ki , kaldi ki dedigim gibi Erasmuscularla beraber olacagindan onlardan duya duya kendinde duzeltirsin yanlislarini.
Benim Almanya\'da 6 ay zaman kaybetmeme ama Ingilizcemi gelistirmeme neden olan Erasmus.Yani 5 ay hafife alinacak bir sure degil.

qurphy

Mesaj gönderen qurphy » Sal Haz 12, 2012 9:48 pm

tessekurederim evet ya dediginiz gibi zaten su aralar elime "for self study" diye bi ingilizce grammer kitabi gecti ondan da bakarim... hergun de ingilizce film abandik mi tamamdir... bakalim bekledigim gibi olur insalla tekrar tesekkurler..