Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA\'DA INGILIZCE DIL EÐITIMI YA DA MASTER PROGRAMI ???

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cmkrmn

Mesaj gönderen cmkrmn » Prş May 24, 2012 7:46 pm

Merhaba,

Ben 1 hafta oncesine kadar ABD ye Dil Kursuna gitme kararindaydim fakat son 1 hafta icerisinde bazi tanidiklarim Almanyada da Ingilizce olarak universite bunyesinde kurs ve yuksek lisans yapabilecegimi soyledi. Bu sekilde bir sansim var midir.? (DEVLET UNIVESITESI OLARAK ) Almancam hic yok. Ingilizcem yeteri seviyede var. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden cok tesekkur ederim..

cmkrmn

Mesaj gönderen cmkrmn » Prş May 24, 2012 7:59 pm

Ayrica bu AB Egitim gonulluleri basvurusu nedir? Nasil Bir seydir bu. Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 24, 2012 8:16 pm

Ingilizce master yapabilirsin ancak ingilizce master icin sartli kabul verilmiyor diye biliyorum.

Ayni soruyu bu kadar cok yere sormandaki amac neydi ?

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Prş May 24, 2012 9:22 pm

Ingilizce master programlari elbette var ama dil sartini saglaman lazim...Ingilizce programa sartli kabul verildigini hic duymadim, okumadim...Zaten Almanyada ingilizce kursuna gitmek de biraz tuhaf gibi :S..Almanyada ingilizce dil kursuna gidicem diyince, Vizede bile sikinti cikabilir...
"AB Egitim Gonulluleri" diye ben bir sey duymadim...Ancak Avrupa Gonullu Hizmeti ( Evs ) diye bir sey var...Onu soruyorsan eger Google da ararsan bulursun...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 24, 2012 9:35 pm

Eger universitelerin kabul icin sartlarini karsiliyorsan ve istedigin bolumun Ingilizcesi varsa yapabilirsin.
Ingilizce icin Toefl gibi uluslararasi gecerliligi olan bir belgen olmali.Universite\'de ing. okuduysan onlarda gecerli olabiliyor.Sorman lazim.

Cukurova Universitesi\'nden erasmusla gelen arkadasim ,1 yil erasmus yaptiktan sonra Duisburg-Essen Uni\'ye gecti ve bu yil ing. olara bitiriyor bolumunu.
Elektronik okuyordu hatirladigim kadariyla.

Asagida ki uzantidan Almanya genelinde ki Ingilizce bolumleri taratabilirsin.
http://www.study-in.de/en/
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 24, 2012 9:48 pm

Ve evet heryere ayni soruyu sormana gerek yok.Ayi soruyu sordugun diger mesajlarin silindi.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 24, 2012 10:11 pm

Evet,arkadaslarin da bilgilendirdigi gibi bu mumkun; fakat her bolumun ing secenegi,oncelikle bunu arastirmalisin. Ayrica Ing yeterlilik belgenin yaninda B1 ya da B2 seviyesinde bir almanca belgeye ihtiyacin olabilir.Bazi uniler bu sartida koyuyor

cmkrmn

Mesaj gönderen cmkrmn » Cum May 25, 2012 12:07 am

Ayni soruyu bir kac yere yazmamdaki sebep ; sordugum soruya yoneticilerin ya da baska uyelerin hemen cevap verecegini bilmedigimden olsa gerek. Baska forum sitelerinde de bir baslik actigimda ya da bir soru sordugumda uzun zaman sonra cevap aliyordum. Etkin basliklara da yazmamin sebebi bu. Yardim eden her yoneticinin de bu durumu bu kadar buyutmesini anlamadim ama neyse. Bu durumu yanlis anladiysaniz kusuruma bakmayin.

@Staatsmann;
Universitede hazirlik sinifi okumustum ve gecmistim. Buradan alacagim belgenin bir gecerliligi olur mu ?

@muhammet;
Konuyu tam olarak bilmedigimden yanlisimi mazur gor lutfen. Sadece arkadaslarimdaki kulaktan dolma bilgilerle sormustum Almanyada Ingilizce olayini.

@eren_f2007;
Ingilizce master icin sartli kabul zorsa yani olmuyorsa ne yapmam gerekir ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 25, 2012 1:18 am

ingilizce okuyabilmek icin teofl veya ielts gerekiyor. bu belgeler varsa direk kabul alabilirsin.

hakan

Mesaj gönderen hakan » Sal May 29, 2012 3:27 pm

arkadaslar mrb! turkiye de bilgisayar muh.(ing) bolumunu bitirdim almanyada master yapmak istiyorum ama not ortalamam dusuk (2.20)kabul alabilecegim bi unuversite var mi acaba?? olmazsa almanyada ikinci bi bolum(muhendislik) okumayi dusunuyorum tavsiyeleriniz onerilerinizi bildirirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 30, 2012 9:31 am

hakan selamlar sitemize hosgeldin.

Almanya\'da Egitim basligina yeni bir konu acar misin.Ve iki farkli yerede ayni soruyu yazma lutfen.Tesekkurler.