Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2.46 Ortalama ile Master??

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmetyigit

Mesaj gönderen mehmetyigit » Prş May 10, 2012 12:39 am

Arkadaslar sizce sansim nedir? CV\'min ve diger parametrelerimin(staj, projeler vs.) cok iyi oldugunu dusunuyorum. Bu donem YTU Makine Muh. bitiriyorum.
FH Aachen\'da bir bolume basvuracagim sizce kabul alabilir miyim?
" Liebe ist niemals ohne Schmerz" sagte der Hase und umarmte den Igel.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 10, 2012 12:53 am

Sayisal bolumleri bilemiyorum ama ben 2.60 ile iktisat master kabulu alamadim.Ama lisanstan ders saydirabilirsin.

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Prş May 10, 2012 1:08 am

Her okul basvuru icin belli bir ortama sarti kosar.Kimisi not ortalamasini tutturamayanlarin basvurusu isleme bile koymaz...Kimisi de her basvuruyu alir ve kendilerince en iyi olanlara kabul verirler...Hatta kendilerince yedek adaylar dahi belirlerler tabi bunu bazen adaya bildirirler bazende yedek adaylarin (yedek adayligin) olmadigini ifade ederler...Ortalama onemli bir kriter ama en onemlisi senin basvurun digerlerinin arasinda nasil gorundugudur...Yani bu her donem degisir...Benim tavsiyem motivasyonunu yuksek tutman ve Okumak istedigin her okula basvuru gondermen...Kesin kabul verir gozuyle baktigin bir yer kabul vermeyebilirken...Kabul edilme umidin olmadigi ama girgirina basvurdugun bir okul kabul verebilir...Birazda bence nasip kismet isi...

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş May 10, 2012 3:26 pm

[quote]mehmetyigit tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar sizce sansim nedir? CV\'min ve diger parametrelerimin(staj, projeler vs.) cok iyi oldugunu dusunuyorum. Bu donem YTU Makine Muh. bitiriyorum.
FH Aachen\'da bir bolume basvuracagim sizce kabul alabilir miyim?[/quote]

okulundaki hocalardan referans alabilirsen sansin daha yuksek olur. Odtuden gelen bi arkadasim notlari dusuk oldugu halde referansin buyuk etkisi oldugunu soylemisti. Hatta hocalari onun adina almanyadaki okulla baglanti kurmus. Boyle bi sansin varsa dusunebilirsin.

Kolay gelsin.