Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

akademik kariyer tutkusu... aklimdan silemiyorum...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
chatelet

Mesaj gönderen chatelet » Sal May 01, 2012 11:32 am

arkadaslar ben halihazirda bir kamu bankasinda uzman yrd. olarak calisiyorum. 2008 de mezun oldum. ama icimden atamadigim bir sey var. belkide ilk mezun oldugum andan itibaren akademik kariyer yapma fikri her gun beynimi kemiriyor. Turkiye de bildiginiz gibi isiniz sansa kalmis. kadrolu asistan olamadiginiz surece hala aile destegi ile okuyorsunuz veya is bulmaniz gerekiyor. hani bu da cekilir belki ama doktora surecinde de ayni sekilde kadrolu olamayabiliyorsunuz. tanidiklarim var 35 yasinda, doktorasini bitirmis ama uni de is bulamiyor. belki kisisel bir sorun arayabiliriz burda, yani sadece Turkiye deki sistemi sucalamamk gerekir. Ama bir gercek gayet asikar ki; Turkiye de bulundugunuz okulda tanidiginiz olmali sizi yukari kaldiracak insanlar olmali, not ortalamaniz veya bildiginiz dilleri sinavlardan yuksek puanlar alarak, ne kadar etkin oldugunuzu kanitlamaniz sizi kadrolu yapmiyor Turkiye de. 28 yasindayim ve gercekten tum burda ki sacmaliklari geride birakip, yeni bir baslangic yapmak istiyorum aslinda. her sene bir heves basliyorum arastirmaya ama bir kac gun sonra yine hayatin rutini elimi ayagimi bagliyor...Almanya daki sistem nasildir? master arkasindan doktora... not ortlamasi yuksek tutuldugunda, iyi almanca bilgisi ile yaninda ingilizce ve belki fransizca destekle, doktora sonrasi bir unide kalma durumu zaten olacak bir durum muyoksa Turkiye deki gibi bir garantisi yokmu bu isin?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 02, 2012 12:46 am

Turkiye deki durum hakkinda soylediklerine katiliyorum maalesef torpil cok onemli.Benim bir akrabam var doktorasini suan yapiyor Universite de kalacak galiba. yeterli donanima sahip olduktan sonra olmayacak bir sey degil bence.