Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hannover\'den Kabul aldim.Yardiminiza ihtiyacim var.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
taytay

Mesaj gönderen taytay » Cum Nis 27, 2012 1:50 am

Merhaba Arkadaslar,

Cok onemli bir sorum olacak sizlere..

Elimdeki kabul belgesinde;

- Der Bewerber wird eine Zulassung fur das Studienfach Informatik erhalten, sobald das Sprachzeugnis Mittelstufe I vorliegt.

- Der Bewerber beabsichtigt, einen Intensivesprachkurs in Deutschland zu besuchen als Vorbereitung auf den TestDaF oder die DSH-Prufung.

- Der Einschreibung fur das Studium ist vorgesehen fur September 2012.

seklinde bilgiler mevcut.

Benim Eylul 2012\'ye kadar TestDaF ya da DSH-Prufung\'u vermem mi gerekiyor? Eger oyleyse ve Eylul 2012\'ye kadar bu TestDaF ya da DSH-Prufung belgelerini veremezsem kabul belgem gecersiz mi oluyor?

Yoksa bana verilen bir sure icerisinde bu sartlari sagladigim takdirde Master programina baslayabiliyor muyum? Mesela ornek olarak 1 yil icerisinde bu sartlari sagladigim takdirde 2013 Eylul\'de direk universiteye baslayabiliyor muyum?

Sonuc olarak bu belgenin sartli kabul belgesi oldugunu nasil anlayabilirim?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Nis 27, 2012 1:00 pm

MS I\'e geldiginde uni-assist uzerinden tekrar bir basvuru yapman gerekiyor. Bunu biliyorsun degil mi?

Yani elinde ki belgen bir on kabul asil kabul\'u tekrar basvuru yaptiginda alacaksin.

Not: Kesin kabul oranlari lisans ta %99, master da ise %95. Korkacak birsey yok yani sadece kursa odaklanin.

taytay

Mesaj gönderen taytay » Cmt Nis 28, 2012 1:33 am

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

MS I\'e geldiginde uni-assist uzerinden tekrar bir basvuru yapman gerekiyor. Bunu biliyorsun degil mi?

Yani elinde ki belgen bir on kabul asil kabul\'u tekrar basvuru yaptiginda alacaksin.

Not: Kesin kabul oranlari lisans ta %99, master da ise %95. Korkacak birsey yok yani sadece kursa odaklanin.[/quote]

Benim asil merak ettigim konu bu belgede "September 2012" seklinde bir bilgi var. Benim o tarihe kadar MS I\'e gelmem imkansiz. Okul bana acaba bi tarihe kadar sure taniyor mu? Yoksa Eylul 2012\'ye kadar dil sartini saglayamazsam bu kabul belgem iptal mi oluyor?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cmt Nis 28, 2012 10:54 pm

Orada yazilan tarihe kadar sartlari yerine getirmen lazim eger getiremezsen tekrar basvurabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 29, 2012 5:34 am

Einschreibung Eylul 2012 dedikleri DSH sinavini verip uniye kaydolman.

M1 \'e gelince tekrar ayni bolume basvur o zaman kabul almis olursun ,DSH sinavini verincede gider okuluna kaydini yaptirirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

taytay

Mesaj gönderen taytay » Sal May 08, 2012 4:47 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Einschreibung Eylul 2012 dedikleri DSH sinavini verip uniye kaydolman.

M1 \'e gelince tekrar ayni bolume basvur o zaman kabul almis olursun ,DSH sinavini verincede gider okuluna kaydini yaptirirsin.[/quote]

Benim aklima takilan bir soru daha var eger ki cevap verebilirseniz cok sevinirim..Simdi benim elimde sartli kabul belgem mevcut Master icin..Ancak merak ettigim nokta acaba Hannover Universitesi benim Lisans\'taki derslerimin hepsini kabul etti mi? Ben bunu nasil ogrenebilirim?

Cunku elimdeki belgede buna dair hicbir sey yazmiyor..

Simdiden tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 08, 2012 7:38 pm

dsh sinavini gectikten sonra ders tanitma islemlerini yaptirtabilirsin.