Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arkadaslar kusura bakmayin onemli bir konu.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Eki 23, 2008 2:20 pm

Merhaba arkadaslar,

bu soruyu belki onceden de sordum ama suan uni ve dil kursularina mail atma asamasindayim emin olmak istedigim konular var...

onceden de dedigim gibi ben almanyada master dusunuyorum..

fakat yaklasik 9 aylik bir dil kursuna katilmak istiyorum.suan turkiyede son sinif makine muhendisligi ogrencisiyim ve 2009 haziranda mezun oluyorum insallah.diplomami 2009 temmuz gibi alacagim.2009 eylul yada ekimde gelip dil kursuna baslayip dsh sinavini vererek 2010/2011 wintersemester da master egitimime baslamayi planliyorum.elimde 250 saatlik A2 sertifikasi var.(uni bayreuth)

benm kafama takilan sey ben suan mezuniyet diplomasina sahip degilim uniden.suan almanyadaki unilere basvurmayi dusunuyorum.sizce bu erken mi??uniler kabul icin diplomami istiyorlar.fakat ben erken basvuru yapmak istiyorum ve zaman kaybi istemiyorumki eksik biseyim oldugunda uzun vadede tamamlayayim.yalniz,dil kursumunda bir uni tarafindan verilmesini istiyorum cunku universitenin haklarindan faydalanmak istiyorum.

planlarimdan birisi de studium kabulu olmadan dil kursuna kabul veren uniler var...simdi ben sadece bunlarin dil kursuna kayit olsam diyelim..almanyaya gelince master programlarini arastirsam olur mu?fakat soyle bir korkum var.ben dil kursuna gelecegim ama sprachkurs+studium icin vize alamaz miyim bu durumda??? sadece dil kursu vizesi mi alirim yoksa ogrenci vizesi falan da alabilir miyim yalnizca dil kursuna basvurarak.

birde dil kursu vizesi 3 aylik veriliyor ve uzatmam gerekiyomus o bittikten sonra almanyadakne onu ogrenci vizesine cevirebilir miyim??

son olarak suan basvuru yapmam sizce uygun bir vakit mi erken mi?

tesekkur ederim

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Cmt Kas 15, 2008 7:38 pm

Hmm makine son sinif, ya sanki bu soruya ben 10 kere yanit verdim boyle biseyler kalmis bilincaltimda, da yine yazim.

bence gel buraya dil kursuna basla, sonra wintersemester icin basvurunu yaparsin zaten en az senin dil kursu 9-10 ay surer, gelirgelmezde cevirttigin belgelerinle basvuru yap, kabul gelirse gelir gelmezse zaten onunde 9-10 ay var istedigin sekilde rahat rahat basvuru yaparsin, ama zaten kabul gelir herhangi bir uniden ve kaydini dil kursu ogrencisi olark yaptirabilirsin, ki bunu da yaptirabilecegin unileri defalarca yazdim.

hic bi vakit erken degildir, sen basvuru hemen yap.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cmt Kas 15, 2008 9:41 pm

diger basliktada yazdm mutlu ama gene yazaym.asta tu dortmunda yaklasik 4 hafta once mail attm ama geri gelmedi.acaba yanls adrese mi attm.
varsa adresi sende daha, verebilir misin.?
bide sende once dil kursuyla gittin,uni arastirdn ve basvurdun demi? boyle ypmak ddaha etkili geldi bana