Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 Yil Dil Kursu Surem Doldu , Uni\'ye Kayit Sorunu ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
BarnN

Mesaj gönderen BarnN » Cum Mar 23, 2012 4:13 am

merhabalar,

Almanyaya geleli 2 yil oldu, fakat hala universiteye baslayamadim. ailevi saglik sebeplerinden dolayi 2 ayda bir turkiyeye gittim ve uzun kaldim ilk 1 yillik oturma izninde kursa devamli gidemedim ve hicbir sekilde almanca ogrenemedim sonra tekrar kursa yazildim 1 yillik daha oturma izni aldim bunun da yarisinda adam akilli kursa gidebildim bu sekilde 2 yillik oturma iznimi harcamis oldum tekrar oturma izni almaya gittigimde bana universite ogrenci belgemi sordular ben de kursa devam ediyorum dedim. vize veremeyiz dediler megersem universiteye baslamak icin sadece 2 yil hakkin varmis eger 2 yil icerisinde baslayamadiysan oturma izni alamiyormussun. biraz konustuktan sonra 1 aylik oturma izni aldim hemen universiteye gittim dekanla gorustum. durumu anlattim kayit yaptirmak istyorum dsh belgem yok fakat kayit yaptirmassam sinir disi edilecegimi soyledim. dekan cok anlayisli cikti elimde olsa kaydini yaparim cunku almancan gayet iyi dedi. ama uzgunum kayitlar kapali dedi 2 ay sonra acilicak dedi. ama sana Zulassung veririm onunla vizeni uzatabilirsin dedi. Zulassungu aldim yabancilar subesine gittim 3 aylik vize verdiler bana. sonra dshya girdim gecemedim 50 puan aldim. kayitlar acildi ve 30 martta kayitlar kapanicak bu arada kayit yaptirmazsam birdaha vizemi uzatmicaklar ve 21nisandan sonra geri donmek zorunda kalicam. universiteye gidip tekrar dekanla konussam bir faydasi olur mu veya Zulassungla kayit yapabilirmiyim rahatca? bilgisi veya onerisi olanlarin yardimlarini veya onerilerini bekliyorum. simdiden tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 23, 2012 3:56 pm

Acil DSH lazim sana veya DSH 1 ile kabul eden universitelerle konus ama basvuru sureleri onemli..

http://www.afgk.de/afgk09/navi_l2.htm BONN da 900 Euroluk DSH sinavi var , sivan cok kolay.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

harun

Mesaj gönderen harun » Cum Mar 23, 2012 4:08 pm

C-1 in varsa hemen FH Dortmund ta git. C-1 i yeterli goruyor. Arkadas okul acildi 2ay sonra kaydini yaptirdi yeterki bos kontejan olsun.

BarnN

Mesaj gönderen BarnN » Cmt Mar 24, 2012 6:28 am

cok tesekkurler. hafta ici universitenin dekaniyla gorusucem bir sonuc alamazsam en kisa surede bunlari degerlendiricem. sonuclari tekrar burada paylasicam. tekrar tesekkurler

BarnN

Mesaj gönderen BarnN » Prş Nis 12, 2012 2:50 am

Merhaba,

universiteyle gorustum fakat malesef artik en az dsh 1 olmadan kesinlikle kayit yapamiyoruz dediler. benim 2 yilim tamamen dolmus durumda. acaba studienkolleg\'e kayit yaptirsam vizemi uzatirlar mi yoksa mecbur uniye mi kayit yaptirmam gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 12, 2012 8:55 pm

Studienkolleg de yardimci olmaz maalesef. Zaten direk universite sartlarini sagliyorsan STK ya almazlar. Yapacagin tek sey artik bir sekilde dsh yi hemen vermen. mayis ayinda 2 tane dsh sinavi veya haziran da bir sinava kayit olursun. DSH kayit olduguna dair belgeyle 3 ay daha uzatabilirsin sansin varsa.

BarnN

Mesaj gönderen BarnN » Pzt Nis 30, 2012 7:45 pm

Arkadaslar yardimlariniz ve fikirleriniz icin tesekkur ederim. Service center a gittim durumu anlattim. Bayan sagolsun kayit suresi olan DSH sinavina kaydimi yapti.3 gun sonra DSh ya girdim schnelle korrektur ile kontrol ettirdi. Sinavi gectim kaydimi da yaptim. Suan Hannover universitesine kaydimi yaptirmis bulunuyorum uzerimden buyuk bir yuk kalkti. Simdi de 11 mayistaki oturma izni randevumu bekliyorum. Tekrardan tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 01, 2012 2:57 am

Merhaba ,tekrar haber verdigini icin tesekkurler.Ayrica DSH ve okul kaydi dolayisiylada tebrikler.
BONN\'da mi girdin DSH \'ya ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari