Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Matematik Dersi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Çrş Mar 14, 2012 9:45 pm

Arkadaslar meraba tekrar,

ben oncedende bahsetmistim turkiyde fen bilgisi okudum ama burda boyle bi ders yok benim derslerimde taninmiycak kadar az oluyo yeni bastan matematik ve kimya okumak zorunda kalcam cok moralim bozuk bu durumdan dolayi lutfen bana yardimci olabilirmisiniz acaba real,haupt,gesamtschule mi yoksa gymnasium okumaliyim okadar okudum yilllar bosuna gtti sifirdan baslamak cok uzuyo beni bi fikri olan varmi?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Mar 14, 2012 10:36 pm

Sorundan hicbirsey anlamadim acikcasi arti olarak basligi da duzelttim.Biraz daha bilgi verirmisin durumun hakkinda.Gymnasiuma mi gidiceksin yoksa uni mi okuyacaksin?

burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Prş Mar 15, 2012 4:15 pm

Oncelikle tesekkur ederm yardimci olmaya calistigin icin,
sorun surda ben universteyi bitrdm turkiyede ama burada ders tanitma islemlerinde aksilik cikti buyuzden okudugm 4 yilin pek bi anlami kalmadi:-( ben zaten fenbilgisi ortaogrretim icin egitimimi tammladim buradada tekrar ortaogretim icin okumak(real,haupt,gesamtschule) sacma geliyo cunku ikinci kez olcak master olsa neyse dycem , ama biyandanda buradaki liselr daha cok alman ogretmenler istiyo gymnasium falan, sadece matematik okursam acaba okullarda is bulma sansim olabilirmi yoksa ayni yolu bidahami gtmeliyim bana bi fkr verseniz sevnrm yada matematik ogretmenlignde yada bolumunde okuyan arkadslar varsa benmle irtibata gecerlerse cok sevnrm

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Mar 15, 2012 4:26 pm

Benim anladigim su 4 yillik bir universite bitirdin Turkiye\'de ve Almanya\'da derslerini saymadiklari icin tekrar lise okumak zorundasin.Ilk defa duyuyorum boyle birseyi, derslerin hepsini saymasalar bile 3. - 4. veya 5. semestr dan falan basliyorsun normalde.Bachelor i birak master yapmak istiyorsun birde, okul baya bir sacmalamis.Ya baska okula basvur ya da iyice arastirmani oneririm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 15, 2012 4:35 pm

Oncelikle ogretmenlik okumus birisinin kendini ifade edememesi gercekten biraz uzucu.

Anladigim kadariyla(anlayabildigim kadariyla hatta), Turkiye de ogretmenlik bitirmissiniz. Burda ogretmenlik basvurusu yaptiniz muhtemelen ve size normal okul ogretmenligi okuyabileceginizi soylemisler.

Ayrica burda okulda ogretmen olmak isteyen birisinin bence oncelikle calismak istedigi ulkenin okul sistemini iyi bilmesi gerekir. Sanirim haupt, real veya gymnasium ne anlama geldigini bilmiyorsunuz ki, sadece ortaogretim diye tanimlamissiniz.

Ayrica almanya da ogretmenlik alaninda master yok. O sadece parali formasyon getiren veya tezli yuksek lisans bolumleri acip ogrencilerden para toplayan ve akademisyenlere ek butce ile para akmasini saglayan turkiyedeki universite sisteminde var.

Sayet Almanyadaysaniz ve ogretmen olarak calismak istiyorsaniz, size tavsiyem once bulundugunuz sehrin " Bezirksregierung" larda karnelerinizi tanittirip daha sonra universite basvurulari yapiniz. Ama oncelikle Almanya daki okul sistemlerini ogrenin. Sayet Turkiye de iseniz, bence turkiyedeki okulu geri tekrar edin.

burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Prş Mar 15, 2012 9:48 pm

pardonda bu nedemek ogretmen olupta kendini ifade edememk cok uzucu. ben yardimci olmanizi istedi kisiligim hakkimda yorum yapmanizi degil nedemek okulu tekrar edin falan ukala olmayalim arkadasim. universte okuyan biri burda neden lise okusun :)ogretmenlik sistemide beachler ve master den olusuyo eskisi gibi magister yok:-) dogru bilgi verelim. genede tesekkurler.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Mar 15, 2012 9:56 pm

[quote]burcu-42 tarafindan yazilan metin:

pardonda bu nedemek ogretmen olupta kendini ifade edememk cok uzucu. ben yardimci olmanizi istedi kisiligim hakkimda yorum yapmanizi degil nedemek okulu tekrar edin falan ukala olmayalim arkadasim. universte okuyan biri burda neden lise okusun :)ogretmenlik sistemide beachler ve master den olusuyo eskisi gibi magister yok:-) dogru bilgi verelim. genede tesekkurler.[/quote]
Kotu kayaya carptin :)

burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Prş Mar 15, 2012 10:35 pm

kotu kayaaaa:-)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 15, 2012 11:04 pm

sizinle gereksiz polemige girecek ne zamanim var ne de boyle bir seye ihtiyacim var. Ilk iki mesajinizi herhangi birine okutun, ne anliyor size anlatsin.

Cevabimi yukarda verdim, yapmaniz gereken en avantajli yol o. Uyarsiniz uymazsiniz onu bilmem, ama dedigim gibi sistemi kesinlikle bir kere daha izleyin ve bundan sonraki mesajlarinizi yazarken, karsidaki insanlarin sizi hic tanimadigini ve durumuz hakkinda hic bir fikirlerinin olmadigini goz onunde bulundurun.

iyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 16, 2012 12:46 am

burcu-42
Sanirim noktalama isaretlerini unutuyorsunuz yazarken.Bu yuzden sizi anlamakta gercekten zorluk cekiyor -um / -uz
Asagida ki noktalama isaretleri sizi anlamamiz icin cok onemli.
Belki Almanca bir klavyeyi ilk defa kullaniyorsunuz ve bu yuzden bu isaretleri kullanmadiniz.

Ilk mesajinizda sadece soru isareti
Ikinci mesajinizda 4 virgul ve 2 parantez
Ucuncu mesajinizda 4 nokta
Dorduncu mesajinizda ise 0 noktalama isareti kullanmissiniz.

Turkce\'de cok *** kullanilan noktalama isaretleri asagida ki gibidir ;

Nokta ( . )
Virgul ( , )
Noktali virgul ( ; )
Iki nokta ( : )
Uc nokta ( … )
Soru isareti ( ? )
Unlem isareti ( ! )
Kisa cizgi ( - )
Uzun cizgi ( - )
Egik cizgi ( / )
Tirnak isareti ( "…" )
Tek tirnak isareti ( \'…\' )
Denden isareti ( " )
Yay ayrac ( ( ) )
Koseli ayrac ( [ ] )
Kesme isareti ( \' )
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Cum Mar 16, 2012 1:26 am

:-):-):-):-) sagol ya cok aydinlandim .bayagi bi zaman ayrmissin bunlari yazmak icin:-) korkma arkadasini issrmiycam hemen arka cikmissinda:-) arkadaslar valla bu okul durumundan dolayi zaten cok sinirliyim uzatmayalim lutfen.istemiyorum oneri falan sagolun.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cum Mar 16, 2012 1:31 am

Gitmeseydin. Bir yardimci olsaydik.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 16, 2012 3:49 pm

Degil bir Ogretmenin bir insanin kendini anlatamamasi uzucu ;) Burcu arkadas felipe meloya ozenmis isirmam diyor:P

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 16, 2012 5:09 pm

:-):-):-):-) sagol ya cok aydinlandim .bayagi bi zaman ayrmissin bunlari yazmak icin:-) korkma arkadasini issrmiycam hemen arka cikmissinda:-) arkadaslar valla bu okul durumundan dolayi zaten cok sinirliyim uzatmayalim lutfen.istemiyorum oneri falan sagolun.[/quote]

Rica ederim , bu arada sizinle alay etmemiyorum ,yardimci olmak adina bir tavsiyede bulundum..Arkadasimi istersen isirabilirsin benim icin bir sakincasi yok.Ki kendisi okuma zahmetine girip bir oneride bulunmus gene :)

Keyifli forumlar , kimseyi rencide etmek istemeyiz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Mar 16, 2012 6:02 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

pardonda bu nedemek ogretmen olupta kendini ifade edememk cok uzucu. ben yardimci olmanizi istedi kisiligim hakkimda yorum yapmanizi degil nedemek okulu tekrar edin falan ukala olmayalim arkadasim. universte okuyan biri burda neden lise okusun :)ogretmenlik sistemide beachler ve master den olusuyo eskisi gibi magister yok:-) dogru bilgi verelim. genede tesekkurler.[/quote]
Kotu kayaya carptin :)[/quote]

Onur da uyarmis aslinda orda anlasaydi cevirebilirdi ama nerden taniycak Physiker"i yazik olmus Turkiyede kpss, Almanyada Physkier ve Tekin daha da iflah olmaz.