Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya universiteleri amerika universitelerine denklik veriyormu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Pzt Şub 09, 2009 11:12 pm

merhaba arkadaslar. sitede yeniyim. almanya da master yapmayi dusunuyorum. ozellikle linguistic, modern languages yada ingilizce ogretmenligi alanlarinda arastirma yapmaktayim. merak ettigim konu ise, herhangi bir amerikan universitesinde lisans yapmis bir ogrencinin almanyada yuksek lisans yapma sansi varmi? bildigim kadariyla turkiyedeki butun universiteler almanya unversitelerinde denklik sorunu yasamamaktadir. ayni durum amerikan universiteleri icinde gecerlimidir?
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 10, 2009 1:17 am

oss ye girip 4 yillik bi uni ye yerlestiysen turu cinsi adi soyadi farketmez..

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Prş Şub 12, 2009 12:36 am

turkiye de herhangi bir universite de egitim almadim. lisansimi amerikada yaptim. o acidan soruyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 12, 2009 12:47 am

asagidakilerden hangi diplomaya sahipsin ?

- High School Diploma

- Bachelor-Degree) **)

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Prş Şub 12, 2009 1:27 am

bachelor degree- linguistics

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 12, 2009 1:37 am

direk kabul aliyorsun hemde.. ustelik belli bir bolum kisitlamasi da yok.. yani denklik gibi bi sorunla karsilasmadigin gibi, turkiye deki uni bitirenlere gore daha da avantajlisin..

bu arada ilk msj da amerikan uni si deyince, tr deki ozel amerikan unilerinden biri sanmisin kusura bakma =)

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Prş Şub 12, 2009 5:56 pm

ilk mesajda net olarak yazmadigim icin o sekilde anlamis olman normal. bilgiler icin cok tsk ederim. ozellikle tavsiye ettigin universiteler hangileridir? almanca seviyem pre intermediate buarada. sartli kabul alma sansim varmi universitelere?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Şub 12, 2009 6:07 pm

[quote]zuhal yazdi:
ilk mesajda net olarak yazmadigim icin o sekilde anlamis olman normal. bilgiler icin cok tsk ederim. ozellikle tavsiye ettigin universiteler hangileridir? almanca seviyem pre intermediate buarada. sartli kabul alma sansim varmi universitelere?[/quote]

merhaba sanirim su an Londra yakinlarinda yasiyorsun. Amerka\'da egitim gormus bir Turk gercekten iyi seyler biriktirmissin. Almanya\'da bachelor diploman varsa okuman rahat olur. Yalniz ne yapmak istiyorsun tam olarak tekrar bastan baslamak mi? yoksa master filan mi planliyorsun. Ayrica hangi alanda okumayi planliyorsun. Bunlari bildirirsen hangi universitelere basvurabilcegin konusunda tavsiyelerimiz olabilir.. :)

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Prş Şub 12, 2009 8:34 pm

evet londradayim su an. celta sertifika programi icin. tabiiki sil bastan baslayacak halim yok. master degree egitimi dusunuyorum almanyada. almanyayi tercih etmemin en onemli nedeni okul harclarinin gercekten uygun olmasi malum ingiltere ve amerikada egitim oldukca pahali:( tabiiki yasam masraflari olacaktir. almanyada yasam ucuzdur demiyorum ama amerikada master icin odeyecegim parayla almanyada birkac yil gecinebilirim diye dusunuyorum. yanliyorda olabilirm. zaten o yuzden bu forumdayim. (fikir almak icin. ) almancaya da hep ilgim oldu. gelistirmek istiyorum. master da bolum olarak ilk tercihim linguistics , teaching english as a foreing language ya da modern languages olabilir. hangi universiteleri tavsiye edersiniz?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Şub 13, 2009 1:24 pm

[quote]zuhal yazdi:
evet londradayim su an. celta sertifika programi icin. tabiiki sil bastan baslayacak halim yok. master degree egitimi dusunuyorum almanyada. almanyayi tercih etmemin en onemli nedeni okul harclarinin gercekten uygun olmasi malum ingiltere ve amerikada egitim oldukca pahali:( tabiiki yasam masraflari olacaktir. almanyada yasam ucuzdur demiyorum ama amerikada master icin odeyecegim parayla almanyada birkac yil gecinebilirim diye dusunuyorum. yanliyorda olabilirm. zaten o yuzden bu forumdayim. (fikir almak icin. ) almancaya da hep ilgim oldu. gelistirmek istiyorum. master da bolum olarak ilk tercihim linguistics , teaching english as a foreing language ya da modern languages olabilir. hangi universiteleri tavsiye edersiniz?[/quote]

zuhal soylediklerinde tamami ile haklisin. Almanya\'da master bazi eyaletlerde ucretsiz(90-250 Euro ogrenci isleri ucreti haric semestr basi), bazi eyaletlerde ise semestr basi 500 Euro dan baslar.

Dil Masteri icin sana onerebilcegim universiteler Almanya\'nin koklu universiteleridir. Mesela

Munih Universitesi (LMU Munchen)
Frankfurt Universitesi
Koln Universitesi
Marburg Universitesi
Heidelberg Universitesi
Bonn Universitesi

bunlara bir goz at derim.. :)

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Cum Şub 13, 2009 10:45 pm

cok tesekkur ederim.

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Sal Şub 17, 2009 4:15 am

tavsiye edilen unileri biraz arastirdim. frankfurt ve koln de uni okumayi isterim aslinda. almanca dil kursunu bu iki universitenin birinde almam mumkunmu? yurt olanaklari yada oda kiralama konularinda beni bilgilendirirmisiniz? ozellikle bu iki okuldan birinde egitim goren arkadaslar varsa onlarin goruslerini almak isterim.
tesekkurler

zuhal

Mesaj gönderen zuhal » Cmt Şub 21, 2009 1:21 am

tesekkurler. genelde 200-300 euro arasinda degisiyormus sanirim konaklama aylik. 600euro da sanirim yeterli oluyormus aylik toplam harcamalar icin. danismak istedigim diger bir konu ise, almanyada inglizce olarak egitim almak.
almancam aslinda biraz var. ama tabiiki yeterli dgeil. en az sanirim bir sene almanca kursuna gidip almanca yeterlilik sinavini verdikten sonra master egitimine baslayabiliyorum. bu da bana gore zaman kaybi. almanyada yasadiktan ve o dile ilgin olduktan sonra almancanin her kosulda ogrenilecegini dusunuyorum. o yuzden ingilizce egitim veren bir master programi bulmak bana daha mantikli geliyor. kendi alanim olan lingustics programlarina baktim genelde egitim dili almanca agirlikli. uni de main ogretim dili ingilizce olan bolumler nelerdir? teaching english yada modern languages alanlarinda ogrenim dili olarak almanca yerine ingilizce almam mumkunmudur? ben biraz baktim ama bulamadim. bana lutfen yardimci olurmusunuz?