Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
serd4r

Mesaj gönderen serd4r » Pzr Oca 15, 2012 10:39 pm

Merhaba arakdaslar,ben turkiyede onlisans bitiricegim bu sene (bilg. programciligi) egitimi almanyada lisansa tamamlamak istiyorum ve Duisburg-Essen Universitesinde sadece sifirdan dil olmaksizin kabul goruluyormus.
Benim istedigim bilg. muhendisligi ingilizce olarak almak.
Tam sartlar nelerdir,ucretler nelerdir kisadan yazabilirmisiniz ? yada okuyan bir arkadas varsa benle iletisime gecebilirmi ? Gercekten ihtiyacim var ulasmam lazim.
Tesekkurler.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzr Oca 15, 2012 11:23 pm

kardes almanya da lisans egitiminde ingilizce egitim cok yaygin degilmis.almanyada lisans tamamlama suresi 6 somestirmis.lisans egitimi ise 3 yil.yani ayni.lisans tmamlamak yerine belki lisans tan baslayabilirsin.almanyada okul ucretleri oldukca uygun.500 euro en fazla devlet universiteleri.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Oca 16, 2012 12:37 am

Ingilizce okumak istiyorsan Toefl a ihtiyacin olacak siteyi biraz arastiralim lutfen.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 16, 2012 12:09 pm

ingilizce sartli kabul yok diye biliyorum.Herr Sargin hakli siteyi incelemelisin;)

serd4r

Mesaj gönderen serd4r » Pzt Oca 16, 2012 6:33 pm

Universitenin sitesinde ingilizce egitim veren bolum varmis Computer sience bu sitedende cok arastirdim. Ancak okul bitmemis daha haziranda bitiyor tr deki okullar.
Duisburg-essen universitesi ingilizce olarak bilgisayar muh. egitimi veriyormus bunu bir arkadastan duydum.
Ancak ben 15 temmuzda kayit yapicagim yani okul bitince.
bir saglam danismanliga ihtiyacim var.
Gurkan beye ulastim maille ancak beni tatmin edici bir cvp vermedi.
yardimci olacak arkadas varmi ?

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Pzt Oca 16, 2012 9:53 pm

merhaba ben, Uni Due Computer Engineering bolumunde yuksek lisans yapiyorum, dediginiz gibi Ingilizce egitimden kasit, Ingilizce derslerin olduguysa evet, bolum derslerinin yarisi Ingilizce, diger yarisi ve diger tum aktiviteler Almanca. Ilk yil tum muhendislikler beraber Ingilizce Matematik, Fizik gibi dersler aliyor. Sonradan bolum ozellestikce Almanca ders sayisi artiyor. Bolumden kabul almaniz icin, Toefl belgesi ve B1 duzeyinde Almanca yeterliliginiz oldugunu gostermeniz gerekli. Tabii kabul almakla da bitmiyor, ders yuku, Turkiye\'deki bilgisayar muhendisligi bolumlerine gore kulfetli ve gercekten bitirene muhendis vasfini kazandiracak sekilde olusturulmus, o nedenle Turkiye\'de programlama bitirmis olmaniz degil, Fizik, Matematik temeliniz nasil, en az uc sene agir tempoda iki dille yapilan egitimin ustesinden gelebilir misiniz? Kendinize bu sorulari sormaniz gerekiyor. Burada ogrenilen agir teorik matematik ve fizik, bilgisayar bilimleri dersleri arastirmaci ruhu olanlara hitap ediyor diyebilirim, daha uygulamali egitim icin FH\'lari dusunebilirsiniz. Bunun yaninda, bolume her sene ilk sinifa yuzlerce muhendis adayi basvururken, uc sinifta 7-8 kisiye ders anlatildigina da tanik oldum, gozunuzu korkutmak icin degil, uygun olup olmadigini anlamaniz icin bunlar. Kolay gelsin.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzt Oca 16, 2012 10:18 pm

almanyada lisanas tamamlama ve lisans egitimi 3 yil.sevgili almanyada okuyan arkadaslaralmanyada muhendislik egitimini 3 yilda bitiren varmi gordunuzmu hic?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 17, 2012 9:47 pm

Ben goremedim,duymadimda.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Oca 18, 2012 12:04 am

almanya\'da egitimin cok agir oldugunu duydum.bende muhendislik icin almanyayi dsunmekteydim halende dusunuyprum ancak o drece zor bir egitim ote yandan almanca egitim almak almanca cok zor bir dil.insani bunaltabilir.amerikada sinavlar pratik,proje uzerinden yapiliyormus.ogretmen sizi evinizde bile sinav yapiyormus.oradada tam tersi.

serd4r

Mesaj gönderen serd4r » Çrş Oca 18, 2012 2:52 pm

yazdiklarinizi okudum tesekkur ederim. ancak ben bu konuda pek aydin degilim. Bana onereceginiz nedir ? ne yapayim ?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 18, 2012 3:01 pm

muhendislik heryerde zor bir bolumdur. Turkiyede bile cok arkadasim kaliyor makine muhendisligi bolumunde. Bitiren bitiriyor :)

serd4r

Mesaj gönderen serd4r » Çrş Oca 18, 2012 3:17 pm

Muhendislik zor dogrudur. Bunun bilincindeyim Ancak alanim software oldugu icin pek bir zorluk kalmaz diye dusunuyorum. buna dayanarak computer sience secmek istiyorum.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Oca 18, 2012 7:54 pm

evet arkadaslar muhendislik egitimi heryerde zor.heleki makine muhendisligi.almanya belki muendislikte dunyada en zor egitimi veren ulkedir.0 almanca ile almanyaya gidip 3 senede lisans yapacaginizi sanmiyorum.yapabiliyorsaniz turkiye,polonya, gibi ulkelerde lisans yapip almanyada yuksek lisansinizi yapin almanyadan muhendislik diplomasi almak sizi turkiyeden farkli kilabilir.heleki almanyada yuksek lisans egitiminin zlorlugunuda goz onune alin tabi.

hhtoraman

Mesaj gönderen hhtoraman » Sal Oca 24, 2012 11:08 am

arkadaslar bir sorum olacak bu verilen son basvuru tarihi 15 ocak sadece online basvuru icin mi son tarih.ben online basvurdum. ama belgelerimi hazirlayip gonderemedim. memlekette degildim. daha dun geldim. eger sadece online basvuru icin ise belgelerimi toparlayip duzenlemeye baslayacam erkenden cunku zamanim cok kisitli. internetten kisa bir arastirma yapabildim ve okudugum kadari ile anladim ki 15 ocak belgelerim IO\'e ulasmis olmasi gereken son tarih. umarim yaniliyorumdur. aydinlatici yardimlarinizi bekliyorum arkadarslar. saygilar

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Oca 24, 2012 11:51 am

[quote]hhtoraman tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bir sorum olacak bu verilen son basvuru tarihi 15 ocak sadece online basvuru icin mi son tarih.ben online basvurdum. ama belgelerimi hazirlayip gonderemedim. memlekette degildim. daha dun geldim. eger sadece online basvuru icin ise belgelerimi toparlayip duzenlemeye baslayacam erkenden cunku zamanim cok kisitli. internetten kisa bir arastirma yapabildim ve okudugum kadari ile anladim ki 15 ocak belgelerim IO\'e ulasmis olmasi gereken son tarih. umarim yaniliyorumdur. aydinlatici yardimlarinizi bekliyorum arkadarslar. saygilar[/quote]

sartli kabul aliyorsan eger herzaman uniye basvurabilirsin.15 ocak veya 15 temmuz basvuru tarihleri dil i alip almanyada uniye kayit yapacagin tarihlerdir.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

hhtoraman

Mesaj gönderen hhtoraman » Çrş Oca 25, 2012 2:47 pm

sayin kardesim yardimin icin tesekkurler bak ben bu konuyu da bilmiyordum. ben online formu acik iken doldurdum yani 15 inden evvel. sana bir de soyle birsey sorsam yardimci olabilir misin hem de form da yeralmasi iyi olur. diyelim ki ben tekrar bar vuracam yada yeni, lsartli kabul icin, ocak 30\'da, nasil bir surec isliyor neler yapiyorum. nelere dikkat ediyorum. ilgilendirirsen evinirim. ilk firsatta orada yukege baslamam lazim, daha fazla zaman gecsin istemiyorum, tabi birde dil olayi var onu da gecmem lazim.

herkese yardimlarindan oturu tesekkurlerimi sunuyorum.