Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Basvurusu(Yardiminiza ihtiyacim var)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Sal Oca 03, 2012 11:49 pm

Arkadaslar benim en kisa zamanda Almanyada bir universiteye sartli kabul basvurusu yapmam lazim. Gidip Almanyada dil kursu Gorecegim. Herhengi bir okul olabilir cunku asil gitmek istedigim okul 0 almancayla sartli kabul belgesi vermemekte.

Hangi universiteye basvurayim, hangi belgeleri nereye yollayayim bilmiyorum... Daha once bu belge icin basvuran arkadaslar bana yardimci olursaniz cooook ama cok sevinirim. okullarin siteleri almanca oldugundan elim kolum bagli birsey yapamiyorum...
Hersey gonlunuzce olsun...

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Çrş Oca 04, 2012 12:48 am

En rahat kabul alabilcegin bir universite hemde inglizce basvuru kismida var. Burdan basvur evraklarini gonder:) en gec iki ay icince alirsin kabul. Bol sanslar.

https://applyonline.uni-due.de/

LInk burda.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Çrş Oca 04, 2012 12:54 am

[quote]derbederyk tarafindan yazilan metin:

En rahat kabul alabilcegin bir universite hemde inglizce basvuru kismida var. Burdan basvur evraklarini gonder:) en gec iki ay icince alirsin kabul. Bol sanslar.

https://applyonline.uni-due.de/

LInk burda.[/quote]

Kardesim bu universite hangi sehirde? Ben google Translateden cevirmeye calistim sayfayi fakat site https oldugundan cevirmiyor :) Vaktini aliyorum fakat nasil yapacagimi bilemedim...

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Çrş Oca 04, 2012 12:56 am

Arkadasim hic inglizcen yok mu?

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Çrş Oca 04, 2012 12:59 am

[quote]derbederyk tarafindan yazilan metin:

Arkadasim hic inglizcen yok mu?[/quote]

ing bilgim cok az ama yinede karanliga bir mum yaktin cok saol. duisburg essen uni. 0 almancayla kabul veriyor yani degilmi? oyleyse eger ben bi sekilde halletmeye calisirim... Belgeleri direk okula yollasak oluyor degilmi? yani uni assiste falan yollamiyormuyuz?

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Çrş Oca 04, 2012 1:01 am

yok ordan online basvur sonra belgerini oraya gonder basvurunuda online olarak ordan takip edebilirsin. Yaninda inglizceyi bilen birisi olursa cok rahat halledebilrisin kolay gelsin:)

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Çrş Oca 04, 2012 1:02 am

tamam. ben ing bilen birini bulup halledicem artik mecbur... cok cok saol...

hhtoraman

Mesaj gönderen hhtoraman » Sal Oca 24, 2012 11:16 am

arkadaslar merhaba

ben duisburg-essen\'e basvurdum online. 15 ocak sadece online basvuru icin mi son tarihti yoksa benim belgelreimin ellerine ulasmasi icin mi ayni zamanda son basvuru tarihiydi. cunku memleketten uzakta idim belge olayini halledemedim iki haftaligina buradayim eger bir umut isigi yanar ise bir iki gun icinde belgeleri duzenleyecek gonderecegim.

saygilar arkadaslar

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Oca 25, 2012 12:26 am

@hhtoraman
15 ocak son basvuru tarihidir. O zamana kadar tum yazili belgelerin orda olmasi lazimdi.

hhtoraman

Mesaj gönderen hhtoraman » Çrş Oca 25, 2012 11:00 am

tesekkurleri sayin memo21, ben sartli kabul ile gitmeyi dusunuyordum sanirim sartli kabul icin basvuru sureci baska turlu isliyormus senin bir bilgin var mi ben bu konuyu yeni ogrendim. eger oyle ise nasil isleyecek bilmiyorum sanirim daad ile de iletisime gecmem gerekiyor bu evrede. bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ederim. devamini bekliyorum dostlar.

herkese iyi bir gun diliyorum
saygilar