Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya ogrenci vizesi onemli soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 14, 2011 3:35 pm

[quote]an_gelir tarafindan yazilan metin:

sayin ogun kardesim hersey icin sagol tesekurlerimi sunarrim sana.benim icin polonya avusturya farketmet zaten yuzde 99 polonyaya gidecegim.ancak almanya ya gitmem icin neden su.bizim elektrik sirketimiz var ve yurtdisi ile baglantili calisiyoruz.en az 2 dil bilmem lazim benim.ozellikle rusya ukrayna gibi ulkelere aciliyoruz.ingilizce-almanca-rusca ogrenmek hedefim.almanya da okumak disinda diger bir nedenim ise almanca yi iyice ogrenmek.

cok tesekur ederim.[/quote]

kardes elektrik sirketin var ve avrupaya acilmissan senin paran MIT(Massachusetts Institute of Technology)\'e bile yeter :D ,...Benim elektrik sirketim olsa Turkiyede okuyup masteri yurtdisinda yapardim , hatta yurtdisina acilmazdim bile ,bu derdi cekmeye degmez isin hazirsa.Lisansini yap Turkiye\'de basla ise...

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Ara 14, 2011 9:29 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

sayin ogun kardesim hersey icin sagol tesekurlerimi sunarrim sana.benim icin polonya avusturya farketmet zaten yuzde 99 polonyaya gidecegim.ancak almanya ya gitmem icin neden su.bizim elektrik sirketimiz var ve yurtdisi ile baglantili calisiyoruz.en az 2 dil bilmem lazim benim.ozellikle rusya ukrayna gibi ulkelere aciliyoruz.ingilizce-almanca-rusca ogrenmek hedefim.almanya da okumak disinda diger bir nedenim ise almanca yi iyice ogrenmek.

cok tesekur ederim.[/quote]

kardes elektrik sirketin var ve avrupaya acilmissan senin paran MIT(Massachusetts Institute of Technology)\'e bile yeter :D ,...Benim elektrik sirketim olsa Turkiyede okuyup masteri yurtdisinda yapardim , hatta yurtdisina acilmazdim bile ,bu derdi cekmeye degmez isin hazirsa.Lisansini yap Turkiye\'de basla ise...[/quote]

kardes o mit gibi universitelere sadece para verip giriliyormu?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Ara 14, 2011 9:43 pm

kardes o mit gibi universitelere sadece para verip giriliyormu?[/quote]

Hayir, MIT gibi universitelere girebilmek icin paranin yaninda iyi bir ozgecmise sahip olmaniz lazim..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 14, 2011 10:29 pm

paranin acamayacagi kapi yoktur. ama tabikide MIT herkesi almaz.Yani senden einstein falan olmani beklemiyorlar .

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Ara 14, 2011 11:30 pm

tamam ama mit ile normal bir alman veya turk universitelerindeki dersler ve konular aynimidir orada dersler daha icerikli ve daha zordur.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ara 15, 2011 11:43 am

tamam ama mit ile normal bir alman veya turk universitelerindeki dersler ve konular aynimidir orada dersler daha icerikli ve daha zordur.[/quote]

ders ve konular bolum ayniysa tabikide aynidir :) ama bi fen lisesi matematik sinavi vardir bi anadolu lisesi matematik sinavi vardir ben boyle dusunuyorum zorluk olarak bakarsan ama Alman universiteleri teknik bakimdan hicbir zaman ne baska avrupa ulkelerinin okullarina benzemistir nede Turk universitelerine , Muhendislik alaninda eline kimse dokemez Almanlarin ;)

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Prş Ara 15, 2011 9:07 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

tamam ama mit ile normal bir alman veya turk universitelerindeki dersler ve konular aynimidir orada dersler daha icerikli ve daha zordur.[/quote]

olarak bakarsan ama Alman universiteleri teknik bakimdan hicbir zaman ne baska avrupa ulkelerinin okullarina benzemistir nede Turk universitelerine , Muhendislik alaninda eline kimse dokemez Almanlarin ;)[/quote]

bende bunu kasdetmek istiyorum onceen sormustum adam yanlis anladi.alman muhendisligi dunyanin en kaliteli muhendisligidir.bunu tum dunya biliyor.onun icin ben alman universitelerinden muhendis cikmak istiyorum.en azindan lisans icin olmasada yuksek lisans icin gelicem.

ege1

Mesaj gönderen ege1 » Cum Ara 16, 2011 10:10 pm

Howww! Kendi dunyanizda ucmayin arkadas MIT\'nin 1 yillik egitim ucreti senin Almanya\'daki 4-5 yillik universite egitim ucretine tekabul ediyor. Ozgecmis bu devirde tabikii biraz isin hikaye kismi , Cumhurbaskani gibi baban yada Steve Jobs gibi bir baban varsa(taninmis olduklari icin ornek verdim) hic Almanca ile vakit kaybetme derim ben Amerika\'ya MIT , Harvard ,Standford gibi bir yere kaydini yaptir zaten sen is istemeden onlar seni bulur BKZ.
Turkcell CEO\'su harvard mezunu gibi gibi gibi... sen sadece $\'dan bahset
O kadar da degil dersen, Almanya ile dogru yoldasin diyebilirim

2011 universiteler siralamasinda ilk 45. sirada LMU, munih universitesi vardir. (derinliklere inersek ne derece demokratik bir universite orasini bilemem ama orada da Muhendislik yok)
Eger Amerika\'da ki gibi taninmis universitelerden kucuk bir ornek vermemi istiyorsan ;

LMU(isletme) =Harvard(Isletme)
TUM(Muhendislik)=Standford(Muhendislik)

*Standford universitesi en iyi muhendisliklerin oldugu yer diyebilirim Palo Alto CA civarindadir. Diger adiyla Silikon vadisi ve aklina gelebilecek butun milyarder is adamlarinin fabrikalari bu civardadir. (orn: Windows,Apple,Facebook....)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ara 19, 2011 4:02 pm

Dede adamin elektrik sirketi var ve rusyayla isbirligi yapiyor , bildigin para babasi :D bende ondan diyorum ya MIT diye .d

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ara 19, 2011 7:06 pm

demokratik universite mi.enteresan kavramlar .daha neler gorup duycaz allah bilir

ege1

Mesaj gönderen ege1 » Pzt Ara 19, 2011 10:50 pm

Paran varsa herkezden tabikii 1 adim onde olursun tabii aklini kullanirsan. Cok rahat bir egitim hayatin olur sefillik cekmezsin firsatlar diyarina adimini at ki buda senin aklini ne kadar kullanabilecegini gosterir tek sorunun aklini ve sezgilerini en iyi sekilde kullanmak yapacagin ilk hatalarda can sikintisi ve konsantrasyon dogru orantida olacaktir muhtemelen fakat bunu ters orantiya cevirmeye bak.