Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Kabul Garantisi(Soru)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Sal Kas 22, 2011 12:04 am

Arkadaslar yeterli almanca bilgim olmadigi icin okulun sitesinden arastiramadim. dolayisiyla basvuru formunada bakamadim. makaleler bolumunde okul tanitimindaki basvuru formu linkide acilmadi malesef...
Sorum su:
butun belgelerimi eksiksiz tamamladigimda ki buna dil egitimide dahil. Berlin Teknik Universitesine kabul edilme olasiligim nedir?

bu soruyu sormamin nedeni. eger okuldan garanti alabilirsem. suan okudugum universiteyi dondurmak. cunku okulla dil kursu beraber yurumuyor malesef...
Simdiden tesekkurler...

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Kas 22, 2011 12:32 am

%57. Saka bir yana bunun garantisi olamaz. Deneyip gorebilirsin..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Sal Kas 22, 2011 12:34 am

Muhtemelen nc ile alan bir bolume basvurucaksin buda demektir ki kimse sana bir olasilik veremez ki senin not ortalamani hic birseyi bilmiyoruz. Belli sayida kisi alirlar basvuranlaride notlarina ve cvlerine gore siralarlar bunun disinda kontenjanin icine girebilirsen sorun olmaz . Ama suanda kimse sana olasilik sukadar diyemez . Sadece sunu soyliyebilirim kabul alman kesin degil .

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Sal Kas 22, 2011 12:48 am

onun disinda fachhochschulelerin basvurulari kabul etme olasigi daha fazla diye duydum dogrumudur acaba? bide bir universite rektorunun referans mektubu okula alinmada avantaj saglarmi?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Kas 22, 2011 5:16 pm

NC olmayan bolumlere kesin olarak girebilirsin. NC olanlar da sana bir fikir saglar girip giremiyecegine ama kesin bir sey denemez yine. Ayrica NC puanlari Almanlar, Almanya´da abitur yapmislar ve Avrupa Birligi vatandaslari icinmis. Bugun okulda secme kriterlerinde gordum.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Sal Kas 22, 2011 10:31 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

NC olmayan bolumlere kesin olarak girebilirsin. NC olanlar da sana bir fikir saglar girip giremiyecegine ama kesin bir sey denemez yine. Ayrica NC puanlari Almanlar, Almanya´da abitur yapmislar ve Avrupa Birligi vatandaslari icinmis. Bugun okulda secme kriterlerinde gordum.[/quote]

NC nedir acaba? normal universite bolumunden bir farki varmi? diploma yonunden falan...

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Kas 22, 2011 10:58 pm

NC bir bolum degil, bolume giren en son kisinin ortalama puani. Turkiye´deki taban puan gibi birsey.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 22, 2011 11:52 pm

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Umut, sorularin gercekten cok genel, sormadan once lutfen biraz siteye bakip oyle sor.

Sayet ciddi olarak Almanya da egitimle ilgileniyorsan sitede ana sayfada yukarda Makaleler - Universiteler var,oraya tiklayinca butun makaleri soyle bir goz gezdirmeni tavsiye ederim.

Iyi Forumlar