Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

auslaenderquote nc sistemi yardim lutfen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
batu6ok

Mesaj gönderen batu6ok » Çrş Kas 09, 2011 1:47 am

bu konu hakkinda birkac sorum var yardimci olursaniz cok sevinirim..
ben anadolu lisesi son sinif ogrencisiyim.almanyada universite okumak icin gerekli olan dsd2 belgesine sahibim.dil konusunda sikintim yok ancak istedigim bolumler numerus clausus sitemi araciligiyla yerlestirme yapiyor.tu berlin,rwth aachen,tu munchen,karlsruhe it gibi universitelerin endustri ve makine muhendisligine basvurmayi dusunuyorum.not ortalamam suan icin 78 civari, 3.8e karsilik geliyor.anadolu lisesi ogrencisi olmamin herhangi bir avantaji olurmu?cunku duz liseye gitseydim bu ortalama muhtemelen cok daha yuksek olacakti.ayrica ygs-lys basarim oldukca yuksek olursa bunun bana bir getirisi olurmu?yerlesemez isem wartesemester gibi bir sansim olabilirmi alman ogrencileri gib?ozellikle tu berlin\'e yerlesebilme ihtimalim hakkinda da yazarsaniz sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 09, 2011 11:00 am

Makina muhendisligi icin yukarda bahsetmis oldugun butun bolumlerden kabul alabilirsin. TU Berlin de endustri muhendisligi hem kis hem yaz semesterinde baslatiliyor ve yaz semesterindaki NC orani biraz daha uygun(2,1). Sayet yaz semesterine denk getirebilirsen TU Berlinden buyuk ihtimal kabul alirsin, diger uniler icin kesin bisey diyemeyecegim ama nc olan bolumlerde tabiki Wartesemester durumuna katilabilirsin.

batu6ok

Mesaj gönderen batu6ok » Çrş Kas 09, 2011 1:07 pm

oncelikle cok tesekkurler cevabiniz icin.rwth aachen\'in makine bolumunun nc notu (1,6) diye biliyorum.kabul edilme ihtimalim zor degilmi?

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Cum Kas 11, 2011 12:17 pm

Kabul edilme ihtimalin zor degil Rwth icin. Cunku okulun son zamanlarda ki politikasi butun ogrencileri aliyim, zaten yapamayanlar elenir seklinde. Abiturdan 2,4 alip suan Rwth Makine de olan arkadasim var. Tu Berlin ozellikle kontenjan olarak cok zorluyor birde Tu berlin ve tu munchen senin oss belgeni beklemiyorlar. Rwth iste nc li olmasina ragmen, kayit sureni uzatip oss belgeni bekliyor tabi eger 1 yil hic kaybetmeden gelmek istersen diye soyluyorum bunlari. Ayrica en azindan Rwth da senin diploma notunu nc ye cevirme gibi seyleri bir sistem dahilinde yapmiyorlar genel olarak alan derslerinle ilgileniyorlar