Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

alman not sistemi ve mezuniyet yili

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Pzr Kas 20, 2011 1:10 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Malesef kendi kurgulariniz uzerinden konusuyorsunuz.

Turklerin uyum saglayamadigi tezi bir teori ve apaacik bir yalan.Bardagin yarisindan fazlasi dolu ve bardagin bos olan kismina bakmak bir ahmakliktir.

Bu konuda sizlere tavisyede bulunacagim tek sey , kendi kurgulariniz uzerinden utopyalar uretmeyiniz.Arastiriniz ,verilere , analizlere ve anketlere bakarak kendi kurgularinizin disina cikarak bu konuda yorumda bulununuz.

Almanya\'da sirf irkiniz Turk diye ,gece karanlikta , ucra bir kosede veya sehir icinde kuytu bir yerde her an oldurulebilirsiniz.

Almancaniz kotu diye gittiginiz magazalarda , devlet dairelerinde asagilanabilirsiniz.
Almancaniz kotu diye direk 2. sinif bir insan katagorisine girebilirsiniz.
Turksunuz diye 10 yil boyunca keklik gibi yil ve yil , Alman Anayasasini Koruma Gorevlileri \'nin gozetimince bulunan avcilar tarafindan avlanabilirsiniz.
Saciniz siyah diye ve akdenizli gozuktugunuz icin potansiyel suclu muamelesine bagruz kalabilir veya Turk oldugunuz anlasildiginda ise \'\' aha tamamdir bu o \'\' gibi bakislara magruz kalabilirsiniz.
Yolda yururken yaninizda bomba patlatilabilir.
Evde otururken kacma sansiniz dahi olmadan ailenizle birlikte yanarak can verebilirsiniz.
Piknige gittiniginiz bir yerde anide baskina ugayabilir feci sekilde dayak yiyebilirsiniz.
Ormanda bisikletle gezerken kacirilabilir ve Turksunuz diye yakilmak istenebilir ,sans eseri yakinlardan gecen birinini cigliklari duymasi uzerine cagirdigi polisin gelmesiyle kurtulabilirsiniz.
Turk isimli is yeriniz oldugu icin suikastlara kurban gidebilirsiniz.
Donerci oldugunuz icin suikastlere kurban gidebilirsiniz.
Pazarda maydanoz satiyor diye koylu ve egitimsiz ilan edilebilir ,tum Turkler pazarcidir muamelesine magruz kalabilirsiniz.
Firinda ekmek satiyorsunuz diye asagilanabilir ve tum Turkler firinci ya da pazarcilik yapar muamelesine magruz kalabilirsiniz.
Zeka yapisi olarak genetik bir gerilik oldugunuzu idda edenlerle karsilasabilirsiniz.
Almanya\'yi Turk oldugunuz icin aptallastirdiginiz iddaa edilebilir.
Ve sizin tum bu asagilamalara magruz kaldiginlatildigiz kitap bir ay icerisine 2 milyondan fazla satabilir.
Politikacilar tarafindan yerli halki pohpohlamak maksadiyla bir cok asagilamaya magruz kalabilirsiniz.
Bayansaniz aksam veya gece yururken kacirilabilir ,tecavuze ugrayabilirsiniz.
Seviyeniz ne olursa olsun Turksunuz diye barlara ,discolara alinmayabilirsiniz.
Turksunuz diye universitede hic arkadas edinemeyebilirsiniz.

Bir isbasvurusu icin hazirlanan herseyi ayni olan iki ozgecmisin birine Alman birine Turk ismi yazip 100 farkli isyerlerine bu iki ozgecmis ile basvurup Alman isimli ozgecmis icin %50 oraninda olumlu cevap alabilir ,Turk ismi yazilan ozgecmis icin sadece % 8 olumlu cevap alabilirsiniz.

Evet Turkler Almanya\'ya uyum saglayamadigi icin bunlarin hepsi oluyor .haklisiniz. ^^[/quote]

Burada yazdiklarinda mubala mi yaptigini yoksa ciddi mi oldugunu tam anlayamasam da, yazilanlarin cok abarti oldugunu dusunuyorum. Milliyetcilik sadece almanlara has bir sey degildir ve turklere karsi uygulanmiyor sirf. Nerdeyse butun dunyada Milliyetcilik her irka karsi donemsel olarak yukseliyor. Almanyada yasayan ( yasayan derken 30-40 yil diyorum ) baya kisiyle iletisime gecme firsati buldum. Sunun cok farkindalar ki onlar bu devlete is gucu olarak ne kadar cok sey verdiler ise almanyada onlara sosyal devlet olarak gerekenleri geri verdi. Tabiki cogu Turkiyeyi ozluyor geri donmek istiyor ama bunun nedeni vatan sevgisi yoksa haftada sadece 5-6 saat calisip aylik 4 kisilk bir aileye issizlik parasi olarak 1500 euro ya yakin bir masraf yapan alman hukumetine nefret dolu falan degiller. Bunun disinda sokaklarin guvenliligi turkiyeden bin kat guvenli oldugunu dusunuyorum. Sadece turkiyede erkeksen ve sacin uzunsa bazi yerlerde yuruyemezsin cunku illaki sozlu veya fiziksel satasirlar. Onun disinda bir bayansan ve kisa bir etegin varsa turkiyenin yine yuzde 90\'ninda rahat edemezsin tecavuze ugrama ihtimalin azimsanamaz. Yani almanya kotu, herkes milliyetci, burda turkler hapis hayati yasiyor tam bir abarti. Eger ki paran varsa dunyanin her yerinde rahatsindir, kimse senin irkina bakmaz.

Nayn

Mesaj gönderen Nayn » Pzr Kas 20, 2011 1:27 pm

Malesef kendi kurgulariniz uzerinden konusuyorsunuz.

Turklerin uyum saglayamadigi tezi bir teori ve apaacik bir yalan.Bardagin yarisindan fazlasi dolu ve bardagin bos olan kismina bakmak bir ahmakliktir.

Bu konuda sizlere tavisyede bulunacagim tek sey , kendi kurgulariniz uzerinden utopyalar uretmeyiniz.Arastiriniz ,verilere , analizlere ve anketlere bakarak kendi kurgularinizin disina cikarak bu konuda yorumda bulununuz.

Almanya\'da sirf irkiniz Turk diye ,gece karanlikta , ucra bir kosede veya sehir icinde kuytu bir yerde her an oldurulebilirsiniz.

Almancaniz kotu diye gittiginiz magazalarda , devlet dairelerinde asagilanabilirsiniz.
Almancaniz kotu diye direk 2. sinif bir insan katagorisine girebilirsiniz.
Turksunuz diye 10 yil boyunca keklik gibi yil ve yil , Alman Anayasasini Koruma Gorevlileri \'nin gozetimince bulunan avcilar tarafindan avlanabilirsiniz.
Saciniz siyah diye ve akdenizli gozuktugunuz icin potansiyel suclu muamelesine bagruz kalabilir veya Turk oldugunuz anlasildiginda ise \'\' aha tamamdir bu o \'\' gibi bakislara magruz kalabilirsiniz.
Yolda yururken yaninizda bomba patlatilabilir.
Evde otururken kacma sansiniz dahi olmadan ailenizle birlikte yanarak can verebilirsiniz.
Piknige gittiniginiz bir yerde anide baskina ugayabilir feci sekilde dayak yiyebilirsiniz.
Ormanda bisikletle gezerken kacirilabilir ve Turksunuz diye yakilmak istenebilir ,sans eseri yakinlardan gecen birinini cigliklari duymasi uzerine cagirdigi polisin gelmesiyle kurtulabilirsiniz.
Turk isimli is yeriniz oldugu icin suikastlara kurban gidebilirsiniz.
Donerci oldugunuz icin suikastlere kurban gidebilirsiniz.
Pazarda maydanoz satiyor diye koylu ve egitimsiz ilan edilebilir ,tum Turkler pazarcidir muamelesine magruz kalabilirsiniz.
Firinda ekmek satiyorsunuz diye asagilanabilir ve tum Turkler firinci ya da pazarcilik yapar muamelesine magruz kalabilirsiniz.
Zeka yapisi olarak genetik bir gerilik oldugunuzu idda edenlerle karsilasabilirsiniz.
Almanya\'yi Turk oldugunuz icin aptallastirdiginiz iddaa edilebilir.
Ve sizin tum bu asagilamalara magruz kaldiginlatildigiz kitap bir ay icerisine 2 milyondan fazla satabilir.
Politikacilar tarafindan yerli halki pohpohlamak maksadiyla bir cok asagilamaya magruz kalabilirsiniz.
Bayansaniz aksam veya gece yururken kacirilabilir ,tecavuze ugrayabilirsiniz.
Seviyeniz ne olursa olsun Turksunuz diye barlara ,discolara alinmayabilirsiniz.
Turksunuz diye universitede hic arkadas edinemeyebilirsiniz.

Bir isbasvurusu icin hazirlanan herseyi ayni olan iki ozgecmisin birine Alman birine Turk ismi yazip 100 farkli isyerlerine bu iki ozgecmis ile basvurup Alman isimli ozgecmis icin %50 oraninda olumlu cevap alabilir ,Turk ismi yazilan ozgecmis icin sadece % 8 olumlu cevap alabilirsiniz.

Evet Turkler Almanya\'ya uyum saglayamadigi icin bunlarin hepsi oluyor .haklisiniz. ^^[/quote]

Soyle atis serbest modunda deli sacmasi sikanlar neden hala orada biri izah etsin.

Sen once nereden geldigine bak, ondan sonra gittigin yeri elestir. Geldigin yer, yani istanbul, cok mu super bir yerdi? Kaykayinla kayarken hic mi seni cingeneler tartaklamadi? Apaciler laf atmadi? Dogudan gelen ve turkce konusamayan gelismemis canlilar seni hic mi cevirmedi? Sonrasinda bunlara karsi antipatin olusmadi mi? Ayni antipati almanlar tarafindan neden var olmasin?

Ben turkiye\'de yasamama ragmen turkiye\'ye gelen "alamanci" tipleri gordukce agizlarini burunlarini dagitasim geliyor. O hal ve hareketler, o ses tonunun ayarsiz olmasi, o garip garip giyimler, o kendini begenmislik duygusu, o garip garip konusmalar, agizlarindaki sakizlar, jiletle kazinmis kaslar... Ulan evrimin canli kanitlari karsisinda degil almanlar, ufolar gelse bunlar nasil bir canli turu diye incelerler.

Sen aydin bir insan olabilirsin fakat kanakeler arasinda azinlik oldugunu da unutmamalisin. Bu olusan antipatinin de koyden sehre inenlerin zamaninda olustugunu da hatirlamalisin.

50 yillik tarihten cimbizla olaylar secerek demogoji yapman zaten amacini belli etmis durumda. Sen misafir halinle irkcilik yapabiliyorsan onlar haydi haydi yaparlar. Adamlarin ulkesinde kimse sana hak, esitlik, adalet sunmak zorunda degil. Kaldi ki kendi ulkende bile goremiyorsun.

Durust olalim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 20, 2011 1:42 pm

Nayn seni bu kadar bir tarafini zorlayacak kadar telaslandiran nedir ? Izah eder misin ?

Irkcilik ? ve ben ?

Durustum cok cahilsin , galeyana gelme bu kadar :) Once adam gibi bir onceki mesajlari ve mesajin sana ne anlatmaya calistigini bir ay boyunca dusun :)
Deli sacmasi diyecek kadar dunyadan bi haber oldugunu gostermis oldugun icin bir ay diyorum anca bilgi toplarsin ;)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Nayn

Mesaj gönderen Nayn » Pzr Kas 20, 2011 2:05 pm

Nayn seni bu kadar bir tarafini zorlayacak kadar telaslandiran nedir ? Izah eder misin ?

Irkcilik ? ve ben ?

Durustum cok cahilsin , galeyana gelme bu kadar :) Once adam gibi bir onceki mesajlari ve mesajin sana ne anlatmaya calistigini bir ay boyunca dusun :)
Deli sacmasi diyecek kadar dunyadan bi haber oldugunu gostermis oldugun icin bir ay diyorum anca bilgi toplarsin ;)[/quote]

Acikcasi benim bir tarafimi zorlayacak durum yok da gorundugu kadariyla bazi seyler sizi cok zorlamis olmali ki 15 maddeyi unutmadan ard ardina siralamissiniz.

Cahillik, yargi yapilirken olaylarin kaynagini degil de olaylari irdelemektir. Yani tam da sizin yaptiginiz gibi.

Bir ornek. Sen kediyi koseye sikistir sikistir, hatta git kuyruguna bas. Sonra da kedi seni tirmalayinca, vay efendim sen beni niye tirmaladin hoop bunu da ekle maddelere. Oldu mu? Eger fazlaca yanliysan oldu.

Almanlar pistir, almanlar kakadir. Olabilir. Bunu vize almak icin cabalarken dahi gormus olmalisin. Az cok gundemi takip eden de bilir, tarih bilinci olan da bilir. Durum boyle iken ne diye gittin almanya\'ya diye adama sorarlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 20, 2011 9:40 pm

Funderschatten in vermis oldugu orneklerle bu orneklere verilen tepkilerin bir baglantisini goremedim isin acigi. Funder in vermis oldugu ornekler son 20 yildir her birinden en az 5 er kez olmak uzere tekrarlandi. Isteyene olaylari tarih ve kaynaklariyla belirtebilirim. En azindan Funder, Almanya da yasayan bir kac kisiden duydum aslinda boyle degilmis gibi kulaktan duyma faraziler uretmiyor.

Sen universite olarak git turkiyedeki egitim fuarlarina katil ogrenci toplamaya calis, Almanya nin beyin gucune ihtiyaci var diye devlet olarak basbas bagir, sonra o ogrenci buraya gelene kadar geldikten sonra okulunu bitirene kadar burnundan getir. Haa sizin anlayisiniza gore, evet siz bunlari biliyordunuz sanki turkiye de herseye sahiptiniz de oraya gidincemi gocunmaya basladiniz, bunlarin sonuclarina katlanmalisiniz diye oturdugun yerden boburlenirsen, benim de Turkiye nin neden yarisi gercekleri goremeyecek kadar cahil diye dusunmemi engellemis olursun.

Bu arada konuyla ilgisi olmadigi icin ve gerekli sacmalama hakkinizi kullandiginiz icin basligi kapatmis bulunuyoruz.:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 21, 2011 3:34 am

Physiker affina siginarak kilidi kaldirip bir sey daha eklemek istiyorum ki yanlis anlasilmalara yer vermemis oluyum.Bu yorum kesinlikle birine cevap niteliginde degildir.

Oncelikle almancasi olan arkadaslar verecegim linkten bakarak son 15-20 yilda Almanya\'da ne kadar yabancinin irkcilarin saldirisi sonucu oldugune goz atabilirler..Tabi bu rakamlar son olaylarla birlikte aciga cikti ve aydinlatilamayan olaylar bu sayiya dahil degil.

http://www.welt.de/politik/deutschland/ ... hland.html

Turkcesi ;
http://www.ntvmsnbc.com/id/25298945/

Ve neden boyle cok keskin ama bir o kadarda kor bir bicak gibi olan yorumumu yazdigimi belirteyim ;

Bir once ki sayfada Mavisin rumuzlu uyemiz bir konuya degindi ve soyle bir yorum yapti :
\'\' Turklerin uyum saglayamadigi ne yazik ki bir gercek,sevilmeme nedenleri de bu kanimca.. \'\' ve sonrasinda ki yazdiklari ,
Ayrica Okyanus rumuzlu arkadasimizin ;
\'\' turkler icin onyargi oldugunu dusunmuyorum \'\'
\'\' firma benim yetenegime mi bakicak yoksa ettnik kokenimemi? \'\'

Tum bu yorumlar aslinda bir seyi ozetliyor ; Turkiye\'de olan yurd disi hayranligi ,yabanci hayranligi ve bizlerin Turkler olarak hep hatali konumda oldugu.
Maddeler diye hitap edilen her bir olay tamamen yasanmis ,yasanan olaylardir.
O yazdiklarimin icinde hic bir tane madde olsun ki benim kendi dusuncelerimi icersin.Hayir ,hepsi ama hepsi yasanmis olaylar.
Siyaset Bilimi\'nde okuyorum ve bunla alakalimidir bilmem gunluk 10\'a yakin Turk ve Alman gazetesi okurum ve \'\' unutmadan ard arda siralamissiniz \'\' yorumuna hak veriyorum ,evet unutmam. :)

Almanya\'da dogdum , ailemle beraber az sayilmayacak kadar uzun bir sene Almanya\'da ikamet ettik ve simdi 2 yildir tekrar Almanya\'dayim ve bugune kadar ilk yorumumda siraladigim olaylarin %99\'u ne benim basima nede aile ferdlerimin basina geldi.

Ama benim burada asil anlatmak istedigim ; surekli bardagin dolu tarafindan bakmak ve dusuncelerimizi bu yonde sekillendirmektir.

\'\' Turklerin uyum saglayamadigi ne yazik ki bir gercek,sevilmeme nedenleri de bu kanimca.. \'\'
\'\' Turkler icin onyargi oldugunu dusunmuyorum \'\'

gibi yorumlar ve dusunceler bardagin bos tarafina bakilarak yazilan , gerceklikten biraz uzak ve bizlere zarar veren dusuncelerdir.

Almanlar hakkinda siraladiklarima verilen tepkiler , \'\'deli sacmasi \'\' gibi , bizim tabularimizin aslinda ne kadar buyuuuuuk oldugunu gosteriyor.
Bilerek ve kasitli olarak o maddeleri siraladim ki ,bardagin bos tarafindan baktiginizda tepkiniz nasil olacak diye ^^
Ve gene bilerek ve kasitli olarak siraladim ki o maddeleri , yurd disi hayranligi ne derece TABULASMIS durumda bunu tespit etmek icin.
^^

Ve tespitler sunlari gosteriyor ki ;
Maddeler halinde siraladiklarim %100 abartisiz gercekler olmasina ragmen , onlari etki-tepki prensibi icerisinde sorgulamadan aninda refleks gosterme ve dogrulugunu redetme yoluna girildi..Acikcasi bu %100 dogru olan maddeler , tabulari sarsti...

Almanlar hakkinda siraladiklarim bardagin bos tarafina bakilarak yazilan hakikatlerdir.Yani bardagin yarisi gercekten bostur ve bunlar Almanya\'nin birer gercekleridir..Bir baska degisle
Almanya Sansolyesi Angela Merkel\'in iki gun once dedigi gibi :
\'\' Bunlar Almanya icin birer UTANC\'dir \'\'

Ha ama biz bardagin bos tarafina bakarsak cikmaz bir sokaga gireriz.
Biz bardagin dolu tarafina bakiyoruz ve bu yuzden buradayiz ve bardagin bos olan kisminida doldurmaya katki saglamak icin burada Almanya\'da okuyoruz,yasiyoruz,calisiyoruz.

Kendimiz icinde bardagin bos tarafini benim yaptigim gibi siralayabiliriz ancak elimize hic bisi gecmez ve oldugumuz yerde sayariz.
Iste bu yuzden bardagin dolu taraflarina bakmayida gorebilelim diye o elestirilen yorumumu yazdim.

Tekrardan Physiker affina sigindim.

Tesekkurler arkadaslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kilitli