Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite secimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
omier

universite secimi

Mesaj gönderen omier » Cmt Şub 07, 2009 1:45 am

abi yok karar veremedim.. ama soyle birsey varmis.. yeni ogrendim. digelim universitede makina okuyosun.. derslerin bazilarini gectin bazilarini gecemedin..

bi dersin sinavini 2 kere yapamadigin taktirde ,bolum degistirmek zorundasin, atiliyosun..

sundan emin deiglim yine de , sadece duydum...
eger universitede yapamazsan ve atilirsan fachhochschuleye gidip ayni bolumu kaldigin yerdne okuyabiliyormussun, atilsan bile uniden..

arkadaslar yanlis olsa da olmasa da tegit eden olursa sevinirim

der Nordostwind

universite secimi

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 07, 2009 1:47 am

ben bir daha hic okunamayacagini duymustum arkadastan.. hicbir univdee ama yanlis olabilir

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

universite secimi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 07, 2009 11:15 am

1- bachelor veya master sistemine gore cogu uni de, sadece modul prufunglara yazili olarak 2 degil 3 kere girme hakkin var.. bi cok uni de zulassungsklasur a istedigin kadar girebiliyorsun.. ama kurallar uni den uni ye farkli.. ama genelde 3 kere yazili, basaramazsan sozlu sinav onu da basaramazsan atiliyorsun ve o bolumu unutabilirsin artik..

2- sayet atildiysan ve baska bi bolume gectiysen, oturum uzatmak icin gittiginde yabancilar polisi sana sorar, neden bolum degistirdin diye.. ve atildigin icin degistirdiklerini ogrendiklerinde sana adiyos amigo !!

yorumcu

universite secimi

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Şub 07, 2009 9:54 pm

omier mrb.
sen heidelbergte DSH denicemk demistin. ne oldu nasil gecti sinavin?

omier

universite secimi

Mesaj gönderen omier » Cmt Şub 07, 2009 10:55 pm

abi girdim dun cok acayip gecti anlatayim :D

Gece 4te yattim 6da kaltim. Besinci redbullu da ictikten sonra yola ciktim..

Sinav yerini hemen buldum, taksiye atladim tren istasyonundan ciktiktan sonra..

Sinav ogretmeni cok catlak bi kadindi.. Kadin kendi kendine konusmaya basladi. Kagitlar dagitildi, horvestehen olicaz bekliyorz.. Sinav so derece gayri ciddiydi..

Horvestehen cok ama cok kolaydi.. Buna ragmen bise yapamadik, bir suru tanidik arkadas da ordaydi.. Kadin tam okurkan duruyo, bizle muhabbet ediyo, bazen kagitta yazilan seylerin ne kadar .oktan oldugunu soyluo falan filan.. Cok deli biseydi.. 5 dakikalik texti mahvetti ..

Kagitlari geri verdik, leserverstehen kagitlari dagitildi..

Kadin sinav esnasinda hep kendiyle konusmaya devam etti, derken biri horvestehen kagidina adini yazmayi unutmus.. Kadin , kim bu dedi.. Bi afrikali kizcagiz... Gel yanima , yaz adini sen ne saniyosun burayi cocuk yuvasi mi falan derken.. Kiz yazdi oturdu...

Derkeeen, leserverstehen kagitlarinin hepsine adinizi yazin, kagitlar zimbali ama yine de kopabilir, tek tek hepsini adinizi yazin dedi..

Textproduktion a gectik.. Kadin o afrikali kiza dedi, senin mi bu kagitlar, sadece birinde isim var digerlerinde yok.. Kiz nasil korkuyuo.. Gitti hocanin yanina malesef kagitlar onunmus.. Kadin zivanadan cikti artik, kiza hakeret ediyo, gerizekali aptal, ne isin var senin burda, kafani koparcam sunu yapicam sunu edicem.. kiza cok acidim, aglicakti nerdeyse kiz..

Hoca bi kagit daha buldu, uzerinde isim yok, tek tek insanlara sordu , bu snein mi bu senin mi diye.. Bi ara bir korktum benim kagidim cikcak diye ki cok sukur degilmis.. Bir de textproduktion olayinda butun kelimeleri sayip, kac tane oldugunu altina yazcakmisiz ben saymadim ,ama 200u gectim belki katlamisimdir bile.. Sonradan aklima geldi hocaya sormaya da korktum :d

Tum bunlar sinav esnasinda oldu.. Demem o ki sinavda 5 dk araliksiz deliksiz bir sessizlik olmadi, kadin hep konustu, bu sinav sacma anlamsiz, ben bole soru gormedim, durun yapmayin o soruyu ben sorcam onlara, tamam tamam yapin snra konusurum onlarla..

Aga dedim bu ne!! sinavin horvesteheni cok kolaydi, leserverstehen sekil olarak bana yabanciydi.. Leserverstehen de zor degildi... Yani Yeni gircek biri varsa kesinlikle bu sinava girsin garanti gecer.. Leserverstehen olayi, DSH Vorbereitung Kitabi var MAVI renkli.. onun aynisi gibiydi.. ama biz boyle olmuoduk kendi okulumuzda..

Bakalim kismet, gececigimi pek sanmiyorum, ama yarin bi sinav daha yapsalar kesin gecerim.. Sinava gircekler mutlaka bu kursta sinav yazsinlar, 85 € ama deger yani dshyi cok cabuk alirsiniz.

www.fuu-heildelberg-languages.com

bir dahaki sinav haziranda sanirim.. he bu arada, heildelberg mukemmel bir sehir :D

yorumcu

universite secimi

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Nis 07, 2012 11:00 pm

insallah gecmissindir ama zaten denemek icin girmistin.
neyse saglik olsun. insallah kendi uninde iyi gecer sinavin

copurcan

universite secimi

Mesaj gönderen copurcan » Sal Nis 10, 2012 4:57 pm

Merhaba Arkadaslar, ben de almanya master basvuru yapan arkadaslardan biriyim. Aklimda Freiburg uni, karlsruhe und heidelberg var master icin.
benden master icin motivasyon yazisi istiyorlar. hazir motivasyon yazisi olan arkadaslarimiz var ise, bana yardimci olabilirler mi? sitede bulamadim da, eger var ise linki yazabilirmisiniz?

iyi gunler dilerim...