Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hamburg uni ve studienkolleg

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzr Eki 30, 2011 10:00 pm

arkadaslar, turkiyede 11 yillik lise mezunu oldugum icin Almanya\'da studienkolleg okumam lazim.sifir almanca ile suan hamburg uni studienkolleg\'e sartli kabul veriyormus. sifir almancamla studienkolleg icin hamburg universitesine basvuracagim, universite uni assist ile calisiyor ama, uni assist\'e gonderecegim belgelerimin %99\'u hazir, sadece hamburg uninin basvuru formunu bir turlu cikaramiyorum.sitesine giriyorum ama eger yanlis anlamiyorsam hesap olusturun diyor.benim anlamadigim nokta hesap olusturmalik ne isim var? bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi, simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 30, 2011 10:21 pm

yanlis basvuru yapiyorsun.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzr Eki 30, 2011 10:26 pm

yanlisi nerede yapiyorum gurkan kardes, aklim fena karisti :S

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Sal Kas 01, 2011 12:09 am

Deutsche Sprachkenntnisse

Fur die Aufnahme in das Studienkolleg sind grundlegende deutsche Sprachkenntnisse erforderlich. Es werden Deutschkenntnisse mindestens auf dem Niveau B2 (geR) oder ein aequivalentes Diplom erwartet. Mit Deutschkenntnissen der Niveaustufe A1 oder A2 ist eine Bewerbung noch nicht moglich. Diese Zulassungsvoraussetzung ergibt sich aus §33 der Ausbildungs- und Prufungsordnung des Studienkollegs Hamburg.

Bu yazi Hamburgun Studienkolleg sayfasinda yer aliyor. Sifir Almanca ile STK icin kabul vermiyorlar.

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Sal Kas 01, 2011 1:28 pm

sifir almanca ile stk ztn cok sacma olmazmi sen orda ders alcan bunlarin hepsi almanca olacak.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Sal Kas 01, 2011 4:45 pm

Sifir almancayla sartli kabul derken, zaten STK oncesinde dil kursuna gitmeyi dusundugumden demistim. Peki a1 veya a2 ile mi kabul veriyor Hamburg ?

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Sal Kas 01, 2011 4:50 pm

cogu b1 ile veriyor biliyorum ben ama yinede bilen biri yazacaktir.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Sal Kas 01, 2011 4:53 pm

Tesekkur ederim kardesim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 02, 2011 6:14 pm

[quote]baltaci_ tarafindan yazilan metin:

cogu b1 ile veriyor biliyorum ben ama yinede bilen biri yazacaktir.[/quote]

senin de hic almancan yok ama ayni uniye stk icin basvurun yapildi.:) Deniz, stk hamburgla kontaga gecersen nasil oldugunu sana anlatirlar, bayagi karisik bir is ama sifir almanca ile hamburg stk kabul veriyor.

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Prş Kas 03, 2011 11:07 am

yok ozur dilerim ben yanlis yazdim basvuru ben stk ya baslamak icin b1 gerektigini biliyorum onu yazmaliydim tekrar ozur dilerim.deniz kardesim sanada yanlis bilgi verdim sende k.bakma:)

(ayni uniye) ? Abi benim kactane uniye basvuru yapildi :)

Ayrica sana cooookkkk tsk ederim gurkan abi ugraslarindan dolayi :)

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Prş Kas 03, 2011 7:00 pm

Rica ederim kardesim ne demek :) bu arada Hamburg\'u kuzenime arattirdim. Sifir almancayla sartli kabul verilebiliyormus ama baslamak icin en az b1 seviyede olunmasi gerekiyormus. Senin dedigin gibi kardesim. Ama aklima takilan su; Hamburg STK\'ya basvuru universite basvuru formu uzerinden mi oluyor? Zaten bir turlu basvuru formu bulamadim Hamburg icin. Yoksa STK basvurusu icin ayri bir form mu var? Ve STK basvurusu da uni assist uzerinden mi, direkt mi