Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yerlesti belgesi ve cevirisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Ağu 19, 2011 6:26 pm

[quote]mcclane159 tarafindan yazilan metin:

yanlis anlasildim sanirim. veya demek istedigimi tam anlatamadim.
universite ile gorustukten sonra konusmanlari dokumanlayacagim. peki problem yok burada.

ama unviersite kayitim olmayacak sadece dil kursu kayitim olacak bende haliyle vizeye dil kursu icin basvuracagim . ama uni kayiti falan olmadan vizede ogrenci vizesine basvurabiliyormuyum? . veya dokumanlara guvenip ogrenci vizesine basvurup husranla karsilasmayayim. dil kursuna basvurayim sonunda soyle soyle yapacagim diyip memur ile konussam daha iyi olmazmi?[/quote]

Dil kursuna basvuru yapar iken zaten ogrenci vizesi onericekler sana. Dil kursu alirsan Turkiye ye donup tekrar vize alip gitmen lazim.

Bu is riskli tabiki pardon\'un dedigi daha iyi ama sen illa boyle yapacagim diyorsan universite ile gorustugun dokumanlar o universite ile ilgilendiginii yani kurs sonunda okuyacagini gosterir. Durumunu uygun bir dille anlatacaksin.

Ogrenci vizesine basvuru yapacaksin, vize turu Dil kursu devaminda universite egitimi olacak. Okul ile gorustugunu kanitlayan belgeler ise bir nevi sartli kabulmus gibi ele alinacak. Fakat bu is risklidir onuda soyliyeyim :)

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Cum Ağu 19, 2011 6:27 pm

yardimlariniz icin cok tesekkur ederim sartli kabulu denicem egerki vize icin basvuracagim tarihe kadar yetismezse dil kursu icin basvurumu yaparim. sonrasinda insallah seneye ogrenci vizesi icin basvururum .

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Ağu 19, 2011 6:28 pm

bastan isabetli olan dilkursu + egitim vizesine basvurun ama yinede siz biliirsiniz vize gorusmesinde belirtin okuyacaginizi.