Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hayal kirikligi !! Yaz semestr..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
omier

Mesaj gönderen omier » Cmt Oca 17, 2009 6:23 pm

Selam arkadaslar,
dun gece bir sok yasadim.. TU Kaiserslautern\'de dil kursu yapiyorum bilindigi uzre. benim amacim subattaki sinavi kazanip, nisanda -yani yaz semestrnda- okula baslamakti..

dedigim gibi dun gece bakinirken okulda yazin sadece birkac bolume sifirdan ogrenci alimi oldugunu okudum.. ve bunlar arasinda benim bolum yok.. kisacasi benim bolume sadece kis semestrnda baslanabiliniyormus...

Peki ben simdi napabilirim.. Bir kac FH buldum, yaz semestrnda ogrenci kabul eden. Ama basvuru suresi 15 ocak.. yani bunu da kacirdik.. zaten kacirmamis bile olsak benim elimde DSH sinavini kazandi belgesi yok.

Bana ne onerebilirsiniz.. Ben bunca ay napicam.. Acaba bu yazin ogrenci kabul eden fh lara mektup mu yazsam, dsh yi alinca size geliyim mi diye.. Cunku ben kendi okulumda ogrenci statusunde kurs yapyiorum.. Belki gecis gibi bi yol bulunur, kabul ederler sorun cikarmazlar..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 19, 2009 11:45 am

bolumun profuyla goruse derslere zaten katilma hakkin var, sinavlar icin sana ozel bi izin cikarabilirler.. ayrica turkiye de coktan okuduysan uni, direk yaz semester i baslarsin..

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Oca 19, 2009 4:11 pm

yanilmiyorsam omer turkiye de okumamisti, eskiden almanyada yaz semestrinda da her bolume ogrenci alimi varmis ama artik evrensel sisteme gecilmeye calisildigi icin yani bachelor vs. yaz semestr i sifir ogrenci alimi cogu bolumlerde yok.

Gurkan\'in dedigi gibi, bir bolumde dersi vermek icin sinav gecmek yeterlidir genelde. Sinavlara giris hakki tanirlarsa olur ama su varki birinci semestr derslerinin sinavini 2. semestr zaten bulamazsin... ;) Yani 2 donemde 2. donem dersleri olur haliyle...