Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'deki alanlarin Almanya\'daki bolum secimlerine etkisi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tekin

Mesaj gönderen tekin » Cmt Tem 23, 2011 12:48 am

TM cikisliyim ama reklam tasarim istedigim icin bu sene sozel sinavina da girdim. Buradaki alanlar ile Almanya\'daki sistem ayni mi bunu ogrenmek istiyorum. Yani burada esitagirlik hangi bolumleri kapsiyorsa orada da o bolumleri mi secebiliyoruz? Sayisal ya da sozel bir bolumden de tercih yapabiliyor muyuz?

eyupsen

Mesaj gönderen eyupsen » Cmt Tem 23, 2011 1:44 am

burda sayisal puaninla istedigin bir fakulteye yerlesebilirsen alman universitelerinde sorun cikmaz.ornegin tm\'cisin ama fen sinavinada girdin ve diyelim ki herhangi bir makine muhendisligi bolumune yerlesti belgesi aldin bu yetiyor onlar icin.

tekin

Mesaj gönderen tekin » Cmt Tem 23, 2011 3:20 am

Cok tesekkur ederim cevabin icin. Sayisaldan degil ama esitagirlik ve sozelden farkli bolum acilimlari da ariyorum ayni zamanda. Bir de soyle bi sey okumustum, ornegin burada biyoloji kazanan biri almanya\'da tip okuyabiliyormus. Bunun esitagirlik ve sozel bolumlerdeki karsiligi da hemen hemen bu dogrultuda midir?