Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitaet Duisburg - Essen Lisans Tamamlama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kellemusic

Mesaj gönderen kellemusic » Pzr Haz 12, 2011 9:22 pm

Merhabalar,
Sitede de ayrintili tanitimi olan bu universiteye bilgisayar tekn. ve Prog. onlisans mezunu olan ben, basvurabilir miyim. ayrica birden fazla bolum secebilir miyim? Diploma notum 4 uzerinden 3.37. Ve kabul edilme olasiligim nedir?
Istedigim bolumler
-Bilgisayar muhendisligi
-Bilgisayar ve haberlesme

Burda da bolumler ile ilgili sartlar mevcut,
http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... ourses.pdf

Istedigim bolumler icin A2 almancasi istemekte. Almancasi sifir olan birisine dil kursu karsiliginda kabul var midir?

Saygilar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 13, 2011 12:01 am

Lisans bolumune basvuru yapip, sartli kabul alabilirsiniz. Herhangi bir almanca sertifika gerekmiyor sartli kabul icin.

Arti olarak on lisans mezunu iseniz, burda lisans tamamlama diye birsey yapamiyorsunuz. Lisans (Bachelor) ya sifirdan basliyorsunuz.

kellemusic

Mesaj gönderen kellemusic » Çrş Haz 15, 2011 4:43 pm

Sagol cevap icin. Benim icin birinci sinif cok makul.
Bir de illaki toefl istiyor mu ingilizce bolumler icin. Tabloda istiyor da hani bir umut sorayim dedim. yani mevcut ingilizce mi belgelemem mi gerekiyor illaki. Yada Unide aldigim hazirlik dersimi gostermem le olmuyor mu bu?
Ayrica Her basvurani almiyorlardir ve bunu tahmin etmek zordur ama deneyimlerinize gore bu universiteye kabul edilmek cok mu zor, atiyorum sizin tanidiginiz 5 kisiden belgeleri tamam olmasina ragmen kaci red cevabi aliyor. Boyle bir istatistik yapmak mumkun mudur?
Saygilar.