Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite bitiren icin yeniden lisans sartlari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Haz 02, 2011 9:53 pm

ben anadolu lisesinden mezunum yani 1 hazirlik yili ile toplam 12 yil okudum,daha sonra dokuzeylul kamu yonetimi kazandim ve bugun itibari ile okulumu bitirdim,benim sorum ben tekrar lisans okumak istiyorum,duyduguma gore universite bitiren biri icin oss sinavi sarti aranmamaktaymis ve tm bolum bitirsen bile mf bir bolum okuyabiliyormussunuz orada... yani kisacasi ben almanca hazirlik ile birlikte almanya\'da mimarlik veya makine muhendisligi okumak istiyorum bunun mumkun olabilmesi icin bu sartlardaki birinin ne yapmasi gerekir??? tesekkurler:)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Haz 02, 2011 10:01 pm

baslik iki kez acilmis birini siler misiniz??

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 02, 2011 10:36 pm

merhaba.evet bu aralar nedense basliklar iki iki aciliyor:)oncelikle ben seni askerlik konusunda uyarmak istiyorum bildigim kadariyla tekrar lisans okursan askerligi tecil ettiremiyorsun.sitede boyle gidip okulu dondurup turkiyeye gelip askerligini yapmis kisiyi gordum. bir tm bolumunden mezun olmus adamin mf bolumune kabul edilmesi hmmm bence olmaz boyle birsey cunku bana mantiksiz geldi ama sitede bunun cevabi kesin vardir ve bilen arkadaslar yardimci olacaktir;)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Haz 02, 2011 10:44 pm

Tm-Mf kismi bana da mantiksiz geldi. Benim bildigim Ukrayna,Rusya,Bulgaristan gibi ulkelerde oyle okunuyor. Ama Almanya icin soz konusu degil.. Kamu yonetimini bitirdiyseniz yine kamu yonetimi veya benzer bir bolumu okuyabilirsiniz. Onun disinda tek secenek: seneye oss\'ye girip istediginiz bolumu kazanmaniz gerekli..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Haz 03, 2011 3:49 am

valla bi tanidigim hukuk bitirip sonra gidip bilgisayar muhendisligi okudu kendisine ulasmaya calisiyorum ztn,mesela ben burda kibris universitesinde peyzaj mimarligi kazansam orda mimarliga devam edebilir miyim ki??? askerlik konusuna pek bakmadim ama orda devam etsem okula bitince gelsem orda yakalayip goturemediklerine gore zorunlulugum yok gibi

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Haz 03, 2011 9:56 am

Kibris Universitesi de dahil diye biliyorum. Bir arkadasim gecen sene gitmisti cunku. Dedigim gibi burada yerlestiginiz bolum ile Almanya\'da okumak istediginiz bolum ayni veya yakin olmali..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Haz 03, 2011 2:07 pm

cok karisikmis ya saolasin dostum,ama dedigim gibi digerinede olur diyen siteden de insan var ama net degil sanirim hicbirsey ya gecmis basliklari baya arastirdim da benim dedigim gibi alakasiz giden de var,birde basvurular en son ne zamanki simdi ben basvurmak icin oss sonucumuda bekliyim mi acaba yoksa onceden basvuru mu yapayim