Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yuksek okul mezunlarina almanya...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
talayankara

Mesaj gönderen talayankara » Cmt Nis 23, 2011 1:31 pm

arkadaslar mekatronik bolumunden onumuzdeki aylarda mezun olacagim. simdi ben almanyada ogrenimime devam etmek istesem onume ne gibi engeller cikacaktir ? 2 yillik mezunlarina alman universiteleri biraz ayricalik gosteriyormus sanki diye duydum ne kadar dogrudur ?

diploma notum tahminen 2,70 akdeniz universitesi mekatronik, altdan dersim yok

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Nis 23, 2011 1:34 pm

Direk Lisansa baslayacaksin. Tabi onunde dsh sinavi var gecmen gereken. 2 yillik bolumu bitirmis olman sadece studienkolleg (hazirlik) ten muaf olmani sagliyor. Gosterilen pek bir ayricalik yok. Ne gibi bir ayricaliktan bahsediyorsun ?

talayankara

Mesaj gönderen talayankara » Cmt Nis 23, 2011 1:38 pm

[quote]serhan45 tarafindan yazilan metin:
Direk Lisansa baslayacaksin. Tabi onunde dsh sinavi var gecmen gereken. 2 yillik bolumu bitirmis olman sadece studienkolleg (hazirlik) ten muaf olmani sagliyor. Gosterilen pek bir ayricalik yok. Ne gibi bir ayricaliktan bahsediyorsun ?[/quote]

universiteye kabul edilme sirasinda kolaylik sagladiklarini duymustum ama amin degilim... acaba is olanaklarini biliyormusunuz ? ilk seneden sonra aileme yuk olmaksizin kendi gayretlerimle okuma imkanim nedir ?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Nis 23, 2011 1:52 pm

Ilk seneden sonra calisirsan ailene olan yukun azalir tabii ki ama tamamen ortadan kalkmasi cok zor..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

talayankara

Mesaj gönderen talayankara » Cmt Nis 23, 2011 1:57 pm

tahminen nekadar harciyorsunuz ayda ?
Mustafa Kemal,bir millet butun vasitalarindan mahrum edilse dahi kendini kurtarabilecek vasitalari yaratabilecegini ispat eden adamdir.O'nun ilk ogrencisi Mussolini,ikinci ogrenciside benimdir.”
Adolf Hitler...

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cmt Nis 23, 2011 4:08 pm

Almanyadaki bir ogrencinin aylik gideri 500-700 avro arasinda degisiyor
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzr Nis 24, 2011 3:12 pm

myolar icin on kayit gibi bir durum varmi acaba, arkadasim suan son sinifta okulu bitmek uzere acaba erkenden gelebilmek icin on kayit yaptirabilirmi

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Nis 24, 2011 4:13 pm

[quote][quote]nazlim tarafindan yazilan metin:
myolar icin on kayit gibi bir durum varmi acaba, arkadasim suan son sinifta okulu bitmek uzere acaba erkenden gelebilmek icin on kayit yaptirabilirmi[/quote][/quote]

bende myo son siniftayim fakat on kayit diye bisey duymadim sanirim yok oyle bisey mezun olmamiz gerekiyor..

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzr Nis 24, 2011 8:08 pm

[quote]

bende myo son siniftayim fakat on kayit diye bisey duymadim sanirim yok oyle bisey mezun olmamiz gerekiyor..[/quote]

yani mezun oldu belgesini alipta degilmi, yoksa diplomayimi beklemeli. kayit donemi bitiyor yoksa mezun olmayi bekleyince zaman kaybi oluyor :(

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Nis 24, 2011 8:21 pm

on kayittan kastiniz nedir onu anlamadim ama ders birakmayip mezun olursa haziranda ozaman gecici mezuniyet belgesi yada diploma ile basvurabilir..

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Çrş Nis 27, 2011 8:00 pm

Haziranda basvuru yapmis olsa okullardan acaba ne zaman cevap alabilir ortalama mezun olduktan sonra almanyaya gelmesi kac haftayi bulabilir ki?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Nis 27, 2011 11:14 pm

eger sartli kabul gibi bir sey alman gerekecekse uni asisti zorunlu kilmayan bir universiteye basvurmani tavsiye ederim.cunku onlar cok uzatiyor islemleri. baska bir uniden sartli kabul alirsin. dil sinavini verince de istedigin uniye basvuru yaparsin.boylece zaman kaybetmemis olursun-

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 6:15 pm

[quote]talayankara tarafindan yazilan metin:
arkadaslar mekatronik bolumunden onumuzdeki aylarda mezun olacagim. simdi ben almanyada ogrenimime devam etmek istesem onume ne gibi engeller cikacaktir ? 2 yillik mezunlarina alman universiteleri biraz ayricalik gosteriyormus sanki diye duydum ne kadar dogrudur ?

diploma notum tahminen 2,70 akdeniz universitesi mekatronik, altdan dersim yok[/quote]

Kardes ayni kaderin yolcusu gibiyiz bende mekatronik / dokuz eylul . bende mezun olcam bu donem insallah ortalama yalniz senden az daha yuksek :P hehe ulas istersen yardimlasalm..( mf.0945@hotmail.com )
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 6:19 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
eger sartli kabul gibi bir sey alman gerekecekse uni asisti zorunlu kilmayan bir universiteye basvurmani tavsiye ederim.cunku onlar cok uzatiyor islemleri. baska bir uniden sartli kabul alirsin. dil sinavini verince de istedigin uniye basvuru yaparsin.boylece zaman kaybetmemis olursun-[/quote]

soylendgi gibi bende haziranda Meslekyuksek okulndan mezun olcam fakat belgeler diploma fln eylullerde elime gecer..benim dusuncem temmuzda dil kursuna basvurmak dil kursu icin vize almak ve sonra tr e donup almanyada unv icin vize islemleri baslatmak boyle bi secenegimiz olamaz mi ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 7:40 pm

vallah artik kafayi yicem deutschstudent. sitesinde kayboldum ya oku oku oku oldum bittim bir morel bozuluyor biz duzeliyor deli olmaktan korkuyorum.sizler deneyimlisiniz diye biraz danisaym dedim simdi olaydan bahsedeyim. simdi ben temmuz ayina ogrenci vizesi icin(C tipi oluyor galiba ) basvuramayacak gbi gorunuyorum.cunku stajim 15 temmuzda sona eriyor ve tahminen agusyos eylulde transk. ve diplomam veriliyor bildgn gbi cok gec bir islem okula basvurmak icin ( C tipi ogrenci vizesi icin ).bizde once dil kursu icin vize ( oda galiba D tipi oluyor ) basvuracaktik.fakat dil kursu icin verilen vize tam aydinlik degil ornegin bir almanyadan diger avrupa ulkesine gidemiyormussun yada dil ogrenimini bitirinceye kadar vize uzatma islemleri oluyormus yada ne bilm tr e dondugunde tekrar almanya da ki universiteye basvurmak icin pekbir avantajli olmuyormus.lafi suraya getirecegim benim bochum unv icin yani sizler gibi ogrenci vizesi ( c tipi) vize almam icin temmuz ayina kadar basvuru yapamazmiym ? nasil dersen..iste gecici mezuniyet ve transkrp sorun yaratiyor kafam buralarda takiliyor..ozaman benim 1 yilim bosuna gecmis oluyor anlatabildmmi bilmiyrm bu konudaki tavsiye ve grslerini alablirmiymm :( ??
Saatlerdirr okuyorm ve simdi sizleri daha iyi taniyorum :) fakat soruma sorular katiliyor.oncelikle ogrenci vizesi almadan yani rheinprivat schule kabuluyle gitmis olmamin dez avantajlari neler olacak okuduguma gore 3ay sonra tre gelip tekrar mi vize alacagim bunu almanyada uzatamazmiyim ? bu islemleri Izmirden yapacagim izmirin iyi oldugunu defalarca okudum benim tam bir mezun olarak basvuramamamin dezavantajlari defalarca RED almakla sonuclanabilirmi ( eksiksiz evraklar oldugu halde ) eklemekte fayda var diye dusunuyorm Halk egitimde cok az bir kurs gordum fakat yeterli degil.ayrica orta ogretim belgemin puani 77 civari..sizden bu yazdiklarim icin lutfen gorus talep ediyorm kolay gelsn

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Nis 30, 2011 11:15 pm

kardes bu kadar dert etmene gerek yok ki okulun bitsin gecici mezuniyet belgesi ile sartli kabul veren bi uni ye basvuru yaparsin kabulunu aldiktan sonrada ogrenci adayi vizesine basvurursun dil kursu vizesinden daha mantikli..stajini da bitirmen gerekli tabi

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 11:18 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:
kardes bu kadar dert etmene gerek yok ki okulun bitsin gecici mezuniyet belgesi ile sartli kabul veren bi uni ye basvuru yaparsin kabulunu aldiktan sonrada ogrenci adayi vizesine basvurursun dil kursu vizesinden daha mantikli..stajini da bitirmen gerekli tabi[/quote]
Ruhr-Universitaet Bochum\' de Mekatronik egitimi almak istiyorum fakat cok bulunan bir bolum olmuyor bu yuzden..bu unv. sartli kabul veriyor mu bilginizz var mi ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Nis 30, 2011 11:25 pm

Bochum uni sifir almanca ile kabul vermiyor, yani sartli kabul alamazsin universiteler-makaleler bolumune bakarsan detaylari gorursun.Mekatronik bolumu olan uni bilmiyorum ama ona yakin bolum olup sartli kabul veren unilerden bitanesine basvurursun dil sinavini verince de bochum dahil istedigin uni ye basvurabilirsin..

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 11:27 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:
Bochum uni sifir almanca ile kabul vermiyor, yani sartli kabul alamazsin universiteler-makaleler bolumune bakarsan detaylari gorursun.Mekatronik bolumu olan uni bilmiyorum ama ona yakin bolum olup sartli kabul veren unilerden bitanesine basvurursun dil sinavini verince de bochum dahil istedigin uni ye basvurabilirsin..[/quote]
peki ama ogrenci vizesi almam icin transkrip e ihtiyac var eylulde cikiyo sanirim..buda sorun olmayacakmidir ?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Nis 30, 2011 11:27 pm

Selam Mehmet.Ben de Ruhrda masterimi yapiyorum. Dil sinavina girmeden once sansimi denemistim sartli kabul icin: ama sartli kabul vermediler.sadece okul bunyesinde dil kursuna kayit formu gonderdiler.Dil sinavini gectikten sonra kaydimi yaptirabildim.