Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Viyana Teknik Uni. den Almanyaya gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yilmaz33

Mesaj gönderen yilmaz33 » Prş Mar 24, 2011 11:43 am

MErhaba viyana tek. uni. den Almanyada ki teknik universiteye gecis yapmak istiyorum bolumum Informatik fikirleri olan ulasbilirmi bana acaba ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 24, 2011 2:51 pm

Selam sitemize hosgeldin.

Gecebilirsin tabi..Nasil ki Viyana Universitesi\'ne basvurdun ayni sekilde basvuru tarihleri icerisinde Alman Universiteleri\'ne basvuruda bulunmalisin.
Ve Viyana Uni\'de oldugun icin pek bir sorun cikartmazlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yilmaz33

Mesaj gönderen yilmaz33 » Cum Mar 25, 2011 6:00 pm

peki . suan ben Deutsch kurs yapiorum Viyanada ve haziranda kursum bitmis olacak C1 seviyesinde.
sonra universiteye baslicam burda viyana teknik uniye. ( halic universitesinde okudum 3 sene derslerimi saydircam )
ama almanyaya gelmek istiorum . neler yapabilirim
onerebilcegin okullar neler ? Informatik bolumum . Stuttgarti dusnuordum ben ? Sinav hakklari kac falan
detayli bilgi verirmisiniz acaba ..

yilmaz33

Mesaj gönderen yilmaz33 » Pzr Mar 27, 2011 5:49 pm

[quote]yilmaz33 tarafindan yazilan metin:
peki . suan ben Deutsch kurs yapiorum Viyanada ve haziranda kursum bitmis olacak C1 seviyesinde.
sonra universiteye baslicam burda viyana teknik uniye. ( halic universitesinde okudum 3 sene derslerimi saydircam )
onerebilcegin okullar neler ? Informatik bolumum . Stuttgarti dusnuordum ben ? Sinav hakklari kac falan
detayli bilgi verirmisiniz acaba ..[/quote]

Bilgi sahibi olan varmi acaba pek zamanim yok bir an once saglikli bilgilere ulasmam lazim :))
teskuurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 27, 2011 8:40 pm

detayli bilgi verirmisiniz acaba ..[/quote]

Almanya\'da okuyabilmen icin DSH sinavini vermis olman lazim.Sadece C1 sertifikasi yeterli degil.
" Almanya\'da gelmek istiyorum neler yapabilirim " derken kastin nedir ? Nasil basvuru yapilacagini mi kastediyorsun ?
Bunu daha once acikladim ,Viyana Universitesi\'ne nasil basvurduysan ,Almanya\'da ki universitelere ayni sekilde basvuru yapmalisin..
Basvuru tarihlerini gecirmemen lazim.
Derslerini Almanya\'da da saydirabilirsin.

Onerebilecegim okullar TU9 Universiteleri veya Fachhochschule olmayan tum universiteler.Munchen ,Heidelberg , Duisburg-Essen , Berlin , vs...
Stuttgart\'da gayet iyi universitelerden biri.

renas

Mesaj gönderen renas » Pzt Mar 28, 2011 12:50 am

mrb ben viyana haupt uni de yim bu donem okula basladim daha henuz kredi vermedim almanyada johannesgotenberg universitesine gecmek istiyorum. b22 sevyesinde wihok un sertifikasi var (uni nin kendi deutsch kursu) eger kabulum cikarsa yeniden bir almanca yeterlilik sinavina tabi tutulurmuyum

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Mar 28, 2011 1:36 am

Avusturyada dil olayi cok enteresan. Eskiden Isvicrede oyleydi tipki almanyanin yaklasik 10 yil once bu sistemde oldugu gibi.
2 donem (yani akademin yil) dil kursu yapiyosun C1 belgesiyle okula basliyosun. Ama baslayanlarin hepside 2 yil boyunca tek dersi anlamiyomus. Sonrada Almanyaya gecmek istiyorlar :) (Sizi tenzih ederek soyluyorum arkadaslar )
ISvicre anladi hatasini DSH yi onalrda sart koydular. Avusturyada tahminim birkac yila gecer o olaya

yilmaz33

Mesaj gönderen yilmaz33 » Pzt Mar 28, 2011 12:51 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
Avusturyada dil olayi cok enteresan. Eskiden Isvicrede oyleydi tipki almanyanin yaklasik 10 yil once bu sistemde oldugu gibi.
2 donem (yani akademin yil) dil kursu yapiyosun C1 belgesiyle okula basliyosun. Ama baslayanlarin hepside 2 yil boyunca tek dersi anlamiyomus. Sonrada Almanyaya gecmek istiyorlar :) (Sizi tenzih ederek soyluyorum arkadaslar )
ISvicre anladi hatasini DSH yi onalrda sart koydular. Avusturyada tahminim birkac yila gecer o olaya[/quote]

Peki soyle bir sey olabilir mi ; viyana teknik universitesinden oradaki uniye yatay gecis .
yine dil kursu sertifikasina mi bakicaklar . yani uniye baslayip kredi verip o sekilde diyorum ??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 28, 2011 5:39 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
ISvicre anladi hatasini DSH yi onalrda sart koydular. Avusturyada tahminim birkac yila gecer o olaya[/quote]

Peki soyle bir sey olabilir mi ; viyana teknik universitesinden oradaki uniye yatay gecis .
yine dil kursu sertifikasina mi bakicaklar . yani uniye baslayip kredi verip o sekilde diyorum ??[/quote]

O konuda bilgim yok..Ama gene yabanci ogrenci statusunde okula kayit olacaksin ve tahminimce dil belgene bakmak isteyeceklerdir..Okula kayit icin mutlaka dil belgesi gostermek lazim.

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Mar 29, 2011 2:39 am

Elbetteki her halukarda DSH 2 ;)

renas

Mesaj gönderen renas » Çrş Mar 30, 2011 7:05 pm

ben politikwissenschaft okuyorum ve bu donem okula basladiim durust olmak gerekirse derslerin yuzde 30 nu ya anliyorum ya anlamiyorum bolum teknik olsaydi belki yeterli olabilirdi ilk donem icin ama bolum sozel olunca tek elimenin bile onemi var dsh ye gecmelri iyi olu tabi kaliteli bir sinav ise orneklerine baktim da pek oyle degil 3 asagi bes yukari benim girdigim sinavla ayni ve dsh sinavinin bir sozel bolum okuyan ogrenci icin yeterli olmayacaginin kanisndayim ne diyim alllah kolyalik versin uzulerek soyluyorum bu kendi tecihimiz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 30, 2011 7:42 pm

[quote]renas tarafindan yazilan metin:
ben politikwissenschaft okuyorum ve bu donem okula basladiim durust olmak gerekirse derslerin yuzde 30 nu ya anliyorum ya anlamiyorum bolum teknik olsaydi belki yeterli olabilirdi ilk donem icin ama bolum sozel olunca tek elimenin bile onemi var dsh ye gecmelri iyi olu tabi kaliteli bir sinav ise orneklerine baktim da pek oyle degil 3 asagi bes yukari benim girdigim sinavla ayni ve dsh sinavinin bir sozel bolum okuyan ogrenci icin yeterli olmayacaginin kanisndayim ne diyim alllah kolyalik versin uzulerek soyluyorum bu kendi tecihimiz [/quote]

Selam hangi universite\'de Politika okuyorsun ? Bir kac sorum olacakti sana :)

renas

Mesaj gönderen renas » Prş Mar 31, 2011 10:33 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
ben politikwissenschaft okuyorum ve bu donem okula basladiim durust olmak gerekirse derslerin yuzde 30 nu ya anliyorum ya anlamiyorum bolum teknik olsaydi belki yeterli olabilirdi ilk donem icin ama bolum sozel olunca tek elimenin bile onemi var dsh ye gecmelri iyi olu tabi kaliteli bir sinav ise orneklerine baktim da pek oyle degil 3 asagi bes yukari benim girdigim sinavla ayni ve dsh sinavinin bir sozel bolum okuyan ogrenci icin yeterli olmayacaginin kanisndayim ne diyim alllah kolyalik versin uzulerek soyluyorum bu kendi tecihimiz [/quote]

Selam hangi universite\'de Politika okuyorsun ? Bir kac sorum olacakti sana :)[/quote]

UNI WIEN DE OKUYORUM................. Insallah zor soru sormazsin .:D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 01, 2011 12:24 am

Yok zor sormucam korkma :)

Derslerin icerigini soracagim.Uluslararasi Iliskiler bolumu Almanya\'da 1-2 universitede var digerleri hep siyaset bilimi yani politikwissenschaft adi altinda bu bolumu okutuyorlar.
Kisaca derslerden bahsedr misin ?

Ve Almanca..Sanirim sen DSH yazmadin C1 belgesiyle okula girdin ya da ?
Derslerin %30\'unu anliyorum demissin ,sence ilerisi icin yani daha sonraki yillar icin bu oran sabit kalir mi ? Demek istedigim cok mu komplike dersler Almanca olarak ?
Ingilizce dersler var mi ?

Son olarak Turkiye\'de okuduysan bu bolumu farki nedir burada okutulan derslerle Turkiye\'de okutulan derslerin ?

Bende kissomestirinda bu bolume baslamayi planliyorum ve bugune kadar bu bolumde okuyan biriyle karsilasmadim genelde hep teknik bolumleri okuyanlar var.

Tesekkurler simdiden.

renas

Mesaj gönderen renas » Cum Nis 01, 2011 4:47 pm

cok zor sorular :D daha donemin basindayim anlamiyorum ki sana icerigini anlatayim ama girdigim vorlesunglardan edindigim tercubelere gore misal su dersin
´´Grundlagen sozialwissenschaftlicher methodologie´´ icerigi yazarlar arastirmacilar vs bunlarin hayatlari dusunclerini vs anlatiyor
.Fachspezifische Einfuhrung Politikwissenschaft bu vorlesungda arastirma sekillerini degerlendirmeler vs.
az bucuk anladiklarim bunlar :D burda bu bolume baslamak icin b22 sertifkati yeterli oluyor tabi daha once dedigi gibi hicte yterli falan degil ama zamanla gelisecegini umut ediyorum cunku her texten bir sey ogrensen ikinci donemin sonuna biraz sevye artar. ingilizce dersler yok ama bu ingilizceye gerek yok anl****** gelmiyor cunku sayfalarca ingilizce metin veriyorlar tabi bu alman ogrenciler icin pek problem degil ingilizceleri almancalarinda daha iyi

turkiye de bu bolumu kumadim su urunlerinden gelmeyim gerci o nu da okumadim bir iki hafta oda okulun kantinin de gecti :D
simdi ben sana bir soru sorayim neden powi ye gecmek istiyorsun ha buarada ne okuyordun okonomie gibi seyler okuyorsan bu bolume gecme derim . biliyorum yardimci olamadim . ozr

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 01, 2011 7:16 pm

Ben Almanya\'da daha baslamadim universiteye..Politikwissenschaft\'a kabul almakla ugrasiyorum.

Dersleri az cok tahmin edebiliyorum..Biraz teori biraz ezber anlasilan. :)
Almanca ve sozel yetenegin iyi olmali yoksa oyle formulleri yerine oturtmakla gecilecek derslerden degil gibi hehe

renas

Mesaj gönderen renas » Cum Nis 01, 2011 7:43 pm

almanya da powi den kabul almak zormu ? ben yaza mainz e gecmeyi planliyorum artik dil sinavini filan sart kosarlarsa girecegiz ne yapalim .

yilmaz33

Mesaj gönderen yilmaz33 » Cum Nis 01, 2011 7:59 pm

almanya da powi den kabul almak zormu ? ben yaza mainz e gecmeyi planliyorum artik dil sinavini filan sart kosarlarsa girecegiz ne yapalim . [/quote]

Dil sinavi sarti yok sanirim Arkdasim Stuttgarta gecti OSD prufungu ile burdan . orda sinava girmedi ...
Osd C1 almanyada her uni kabul edior.

renas

Mesaj gönderen renas » Cum Nis 01, 2011 8:04 pm

benim sertifika b22. osd nin degil wihok un bu sertifikayla gecen birini taniyormusun?

yilmaz33

Mesaj gönderen yilmaz33 » Cum Nis 01, 2011 8:07 pm

benim sertifika b22. osd nin degil wihok un bu sertifikayla gecen birini taniyormusun?[/quote]

Hayir ama uniye bir mail atarsan cevap alirsin .