Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bolumler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
brus

Bolumler

Mesaj gönderen brus » Cum Şub 25, 2011 12:11 am

herkese merhaba.burdaki tecrubeli arkadaslara fikir danismak istiyorum. 4 ay oldu almanyaya geleli.universite ve bolum secmekk icin kisa bir zamanim kaldi.ama hala hangi bolumu okuyacagima karar veremedim.tr de cografya okuyordum 2.siniftan ayrilip geldim.bu duruma gore siz bana hangi bolumu onerebilirsiniz. aklimda hukuk veya psikoloji var ama hic emin degilim. yardiminizi esirgemeyin lutfen.

yunus

Bolumler

Mesaj gönderen yunus » Cum Şub 25, 2011 1:10 am

Hukuk ve piskoloyi okumana Almancan yeterli olcak mi? bence daha kolay sayisal bolum sec derim ..matematik gibi

alp22

Bolumler

Mesaj gönderen alp22 » Cum Şub 25, 2011 1:31 am

valla hukuktan kabul alabiliorsan o kadar kolaysa oku.ama almanyada bolum secimini turkiyedeki mantikla yapma.turkiyede puanim hangisine yeterse ,hangisi olursa mantigi var.burda o mantikla hareket edersen,kazayla girersin ama cikamassin isin icinden.hukuk zor bolum ama imkansiz degil.gozun kesiyorsa yaz bakalim nolcak

brus

Bolumler

Mesaj gönderen brus » Cum Şub 25, 2011 5:20 pm

bolumler hakkinda herhangi bir bilgim yok bu yuzden size danisiyorum.almanyaya universite okumak icin gelmissin madem bunca seyi goze almissin o halde buna degecek bir bolum oku diyor bana herkes. ben de buna degecek bolumun hangisi oldugunu bi bilsem zaten :). aranizda kendi bolumunden memnun olup tavsiyede buluncak birileri vardir muhakak

memo21

Bolumler

Mesaj gönderen memo21 » Cum Şub 25, 2011 11:40 pm

[quote]brus tarafindan yazilan metin:
herkese merhaba.burdaki tecrubeli arkadaslara fikir danismak istiyorum. 4 ay oldu almanyaya geleli.universite ve bolum secmekk icin kisa bir zamanim kaldi.ama hala hangi bolumu okuyacagima karar veremedim.tr de cografya okuyordum 2.siniftan ayrilip geldim.bu duruma gore siz bana hangi bolumu onerebilirsiniz. aklimda hukuk veya psikoloji var ama hic emin degilim. yardiminizi esirgemeyin lutfen.[/quote]

Oncelikle merhaba,
ben sadece dogru olan bir seyi, daha dogrusu dogru olan bir seyi yazmak istiyorum.
Benim gozumde "tip" guzeldir, sadece bunu ben kendim icin diyebilirim, sana diyemem "x" bolumunu ya da "y" bolumunu oku.
Kisi kendi kararini vermelidir, aksi taktirde cok kotu olur.
Evet, yardim gerekli, fakat senin yardimin sana gerekli.
Biri der hukuk oku, biri der psikoloji oku, biri der cografya oku, vs.
Bu soylenen cevaplar sadece kisinin kendisi icin istedikleri seylerdir, yani dogru karar senindir.
Ayrica iki yil Universite okumussun. Daha saglili bir karar vermeliydin.

brus

Bolumler

Mesaj gönderen brus » Cum Şub 25, 2011 11:53 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
[quote]brus tarafindan yazilan metin:
herkese merhaba.burdaki tecrubeli arkadaslara fikir danismak istiyorum. 4 ay oldu almanyaya geleli.universite ve bolum secmekk icin kisa bir zamanim kaldi.ama hala hangi bolumu okuyacagima karar veremedim.tr de cografya okuyordum 2.siniftan ayrilip geldim.bu duruma gore siz bana hangi bolumu onerebilirsiniz. aklimda hukuk veya psikoloji var ama hic emin degilim. yardiminizi esirgemeyin lutfen.[/quote]

Oncelikle merhaba,
ben sadece dogru olan bir seyi, daha dogrusu dogru olan bir seyi yazmak istiyorum.
Benim gozumde "tip" guzeldir, sadece bunu ben kendim icin diyebilirim, sana diyemem "x" bolumunu ya da "y" bolumunu oku.
Kisi kendi kararini vermelidir, aksi taktirde cok kotu olur.
Evet, yardim gerekli, fakat senin yardimin sana gerekli.
Biri der hukuk oku, biri der psikoloji oku, biri der cografya oku, vs.
Bu soylenen cevaplar sadece kisinin kendisi icin istedikleri seylerdir, yani dogru karar senindir.
Ayrica iki yil Universite okumussun. Daha saglili bir karar vermeliydin.[/quote]

daha saglikli derken....? tamamen haklisin ancak bilmedigim bir yerdeyim burda sizden ogreneceklerimi geldigim yerle kiyaslayarak birseylere daha iyi karar verebilecegimi dusundum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Bolumler

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 28, 2011 3:10 pm

Almancani anadilene yakin konusabileceksen kisa bir zaman icerisinde, o zaman hukuk oku..

Ama Memo21\'in soylediklerine katiliyorum.Cografya\'yi birakipta gelmissin ,bu bolum hosuna gitmiyor muydu ? Ona devemda edebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari