Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Gemi İnşaatı Yüksek Lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
suner20

Almanya'da Gemi İnşaatı Yüksek Lisans

Mesaj gönderen suner20 » Sal Haz 11, 2024 6:24 pm

Selamlar,

İstanbul Teknik Üni. Gemi İnşaatı ve Gemi Mak. Müh. son sınıf öğrencisiyim. Şu an ortalamam 2.86, birkaç yükseltmeye alacağım dersle 3-3.1 gibi bir ortalamayla bitirmeyi hedefliyorum. İlk olarak sizce bu ortalama yeter mi? (2 tane Prof hocam referans mektubu yazacaklarını iletti.) İngilizce açısından bir problemim yok elimde IELTS belgem var ancak Almancam A2 seviyesinde. Deli gibi Almanca çalışıp C1 yapmaya uğraşmak istemiyorum. Master için ne önerebilirsiniz, önceliğim gemi inşaatı fakat onun dışında hangi bölümlerde yapabilirim? Hangi üniversiteleri tercih edersiniz? İngilizce olması güzel olur dediğim gibi şu an Almancayı akademik hayatıma uygun bir seviyeye çekecek durumum yok maalesef.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da Gemi İnşaatı Yüksek Lisans

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 14, 2024 4:34 pm

Biraz zor ama makina mühendisligi gibi bölümlere yüksek lisans (ingilizce) basvuru yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com