Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şimdi ne yapmalıyım?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
prost1

Şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen prost1 » Pzt Haz 10, 2024 2:52 pm

Selamlar, yks iyi kötü geçti almanya için yeterli olacağını düşündüğüm bir puan gelecek. Şimdi almanca çalışmaya başladım önceden de temelim vardı yapabilirsem B1 dil belgesini ağustos ya da eylüle kadar yetiştirmeye çalışacağım. Sizce almanca çalışmak dışında şimdi ne yapmalıyım? Yani yks yerleştirme belgesi gelene kadar sadece almanca mı çalışayım başvurularım adına yapabileceğim bir şey var mıdır gereken bir evrak falan önceden halletmem gereken bi şey varsa şimdiden yapayım diyorum. Ya da yerleştirme belgesi gelmeden başvuru kabul eden üniler var mı varsa onlara mı yöneleyim? Biraz açıkta kalmış gibi hissediyorum tecrübeli kişilerden gelecek önerilere dört gözle açığım teşekkür ederim.

ADI Gusseisen

Re: Şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Pzt Haz 10, 2024 3:26 pm

prost1 yazdı: Pzt Haz 10, 2024 2:52 pm Selamlar, yks iyi kötü geçti almanya için yeterli olacağını düşündüğüm bir puan gelecek. Şimdi almanca çalışmaya başladım önceden de temelim vardı yapabilirsem B1 dil belgesini ağustos ya da eylüle kadar yetiştirmeye çalışacağım. Sizce almanca çalışmak dışında şimdi ne yapmalıyım? Yani yks yerleştirme belgesi gelene kadar sadece almanca mı çalışayım başvurularım adına yapabileceğim bir şey var mıdır gereken bir evrak falan önceden halletmem gereken bi şey varsa şimdiden yapayım diyorum. Ya da yerleştirme belgesi gelmeden başvuru kabul eden üniler var mı varsa onlara mı yöneleyim? Biraz açıkta kalmış gibi hissediyorum tecrübeli kişilerden gelecek önerilere dört gözle açığım teşekkür ederim.
Benimde yks *** gibi gecmisti simdi ünimde tutor (mat 1 calc) olarak calisiyorum nc frei ise bir sey olmaz kimsenin umrunda degil belgen

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzt Haz 10, 2024 3:29 pm

ADI Gusseisen yazdı: Pzt Haz 10, 2024 3:26 pm Benimde yks *** gibi gecmisti simdi ünimde tutor (mat 1 calc) olarak calisiyorum nc frei ise bir sey olmaz kimsenin umrunda degil belgen
Teşekkürler cevabınız için, Ben iktisat istiyorum ve NC Frei olan bir bölüm bulamadım o yüzden NC şart olacak gibi. Peki dil belgesi olarak ne almıştınız A2 mi?

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Pzt Haz 10, 2024 3:30 pm

prost1 yazdı: Pzt Haz 10, 2024 3:29 pm Teşekkürler cevabınız için, Ben iktisat istiyorum ve NC Frei olan bir bölüm bulamadım o yüzden NC şart olacak gibi. Peki dil belgesi olarak ne almıştınız A2 mi?
B2 telc

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Pzt Haz 10, 2024 3:31 pm

Hocam yks mks bunlari bosverin dili ögrenin yoksa üniversitede altiniza yaparsiniz zorluktan :D

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzt Haz 10, 2024 3:33 pm

ADI Gusseisen yazdı: Pzt Haz 10, 2024 3:31 pm Hocam yks mks bunlari bosverin dili ögrenin yoksa üniversitede altiniza yaparsiniz zorluktan :D
Zaten oldu bitti artık yks ile işim kalmadı da vizede sıkıntı çıkar diye korkuyorum ya :D bi de bölüm nc frei olmadığından ret yermişim gibi bi korku saldı. Her neyse yine de almanca çalışıyorum şu anda sizce almanca çalışmak dışında ne yapayım hangi evrakları şimdiden hazır edeyim bir tavsiyeniz var mı?

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Pzt Haz 10, 2024 5:09 pm

Aga ne redi ögrenci eksigi var her yerde almanca ve evrak seri sonrasi gelir raad ol

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzt Haz 10, 2024 5:14 pm

ADI Gusseisen yazdı: Pzt Haz 10, 2024 5:09 pm Aga ne redi ögrenci eksigi var her yerde almanca ve evrak seri sonrasi gelir raad ol
Öğrenci eksiği vardır da ben berlin gibi şehirleri istiyorum oralarda yoktur herhalde. neyse bakalım teşekkür ediyorum

ADI Gusseisen

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Pzt Haz 10, 2024 5:31 pm

prost1 yazdı: Pzt Haz 10, 2024 5:14 pm Öğrenci eksiği vardır da ben berlin gibi şehirleri istiyorum oralarda yoktur herhalde. neyse bakalım teşekkür ediyorum
Berlinde bir wg ye 800€ vermek istemek de senin tercihin

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzt Haz 10, 2024 6:29 pm

ADI Gusseisen yazdı: Pzt Haz 10, 2024 5:31 pm Berlinde bir wg ye 800€ vermek istemek de senin tercihin
evet :D :D