Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Makine Yüksek Lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
muro64w

Makine Yüksek Lisans

Mesaj gönderen muro64w » Çrş May 08, 2024 12:54 am

Merhabalar,

Goethe B1 dil sertifikamı aldım. Kış dönemi için yüksek lisansı Almanya'da yapmayı düşünüyorum (olursa Erlangen) fakat sıkıntı olan bir nokta var baktığım çoğu üniversitede ingilizce master bölümleri var, akıcı ingilizcem var fakat herhangi bir belgeye sahip değilim dolayısıyla Almanca eğitim dili olup, makine mühendisliğini B1 sertifika ile şartlı kabul edecek üniversiteler hangileridir?

Ve şuan için hazırladığım belgeler şunlar:

Lise diploması (ingilizce)
Üniversite giriş belgesi (türkçe) - tercümandan çevirttireceğim.
Üniversite diploması ve eki (ingilizce)
CV (almanca)
Motivasyon mektubu (almanca)
Referans mektupları (ingilizce)
Pasaport
Transkript (ingilizce)

bunları almancaya çevirtmeme gerek var mı? veya eksik bir belgem var mı genel olarak?

Yardım ederseniz çok memnun olurum son bir haftadır kafam patladı evrak işinden, şimdiden teşekkür ederim.

ADI Gusseisen

Re: Makine Yüksek Lisans

Mesaj gönderen ADI Gusseisen » Çrş May 08, 2024 10:33 pm

muro64w yazdı: Çrş May 08, 2024 12:54 am Merhabalar,

Goethe B1 dil sertifikamı aldım. Kış dönemi için yüksek lisansı Almanya'da yapmayı düşünüyorum (olursa Erlangen) fakat sıkıntı olan bir nokta var baktığım çoğu üniversitede ingilizce master bölümleri var, akıcı ingilizcem var fakat herhangi bir belgeye sahip değilim dolayısıyla Almanca eğitim dili olup, makine mühendisliğini B1 sertifika ile şartlı kabul edecek üniversiteler hangileridir?

Ve şuan için hazırladığım belgeler şunlar:

Lise diploması (ingilizce)
Üniversite giriş belgesi (türkçe) - tercümandan çevirttireceğim.
Üniversite diploması ve eki (ingilizce)
CV (almanca)
Motivasyon mektubu (almanca)
Referans mektupları (ingilizce)
Pasaport
Transkript (ingilizce)

bunları almancaya çevirtmeme gerek var mı? veya eksik bir belgem var mı genel olarak?

Yardım ederseniz çok memnun olurum son bir haftadır kafam patladı evrak işinden, şimdiden teşekkür ederim.
Hocam eger kesin almanyada calisacaksaniz KESINLIKLE dili almanca secmeniz lazim. Ingilizce okuma vs.. bunlari unutun. NRW den sehiri begendiniz bir üni secin gitsin. Bütün üniversiteler hemen hemen cok iyi. (Cok kücük sehirdeki ünileri tabii ki de secmeyin canim :D)