Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'dan Şartlı Kabül Almak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sterk

Almanya'dan Şartlı Kabül Almak

Mesaj gönderen sterk » Sal May 07, 2024 7:05 pm

Merhabalar, ben 2022 yılında İngilizce ve Almanca yabancı dillerini öğretmeyi deneyen Fenerbahçe Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri(4 yıllık Açıköğretim) bölümüne yerleştim ve bir dönem sonunda ara verdim şuan 2. sınıfa geçmiş gözüküyorum (çeşitli ailevi nedenlerden dolayı dersleri vermeyerek).
2023 Yılında Yeditepe Üniversitesi'nde 2 yıllık İnternet ve Ağ Teknolojileri(%30 Almanca) bölümüne yerleştim.
Dolayısıyla zorunlu Almanca hazırlık eğitimi görmekteyim. İlk dönem A1-A2 seviyelerini geçtim, şuan B1 seviyesi tamamlamak üzereyim(CEFR kurallarına göre eğitim alıyoruz). Biraz daha hazırlanıp TELC B1 sertifikası alacağım.
Kafamdaki bazı sorulara burada yanıt bulabilmeyi umuyorum..
1- 12 yıllık eğitim (ilköğretim ve Anadolu Lisesi) + Telc B1 + 4 yıllık Açıköğretim kazandı belgesi ya da 2 yıllık önlisans kazandı belgesi ile şartlı kabül alabilir miyim?
2- eğer alabilme hakkım varsa bu bölümler hangileri Management-Informationssystem bölümü ya da Informatik bölümü için (NC Frei) şartlı kabül olabilir mi mesela anlattığım bilgiler ışığında.
3- Yeni yasayla şartlı kabül ile dil eğitimi alırken 140 tam gün ya da 280 yarım gün çalışma imkanı olduğu doğru mu?
Şimdiden teşekkürler...