Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise diploması sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ecerturk

Lise diploması sorunu

Mesaj gönderen ecerturk » Sal May 07, 2024 2:12 pm

Arkadaşlar maalesef lise diplomamın aslını kayıt işlemleri sırasında üniversiteye verdim ve sonradan 2 defa farklı üniversitelere yatay geçiş yaptım. Lise diplomamın büyük ihtimalle güncel olarak kayıtlı olduğum üniversitede olduğunu varsayıyorum ve nasıl alabilirim bilmiyorum … Almanya’da lisans için başvurmak istiyorum ama diploma problemini nasıl çözülebilirim ? E devletten aldığım diplomamı notere çevirterek başvuru sırasında kullanabilir miyim? Lütfen yardımcı olur musunuz

emirogan9

Re: Lise diploması sorunu

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 07, 2024 2:15 pm

ecerturk yazdı: Sal May 07, 2024 2:12 pm Arkadaşlar maalesef lise diplomamın aslını kayıt işlemleri sırasında üniversiteye verdim ve sonradan 2 defa farklı üniversitelere yatay geçiş yaptım. Lise diplomamın büyük ihtimalle güncel olarak kayıtlı olduğum üniversitede olduğunu varsayıyorum ve nasıl alabilirim bilmiyorum … Almanya’da lisans için başvurmak istiyorum ama diploma problemini nasıl çözülebilirim ? E devletten aldığım diplomamı notere çevirterek başvuru sırasında kullanabilir miyim? Lütfen yardımcı olur musunuz
E-devletten mezuniyet belgesi çıkarıp noter onaylı çeviri ve apostil işlemi ile birlikte kullanabilirsiniz problem olmaz. Yine de üniversiteye mail atıp sorun her üniversitenin işleyişi farklı oluyor.
Stuttgart/Baden-Württemberg

ecerturk

Re: Lise diploması sorunu

Mesaj gönderen ecerturk » Pzt May 13, 2024 12:26 pm

Merhaba cevabin icin cok tesekkur ederim.