Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Cv (lebenslauf) hangi dilde olmalı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ertoz035

Cv (lebenslauf) hangi dilde olmalı

Mesaj gönderen ertoz035 » Cum May 03, 2024 1:32 pm

Vize için cv hazırlıyorum ancak almanca mı hazırlamalıyım yoksa türkçe de yapsam sıkıntı olmaz mı merak ediyorum. Çünkü vize için gerekli belgeler kısmında almanca olması gerektiği belirtilmemiş. Eğer almanca yazmam gerekiyorsa okul karşılıklarını da mı almanca yazmam lazım (ortaokul realschule gibi) cevaplarsanız sevinirim.

emirogan9

Re: Cv (lebenslauf) hangi dilde olmalı

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum May 03, 2024 1:41 pm

ertoz035 yazdı: Cum May 03, 2024 1:32 pm Vize için cv hazırlıyorum ancak almanca mı hazırlamalıyım yoksa türkçe de yapsam sıkıntı olmaz mı merak ediyorum. Çünkü vize için gerekli belgeler kısmında almanca olması gerektiği belirtilmemiş. Eğer almanca yazmam gerekiyorsa okul karşılıklarını da mı almanca yazmam lazım (ortaokul realschule gibi) cevaplarsanız sevinirim.
ingilizce de almanca da kabul edilir. Ben vizede ingilizce vermiştim sorun olmadı
Stuttgart/Baden-Württemberg

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Cmt May 04, 2024 12:20 am

emirogan9 yazdı: Cum May 03, 2024 1:41 pm ingilizce de almanca da kabul edilir. Ben vizede ingilizce vermiştim sorun olmadı
Zaten İngilizce biz yazdığımız için onaylatmamız vs. gerekmez değil mi? Bir de CV için hangi format kullanılmalı?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cmt May 04, 2024 2:49 pm

Kaplan yazdı: Cmt May 04, 2024 12:20 am Zaten İngilizce biz yazdığımız için onaylatmamız vs. gerekmez değil mi? Bir de CV için hangi format kullanılmalı?
Gerekmiyor dümdüz fotokopisini alıp gidiyorsunuz. Kronolojik şekilde genel öğrenim ve çalışma hayatınızı anlatan sade bir cv yeterli olur bence. Kolay gelsin
Stuttgart/Baden-Württemberg

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Pzr May 05, 2024 9:17 pm

emirogan9 yazdı: Cmt May 04, 2024 2:49 pm Gerekmiyor dümdüz fotokopisini alıp gidiyorsunuz. Kronolojik şekilde genel öğrenim ve çalışma hayatınızı anlatan sade bir cv yeterli olur bence. Kolay gelsin
Anlatacak pek bir şeyim yok, nasıl bir CV formatı kullanmalıyım?

m.cenk51

Mesaj gönderen m.cenk51 » Pzr May 05, 2024 10:54 pm

Ben Türkçe hazırladım yeminli tercümana çevirttim hem Türkçe hem Almanca teslim ettim