Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hannover Universitesi Bilgisayar Muhendislgi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
coder

Mesaj gönderen coder » Çrş Ara 22, 2010 10:05 pm

Merhaba dostlar forumda uzun zamandir dolasiyorum ve bugun benimde sizlere sormak istedigim bazi sorularim var. Ben bugun itibaryle Hannover Universitesi Bilgisayar Muhendisligi nden kabul aldim. Ancak soyle bi durumum var. Ben aslinda Heidenheim hochschule de okumak istiyorum. Yani gitmek istedigim yerde Heidendeim.

1)Acaba ben Almanya ya geldigim de Hannover de kalma zorunlulugum var mi? Yani Stuttgart da dil kursuma devam etsem olur mu ?

2)Hannover de okumak zorundamiyim yoksa dil kursundan sonra istedigim okula basvurabilir miyim ?

3)Vize de bu durum bir sorun cikarir mi ?

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Sheriff

Mesaj gönderen Sheriff » Çrş Ara 22, 2010 10:41 pm

Bende bildigim konularda sana yardimci olmaya calisayim .)
1 ve 2- Okuldan kabul aldiktan sonra baska bir sehirde dil kursuna devam edebilirsin, dil kursu bittikten sonra baska bir universiteye de basvurup oraya kabul edildigin takdirde baska bir universitede de okuyabilirsin.
3-Vizede herhangi bir problem cikaracagini sanmiyorum.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Ara 23, 2010 12:49 am

bende baska bir sehirden almistim kabul bremen de dil kursuna gidiyorum gorusmede dersin orda akrabalarin tanidigin varsa acemiligimi atana kadar orda kalicam daha sonra hannover e gecicem vsvs yalandan cok ne var ya

coder

Mesaj gönderen coder » Prş Ara 23, 2010 7:15 am

Sagolasin Gurhan kardesim haklisin ama sen daha iyi bilirsin ki bu vize isi oyle fena ki multeci gibi muamele goruyoz resmen vize ani defterindeki tecrubeli arkadaslarin anlattiklarina gore:) ne bileyim tedirginim iste okulun burda dil kursun baska yerde deyip giciklik yaparlar mi diye sorular geliyor aklima :S

coder

Mesaj gönderen coder » Prş Ara 23, 2010 6:40 pm

Gurhan kardesim peki vizeyi uzatmak icin hannover yabancilar polisine mi gidicem yoksa 1 yil boyunca ikamet edecegim ve dil kursuna gidecegim(Stuttgart-Heidenheim) yerdeki yabancilar polisine mi gidecegim. Cevabin icin simdiden tesekkurler.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Ara 23, 2010 7:11 pm

ilk once oturduguun yerde ikamet cikartiosun daha sonra oranin yabancilar polisine gidip oturum aliyosun yani uni kabulun orda diye orda oturum almana gerek yok.

coder

Mesaj gönderen coder » Prş Ara 23, 2010 8:11 pm

Cok tesekkur ederim kardesim. Vizeyi dusundukce karnima agrilar giriyo ya bir alsaydim:S