Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Online VPD ne kadar sürüyor?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
wh0isdeniz

Uni-Assist Online VPD ne kadar sürüyor?

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Pzr May 28, 2023 3:05 am

Merhaba, normal VPD işleminin Uni-Assist de ortalama 4-6 hafta sürdüğü yazıyor, belgeleri dijital isteyen üniversiteler için posta yollamadan yapılan VPD işleminin daha kısa süreceğini tahmin ediyorum ama önceden yapan deneyimi olan varsa ortalama ne kadar sürdü?

deutschequalitat

Re: Uni-Assist Online VPD ne kadar sürüyor?

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr May 28, 2023 5:55 pm

Merhaba, TUM için VPD başvurusu yaptım ben de ama postayla yolladım uni-assistte online only Vpd applications yazmasına rağmen. TUM a başvuru yapan eski öğrenciler hep yollamış ama sitede neden böyle yazıyor anlamadım, siz posta yoluyla uni-assiste gönderdiniz mi belgeleri?

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Pzr May 28, 2023 7:54 pm

deutschequalitat yazdı: Pzr May 28, 2023 5:55 pm Merhaba, TUM için VPD başvurusu yaptım ben de ama postayla yolladım uni-assistte online only Vpd applications yazmasına rağmen. TUM a başvuru yapan eski öğrenciler hep yollamış ama sitede neden böyle yazıyor anlamadım, siz posta yoluyla uni-assiste gönderdiniz mi belgeleri?
Sommersemester 2023 ten itibaren tamamen online a geçmiş TUM. Ben de başvurdum ve posta ile göndermedim.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr May 28, 2023 8:19 pm

cactusjack yazdı: Pzr May 28, 2023 7:54 pm Sommersemester 2023 ten itibaren tamamen online a geçmiş TUM. Ben de başvurdum ve posta ile göndermedim.
Tüh, postaya da 1200 verdim, neyse artık umarım fazladan gönderdim diye sorun çıkmaz ;)

Ayrıca online başvuru için YKS yerleştirme belgesi ve Lise diploması hariç bir şey yüklediniz mi?

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Pzr May 28, 2023 8:53 pm

deutschequalitat yazdı: Pzr May 28, 2023 8:19 pm Tüh, postaya da 1200 verdim, neyse artık umarım fazladan gönderdim diye sorun çıkmaz ;)

Ayrıca online başvuru için YKS yerleştirme belgesi ve Lise diploması hariç bir şey yüklediniz mi?
Yok sıkıntı olmaz bence. Bu arada ben uni-assist üzerinden başka üniversitelere de başvurmuştum o yüzden ne var ne yok yükledim. Ama sadece TUM için bu ikisi yeterli diye biliyorum. Zaten öteki gerekli evrakları TUMonline a yüklüyorsunuz. Ama YKS sonuç belgesinden emin değilim açıkçası. Bence siz yine de yükleyin uni-assiste, ne olur ne olmaz. Ders ders kaç net yapılmış vs. bakabilirler.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzt May 29, 2023 12:25 pm

Evet ne olur ne olmaz yollayayim Ben de sonuc belgesini fazladan zarar gelmez sonucta :d Ancak bende YKS yerlestirme ve sonuclarin e-devletten cikmis kopyasinin noter onaylisi ve cevirisinin noter onaylisi var siz Ankaradaki merkezden Mi aldiniz yerlestirme sonucunu yoksa e-devletten mi cikardiniz

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Pzt May 29, 2023 2:04 pm

deutschequalitat yazdı: Pzt May 29, 2023 12:25 pm Evet ne olur ne olmaz yollayayim Ben de sonuc belgesini fazladan zarar gelmez sonucta :d Ancak bende YKS yerlestirme ve sonuclarin e-devletten cikmis kopyasinin noter onaylisi ve cevirisinin noter onaylisi var siz Ankaradaki merkezden Mi aldiniz yerlestirme sonucunu yoksa e-devletten mi cikardiniz
Ben de e-devletten çıktısını çeviri yaptırıp noterletip apostillettim ve uni-assist e o şekilde yükledim. apostil+orijinali+almancası aynı pdf te. Ama uni-assist in sitesinde beglaubigte kopie şart değil diyor yani noter onaylı olup olmamasına bakmıyorlar.

sbbogur

Mesaj gönderen sbbogur » Cmt Tem 08, 2023 11:21 am

cactusjack yazdı: Pzt May 29, 2023 2:04 pm Ben de e-devletten çıktısını çeviri yaptırıp noterletip apostillettim ve uni-assist e o şekilde yükledim. apostil+orijinali+almancası aynı pdf te. Ama uni-assist in sitesinde beglaubigte kopie şart değil diyor yani noter onaylı olup olmamasına bakmıyorlar.
Merhaba, son hafta VPD için başvursak, onaylanırsa şayet başvurum geçerli sayılır mı yoksa 15 temmuza VPDnin gelmesi mi gerek?

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Cmt Tem 08, 2023 11:30 am

sbbogur yazdı: Cmt Tem 08, 2023 11:21 am Merhaba, son hafta VPD için başvursak, onaylanırsa şayet başvurum geçerli sayılır mı yoksa 15 temmuza VPDnin gelmesi mi gerek?
Eğer VPD’yi TUM için alacaksanız 15 temmuzdan önce gelmesi gerekiyor çünkü o belgeyi alıp TUM un kendi sitesine yüklemeniz gerekiyor ki onun için de son tarih 15 temmuz. Öteki okullar için bilgi sahibi değilim.

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Cmt Tem 08, 2023 11:30 am

deutschequalitat yazdı: Pzt May 29, 2023 12:25 pm Evet ne olur ne olmaz yollayayim Ben de sonuc belgesini fazladan zarar gelmez sonucta :d Ancak bende YKS yerlestirme ve sonuclarin e-devletten cikmis kopyasinin noter onaylisi ve cevirisinin noter onaylisi var siz Ankaradaki merkezden Mi aldiniz yerlestirme sonucunu yoksa e-devletten mi cikardiniz
Merhaba tekrardan, sizin VPD belgeniz gelmiş miydi? Ben hala bekliyorum ve bu son hafta, endişelenmeye başladım

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Cmt Tem 08, 2023 12:35 pm

Merhaba. TUM'ün sitesine VPD'niz henüz elinize ulaşmadıysa "VPD'ye başvurdum" formu yükleyebiliyorsunuz, ismi "Confirmation Application VPD". Sizden VPDnin orijinalini daha sonrasında belgeleriniz incelenirken eksik evrak olarak yeniden istiyorlar. Sıkıntı çıkmaz.

Detayları ve formu buradan bulabilirsiniz: https://www.tum.de/en/studies/applicati ... uni-assist

cactusjack yazdı: Cmt Tem 08, 2023 11:30 am Merhaba tekrardan, sizin VPD belgeniz gelmiş miydi? Ben hala bekliyorum ve bu son hafta, endişelenmeye başladım
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Saruman7

Mesaj gönderen Saruman7 » Çrş Ağu 02, 2023 6:51 pm

Hangi bölüme başvurdunuz?

Saruman7

Mesaj gönderen Saruman7 » Çrş Ağu 02, 2023 6:52 pm

deutschequalitat yazdı: Pzr May 28, 2023 5:55 pm Merhaba, TUM için VPD başvurusu yaptım ben de ama postayla yolladım uni-assistte online only Vpd applications yazmasına rağmen. TUM a başvuru yapan eski öğrenciler hep yollamış ama sitede neden böyle yazıyor anlamadım, siz posta yoluyla uni-assiste gönderdiniz mi belgeleri?

+