Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da üniversite tercihi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
babacoydo

Almanya'da üniversite tercihi

Mesaj gönderen babacoydo » Çrş May 24, 2023 2:56 pm

Merhabalar,
şuan halihazırda Türkiyede elektrotechnik lisans okuyorum. eğitimime almanyada devam etmek istiyorum.
rwth aachen a başvuru yaptım ve wintersemester için kabul aldım ama çevremde çoğu kişi oranın çok aşırı zor olduğunu söylüyorlar. ben de bir alternatif üniversite olarak şuan uni bremen düşünüyorum. çünkü almanyada bir yandan okurken diğer yandan çalışmam gerekecek. bu yüzden rwth yapılabilir mi tereddüt ettim. orada okuyan arkadaşlar ne düşünüyor?
sizce direkt lisansı iyi bir ünide yapmak mı yoksa lisansta daha rahat olacağım bir ünide yapıp masterı iyi bir ünide yapmak mı ?

Not : Testdaf 16 her sınavdan TND 4 belgem var ve almanyada da elektrotechnik okumak istiyorum.

Emirhan35

Re: Almanya'da üniversite tercihi

Mesaj gönderen Emirhan35 » Çrş May 24, 2023 8:31 pm

babacoydo yazdı: Çrş May 24, 2023 2:56 pm Merhabalar,
şuan halihazırda Türkiyede elektrotechnik lisans okuyorum. eğitimime almanyada devam etmek istiyorum.
rwth aachen a başvuru yaptım ve wintersemester için kabul aldım ama çevremde çoğu kişi oranın çok aşırı zor olduğunu söylüyorlar. ben de bir alternatif üniversite olarak şuan uni bremen düşünüyorum. çünkü almanyada bir yandan okurken diğer yandan çalışmam gerekecek. bu yüzden rwth yapılabilir mi tereddüt ettim. orada okuyan arkadaşlar ne düşünüyor?
sizce direkt lisansı iyi bir ünide yapmak mı yoksa lisansta daha rahat olacağım bir ünide yapıp masterı iyi bir ünide yapmak mı ?

Not : Testdaf 16 her sınavdan TND 4 belgem var ve almanyada da elektrotechnik okumak istiyorum.
Bende aynı kaygılarlara TU9 değilde normal bir Uniye geldim buraya ve şunu fark ettim ki TU9 yada normal uni arasında zorluk olarak çok farkı yok ikiside teorik ve araştırma odaklı zor üniversiteler. Belki FH lar biraz daha normal unilere göre kolay olabilir onu düşünebilirsiniz. Yoksa A Unisi ile B unisi arasında zorluk olarak uçurum fark yok bence almanyada

babacoydo

Mesaj gönderen babacoydo » Pzt May 29, 2023 2:59 pm

Emirhan35 yazdı: Çrş May 24, 2023 8:31 pm Bende aynı kaygılarlara TU9 değilde normal bir Uniye geldim buraya ve şunu fark ettim ki TU9 yada normal uni arasında zorluk olarak çok farkı yok ikiside teorik ve araştırma odaklı zor üniversiteler. Belki FH lar biraz daha normal unilere göre kolay olabilir onu düşünebilirsiniz. Yoksa A Unisi ile B unisi arasında zorluk olarak uçurum fark yok bence almanyada
sence ne yapmalıyım önerin var mı
şuan iyi bir ünide not ortalamam 3.93 ama almanyadayken çalışmam gerekecek
üniyi de zamanında bitirmek istiyorum

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Pzt May 29, 2023 9:53 pm

babacoydo yazdı: Pzt May 29, 2023 2:59 pm sence ne yapmalıyım önerin var mı
şuan iyi bir ünide not ortalamam 3.93 ama almanyadayken çalışmam gerekecek
üniyi de zamanında bitirmek istiyorum
yani bende 2 aydır buradayım öyle yorum yapamam ama çalışıp okuyan bir sürü insan var. Dediğim gibi uniler biraz daha zor ve teori ağırlıklı deniliyor. FH lar ise biraz daha pratik ağırlıklı ve yapılabilir diyorlar.

ümit123141

Mesaj gönderen ümit123141 » Prş Haz 01, 2023 3:23 am

babacoydo yazdı: Çrş May 24, 2023 2:56 pm Merhabalar,

Hocam Rwth online sitesine basvuru icin hangi belgeleri yüklediniz ?

ranazey

Mesaj gönderen ranazey » Cum Haz 02, 2023 12:28 am

merhabalar benim 2 sorum var
1- türkiyede sayısaldan sınava girmiş ve endüstri mühendisliği kazanan biri almanyada bwl okuyabilir mi? yani kabul alma şansı nedir
2- Uni Bremende Wirtschaftsingenieurwesen Produktionstechnik bölümünü incelediğimde daha isletme agirlikli oldugunu düsündüm. Bu üniversite ve bölüm konusunda bilgisi olan var mi ?