Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dili Bitirdikten Sonra Oturum İzni

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berlin2022
İletişim:

Dili Bitirdikten Sonra Oturum İzni

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Mar 23, 2023 1:37 pm

Merhaba arkadaşlar, 5 ay önce almanya dortmunda geldim ve studienvorbereitender sprachkurs olarak oturum iznimi almıştım. Artık dil belgemi aldım ve bu nisanda Bonnda üniversiteye başlayacağım. Oturum iznimi değiştirmek için yabancılar dairesine başvuracağım ama 2 tane sorum var;
Bloke hesabımı yenilemek zorunda mıyım? Kasıma kadar bloke hesap param var eğer nisanda Behördeye gidersem yeniden bloke hesap mı yapmam lazım?
Yeni bir oturum kartı mı sipariş ediliyor yoksa sadece Zusatzblatt kısmı mı değiştiriliyor?
Şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dili Bitirdikten Sonra Oturum İzni

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 23, 2023 6:56 pm

Bloke hesabi yenilemeniz gerekiyor. Yeni oturum karti ve güncel oturum karti üzerinden baska bir ek belge durumu ordaki memura göre degisir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Karauşak

Mesaj gönderen Karauşak » Prş Mar 30, 2023 4:28 am

Merhabalar alakalı olduğunu düşündüğüm için buraya yazıyorum, Eylül ayında erasmusumun ikinci dönemi bitiyor ancak Nisan'da oturum izni randevum var. Oturum verirken bu Erasmus tarihine göre mi verirler yoksa bir yıllık verme ihtimalleri de var mı? Ayrıyeten 2 aydan beri çalışıyorum ve aylık istenen 934 Euro üstü gelire de sahibim ayrıyeten blokemde de 2500 Euro para bulunmakta. Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür ederim.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Tem 12, 2023 3:40 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 23, 2023 6:56 pm Bloke hesabi yenilemeniz gerekiyor. Yeni oturum karti ve güncel oturum karti üzerinden baska bir ek belge durumu ordaki memura göre degisir.
Güncelleme yapayım,
3 ay sonunda oturum izni kartım sipariş edilmiş.
Bloke hesap yapmamıştım kontoauszug atmıştım, aşırı yoğunluktan dolayı hiç uğraşmayıp kabul etmişler sanırım :D :D