Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da Türkiye’den farklı bir bölüm okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
thepunk

Almanya’da Türkiye’den farklı bir bölüm okumak

Mesaj gönderen thepunk » Pzt Şub 13, 2023 2:33 am

Arkadaşlar ben Moleküler Biyoteknoloji bölümünü öğrencisiyim ancak, Almanya da mühendislik ile alakalı bir bölümde okumak istiyorum. Burada okuduğum bölüme yakın bir bölüme başvuru yapabilirim diye okudum ama bölümüm Heidelberg’de Mühendislik, başka yerlerde ise Fen fakültesinde gözüküyor. Mühendislikler için başvuru yapsam kabul alabilir miyim? (Nc puanım da 1.8)

Emirhan35

Re: Almanya’da Türkiye’den farklı bir bölüm okumak

Mesaj gönderen Emirhan35 » Pzt Şub 13, 2023 10:17 pm

thepunk yazdı: Pzt Şub 13, 2023 2:33 am Arkadaşlar ben Moleküler Biyoteknoloji bölümünü öğrencisiyim ancak, Almanya da mühendislik ile alakalı bir bölümde okumak istiyorum. Burada okuduğum bölüme yakın bir bölüme başvuru yapabilirim diye okudum ama bölümüm Heidelberg’de Mühendislik, başka yerlerde ise Fen fakültesinde gözüküyor. Mühendislikler için başvuru yapsam kabul alabilir miyim? (Nc puanım da 1.8)
hangi fakültede olduğu ve ders içeriklerinin benzemesi önemli diye biliyorum

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Şub 13, 2023 11:57 pm

thepunk yazdı: Pzt Şub 13, 2023 2:33 am Arkadaşlar ben Moleküler Biyoteknoloji bölümünü öğrencisiyim ancak, Almanya da mühendislik ile alakalı bir bölümde okumak istiyorum. Burada okuduğum bölüme yakın bir bölüme başvuru yapabilirim diye okudum ama bölümüm Heidelberg’de Mühendislik, başka yerlerde ise Fen fakültesinde gözüküyor. Mühendislikler için başvuru yapsam kabul alabilir miyim? (Nc puanım da 1.8)
Merhaba moleküler biyoteknoloji bölümünden informatik bölümüne yaptigim basvurular yari yariya kabul edildi diyebilirim. Sansinizi deneyebilir basvuru öncesinde kabul edilip edilmeyeceginizi mail ile sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Çrş Mar 01, 2023 11:00 am

Merhaba

İtü Deniz ulaştırma işletme mühendisliği bitirmiş bir arkadaşım var , İngilizce olarak Yazılım mühendisliği yüksek lisansına kabul alma şansı var mıdır ? Ortalaması 2,5'in üzerinde.

Cevaplarsanız sevinirim,Teşekkürler
TU Dortmund

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Mar 01, 2023 11:01 pm

kahnri yazdı: Çrş Mar 01, 2023 11:00 am Merhaba

İtü Deniz ulaştırma işletme mühendisliği bitirmiş bir arkadaşım var , İngilizce olarak Yazılım mühendisliği yüksek lisansına kabul alma şansı var mıdır ? Ortalaması 2,5'in üzerinde.

Cevaplarsanız sevinirim,Teşekkürler
Merhaba,

Informatik yüksek lisans icin alinmasi gereken belli basli dersler var. Her üniversitede tabii ki farkliliklar olabilir ama bence biraz zor.

Iyi günler

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzt Nis 17, 2023 2:54 pm

Kuss yazdı: Pzt Şub 13, 2023 11:57 pm Merhaba moleküler biyoteknoloji bölümünden informatik bölümüne yaptigim basvurular yari yariya kabul edildi diyebilirim. Sansinizi deneyebilir basvuru öncesinde kabul edilip edilmeyeceginizi mail ile sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Selamlar, benim de farklı bölüme başvurmak gibi bir sorunum var da başvurduğunuz üniversitelerden hangileri bölüm farklılığına rağmen kabul verirken hangileri reddetti acaba
aydınlatırsanız çok sevinirim. Yakında başvuru yapacağım hangi üniversitenin nasıl bir tutumu var diye merak ediyorum.

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cmt Mar 02, 2024 5:18 am

merhaba benim de böyle bi sorunum var bir şeyler öğrenebildiniz mi