Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aachen Rwth Üniversitesi kabul şartı ve verilen vize türü

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
schicksalsschlag

Aachen Rwth Üniversitesi kabul şartı ve verilen vize türü

Mesaj gönderen schicksalsschlag » Sal Oca 31, 2023 3:54 pm

Aachen Rwth Üniversitesinin mühendislik fakültesi için kabul şartı olarak C1 seviyesi almanca istiyor fakat daha öncesinde B2 yle şartlı kabul veriyordu derslere başlayabiliyordun ama 1 sene içerisinde C1 dil belgeni vermen gerekiyordu ve öğrenci vizesi alabiliyordun fakat yaz başvuruları için kuralı değiştirmişler yine B2 dil belgesiyle kabul veriyolar ve vizeye başvurabilirsiniz diyolar ama C1 belgeni okula gösterene kadar derslere giremiyorsun. benim şuan B2 belgem var ve okuldan kabul aldığımda öğrenci vizesi mi dil okulu vizesi mi alacağım? okula mail attığımda bilmiyoruz diyip almanya konsolosluğuna yönlendiriyolar onlarda okula yönlendiriyor.( Öğrenci vizesi yerine başka bir vize verirlerse çalışma iznim olmuyor. )

schicksalsschlag

Re: Aachen Rwth Üniversitesi kabul şartı ve verilen vize türü

Mesaj gönderen schicksalsschlag » Sal Oca 31, 2023 8:21 pm

bilen veya nereden öğrenebileceğimi bilen var mı

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 31, 2023 11:56 pm

Eger B2 ile direkt kayit yaptiramiyorsaniz o zaman bir dil kursuna kayit yapip c1 icin ögrenci adayi vizesine basvuru yapacaksiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

schicksalsschlag

Mesaj gönderen schicksalsschlag » Çrş Şub 01, 2023 2:49 pm

onu okul tam söylemiyor sadece biz size kabul vericez o kabulle vizeye başvurabilirsiniz diyor. Zaten normal şartlarda kayıtla değil kabulle başvuruluyor. bazıları öğrenci vizesi bazıları dil okulu vizesi alırsın diyor o yüzden ne yapıcağımı kesin nerden öğrenebileceğimi bilmiyorum
Physiker yazdı: Sal Oca 31, 2023 11:56 pm Eger B2 ile direkt kayit yaptiramiyorsaniz o zaman bir dil kursuna kayit yapip c1 icin ögrenci adayi vizesine basvuru yapacaksiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 01, 2023 5:32 pm

Kabulü görmem gerekiyor veya direkt buraya yazanlari kopyalayabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

schicksalsschlag

Mesaj gönderen schicksalsschlag » Prş Şub 02, 2023 2:52 pm

Physiker yazdı: Çrş Şub 01, 2023 5:32 pm Kabulü görmem gerekiyor veya direkt buraya yazanlari kopyalayabilirsiniz.
yaz başvurusu tarihi bitti yeni başvurular temmuzda başlayacak o yüzden nasıl bi kabul gelicek bilmiyorum onu öğrenmeye çalışıyorum ama okula mail attığımda farklı bir yerlere yönlendiriyor. şartlı kabulle normal kabul arasında nasıl bi fark var onu biliyorsanız bana vericekleri kabulde ne olacağını sormak için mail atayım

AEÇ16

Mesaj gönderen AEÇ16 » Pzr Şub 19, 2023 2:32 pm

schicksalsschlag yazdı: Sal Oca 31, 2023 3:54 pm Aachen Rwth Üniversitesinin mühendislik fakültesi için kabul şartı olarak C1 seviyesi almanca istiyor fakat daha öncesinde B2 yle şartlı kabul veriyordu derslere başlayabiliyordun ama 1 sene içerisinde C1 dil belgeni vermen gerekiyordu ve öğrenci vizesi alabiliyordun fakat yaz başvuruları için kuralı değiştirmişler yine B2 dil belgesiyle kabul veriyolar ve vizeye başvurabilirsiniz diyolar ama C1 belgeni okula gösterene kadar derslere giremiyorsun. benim şuan B2 belgem var ve okuldan kabul aldığımda öğrenci vizesi mi dil okulu vizesi mi alacağım? okula mail attığımda bilmiyoruz diyip almanya konsolosluğuna yönlendiriyolar onlarda okula yönlendiriyor.( Öğrenci vizesi yerine başka bir vize verirlerse çalışma iznim olmuyor. )
Rwth aachen Mühendislik bölümü için Testas sınavı istediler mi?

Brklyn

Mesaj gönderen Brklyn » Prş Nis 06, 2023 8:16 pm

Merhaba Aachen üniversitende Moleküler ve uygulamalı biyoteknoloji master kazandım. Kış döneminde başlayacağım ama herkes okulu bitirmenin çok zor olduğunu söylüyor. Ben de başka okullardan da kabul bekliyorum. Ama Aachen da aklımı karıştırıyor. Burada bu bölümü okuyan, başka bir bölümü bu üniversitede okuyan ya da bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Nis 20, 2023 1:38 am

Brklyn yazdı: Prş Nis 06, 2023 8:16 pm Merhaba Aachen üniversitende Moleküler ve uygulamalı biyoteknoloji master kazandım. Kış döneminde başlayacağım ama herkes okulu bitirmenin çok zor olduğunu söylüyor. Ben de başka okullardan da kabul bekliyorum. Ama Aachen da aklımı karıştırıyor. Burada bu bölümü okuyan, başka bir bölümü bu üniversitede okuyan ya da bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
ben de cognitive digital emprical studies bölümünden kabul aldım ve aynı şeyleri duyuyorum. korkuyorum açıkçası inşallah korktuğumuz gibi olmaz. :cry:

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Nis 21, 2023 11:10 am

Hani moleküler biyolojiyi biraz anlarim da digital empirical vs bölüm zor diye düsünüyorsaniz kalin orda daha iyi. Aachen da lisans/master bitiren arkadaslarim oldu, doktora yapan bile var. Oranlarsam mesela Hochschule bitirenlerden oran daha yüksektir. Cünkü HS kolay diye oraya kayit yapanlar bekledikleri o kolaylik seviyesinin kendi seviyelerinin üstünde oldugunu farkedince direkt saliyorlar. Aachen iyidir, Tutorium vs kacirmayin bitirirsiniz.

Brklyn

Mesaj gönderen Brklyn » Pzt May 01, 2023 2:27 am

Aachen mı master için sizce bielefeld mi genel olarak öğrencilik ve okul vs açısından kıyaslarsak hangisi daha iyidir

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt May 29, 2023 4:59 pm

duisburger yazdı: Cum Nis 21, 2023 11:10 am Hani moleküler biyolojiyi biraz anlarim da digital empirical vs bölüm zor diye düsünüyorsaniz kalin orda daha iyi. Aachen da lisans/master bitiren arkadaslarim oldu, doktora yapan bile var. Oranlarsam mesela Hochschule bitirenlerden oran daha yüksektir. Cünkü HS kolay diye oraya kayit yapanlar bekledikleri o kolaylik seviyesinin kendi seviyelerinin üstünde oldugunu farkedince direkt saliyorlar. Aachen iyidir, Tutorium vs kacirmayin bitirirsiniz.
Yani bölüm kolay diye başvurdum ama derslerin içerikleri çok değişik. Yani yapabilirim diye düşünüyorum ama yine de bir korku var 😅 Türkiye’deki sistemden sonra farklı olduğu için zorlanmak normal. Bizde ezberle geç.