Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrar lisans okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 13, 2016 12:30 am

yazindan sadece ingilizcen olmadigi icin istiyosun diye anliyorum ve yeni okumak istedigin bolumu hangi dilde okumayi istiyosun? almancaysa almancan var mi?

anlamadigim yabancilar subesi de neden bunu anlatiyosun? oturum basvurusu mu?

canderan

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen canderan » Çrş Nis 13, 2016 1:34 am

dsh 2 var benim , hangi bolum okuyacagima daha karar vermedim. Master yapmak istiyordum ama benim bolumumde yani iktisatta master icin hep ingilizce istiyorlar ve benim ingilizcem yok..yabancilar subesine bunu anlatmamin nedeni neden 2.kez lisans yapiyorsun veya yapma hakkin yok gibi birseyler soylerlerse ne soyleyebilirim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 13, 2016 9:59 am

Ingilizce istemeyen bir cok universite var ama.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

canderan

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen canderan » Çrş Nis 13, 2016 10:21 am

ben biraz arastirdim ama bulamadim ,sizin bu konuda bildiginiz universiteler varsa soylerseniz cok sevinirim ozellikle NRW de

meneksche

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen meneksche » Sal Nis 19, 2016 4:22 pm

Arkadaslar nolur yardim edin kafam karman corman oldu.
Ikinci kez lisans yapmak istiyorum ve nc olan bir bolume basvuracagim.

Bunun icin okullarla maillesiyorum, kimi okul diyor ki sadece lise diplomanizla oss sonucunuz yeterli, kimi diyor ki universite diplomanizla transkriptinizi de nc hesaplama icin gondermelisiniz.

Benim ilk lisansimin ortalamasi 2,5 civari, lise diplomamla oss sonucum ise cok daha iyi. Hepsine sadece lisans diplomamla oss sonucumu gondersem olmaz mi? Yaninda zaten cv\'mi de gonderecegim icin aradaki bu kadar yilda zaten universite okumus olacagimi gorecekler.

Nolur yardim edin arkadaslar bana bir fikir verin.
Simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 19, 2016 4:29 pm

LYS puanin kac? Kac yilinda girdin? Hangi liseyi bitirdin? Hangi bolumden mezunsun? Hangi bolume basvuru yapacaksin?
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 19, 2016 4:42 pm

Iki turlu de ayni ortalamaya cikiyor nerdeyse. O yuzden lisans transkriptin ve mezuniyet belgenle basvuru yap ama her iki turlu de sansin dusuk maalesef psikoloji icin.
www.deutschstudent.com

meneksche

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen meneksche » Sal Nis 19, 2016 4:48 pm

Demeyin ya moralim cok bozuldu =( Lisans diploma not ortalamam 2,53 , yine de sanki lise ve oss notum universiteden biraz daha iyi duruyor gibi geldi.

rnozz

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen rnozz » Prş Kas 17, 2016 12:38 am

Selamlar,

Bu ikinci bir universiteye basvuru ile ilgili basligin tamamini okudum. Yas ile ilgili konuda biraz aklim karisti acikcasi, hani su vize alamazsiniz noktasinda. Ben gene kendi ana bilim dalimda bir universite okumak istiyorum. Meslegimde gelismek icin yuksek lisans degil temel lisans egitimine ihtiyacim var. E burda mezuniyetten sonra calistik ettik. Yasimiz da ilerledi; ancak vize konusunda neden boyle bir sikinti yasayacagimizi dusunmussunuz merak ettim.

kübimübi

Re: Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen kübimübi » Çrş Mar 01, 2017 5:48 pm

programmer2 yazdı:Crazyfb arkadasim bende isletme fakultesi mezunuyum , essen uni uniden bachelor , wirtachaftinformatik bolumunden kabul aldim. Simdi ben Turkiyede 4 yillik okudugum icin askerligim tecil olmazmi? vize vermezlermi? O zaman Turkiyede askerligimi yaptiktan sonra mi tekrar lisans 2.uniye baslayayim??
merhaba,
2. lisans için hangi belgeleri istediler? öss belgesini istediler mi? birde mezun olduğumuz bölümden farklı bir bölüme başvuru yapıp kabul ala biliyoruz doğrumu anladım?

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Pzt Mar 06, 2017 8:08 pm

Konunun tarihi biraz geçmiş ama sorunum olacaktı türkiyede lisans okuduktan sonra almanya ya tekrar lisans için basvururken mezun oldugumuz üniversitede ki not ortalamamız kıstas olarak alınıyor mu ve türkiyede lisans okuduktan sonra almanya da tekrar lisans okuma konusunda üniversitelerden ve konsolosluktan kabul alma şansımız nedir ?
en son 2011 de bilgi verildiği için değişip değişmediğini bilmiyorum pek de bilgi sahibi olamadım o yüzden sorma ihtiyacı hissettim umarım cevaplanır teşekkurler şimdiden

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 08, 2017 10:51 am

Bilgiler ayni ama özellikle vize basvurusunda tekrar lisans kabulü ile baska bir bölüme basvuru yaparsaniz red yeme ihtimali yüksek.
www.deutschstudent.com

rnozz

Mesaj gönderen rnozz » Prş May 04, 2017 3:41 am

Şimdi hem lisansa hem yüksek lisansa başvurmada bir engel yok sanırım. Bi tane master programı sıkıştırsak, vizeyi alıp lisansa kaydolsak sorun çıkarırlar mı dersiniz? Örneklere bak hey! :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 05, 2017 3:24 pm

Vizeyi aldiktan sonra sorun cikmaz hayir.
www.deutschstudent.com

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Çrş Eki 03, 2018 9:58 pm

Merhabalar, bu yıl yeditepe pdr den 2,94 ile mezun oldum ve ruhr dan psikoloji lisansına ön kabul aldım. A2 kursundan 4 ocakta başlayacağım. A1 goethe sertifikasını da vereceğim vizede. 7 kasıma vize görüşmem var. İkinci bir lisans programına konsolosluğun red verme ihitmaliyle ilgili kafam karıştı. Benim durumumda birisinin vize görüşmesinde ne yapması gerekir? Red ihtimalim nedir acaba. Cevaplarınız için teşekkürler.

cashamca1267

Mesaj gönderen cashamca1267 » Prş Eki 04, 2018 12:15 am

Merhabalar, ben lisans mezunuyum. Evliyim, evli olarak baş vurmam vize de sıkıntı yaşatır mı? daha önce bole bir tecrübesi olan var mı ya da yakın çevresinde buna benzer durumla karşılaşan oldu mu?
Olmazsa eşim de lisans tamamlama yaparak bir üniversiteye baş vurabilir. İkimizin baş vurması bizim için bir avantaj doğurur mu vize de sıkıntı çıkar mı? Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

cashamca1267

Mesaj gönderen cashamca1267 » Cmt Eki 06, 2018 7:44 pm

Yardımcı olabilecek bilgili bir arkadaş yok mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 08, 2018 10:59 am

Soru tam anlasilmiyor. Ne icin basvuru yapmak?
www.deutschstudent.com

cashamca1267

Mesaj gönderen cashamca1267 » Pzt Eki 08, 2018 2:07 pm

lisans okumak için. Misal okuldan şartlı kabul alırsak vize işlemlerinde evli olmamdan dolayı red yeme olasılığım yüksek mi? eğer yüksek ise eşim ile beraber lisans başvurusunda bulunsak şartlı kabul alsak vize işlemlerinde sıkıntı olur mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 10, 2018 12:01 pm

Evlilikle vize reddinin cok bir alakasi yok.
www.deutschstudent.com