Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrar lisans okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hurricane

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen hurricane » Pzt Kas 29, 2010 11:27 pm

merhaba arkadaslar forumu yeni kesfettim,

onumuzdeki sene Almanya\'da universiteye basvurmak istiyorum. burada 4 yillik bir lisans derecem var. Bir kac konuda bilgi almak istiyorum.

almanya\'da tekrardan lisans okumak icin OSS ye girmem gerekir mi?

Berlin\'e yakin bir yerde uni okumak istiyorum. Orada yasayip hayatimi kazanacagim. Universitede kaydimi surekli yenileyerek ne kadar sure kayitli kalabilirim okula? hic gitmeyecegimi varsayarsak tabii..

biraz degisik bir soru oldu ama lutfen yanlis anlasilmasin kafamda okumak istedigim universite ve bolum var fakat en kotu ihtimali dusunmek isityorum.

tesekkurler simdiden..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 30, 2010 1:45 pm

tekrar oss ye girmen gerekmez. berlinli kisimdan sonra ne demek istedigini anlamadim. sanirim okula kayit yaptirip hic gitmeyeceksin gibi bisey. o sekilde fazla kalamazsin. oyle bi niyetin varsa evlilik vs dene.

cobain

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen cobain » Pzr Nis 24, 2011 10:26 pm

merhaba, Turkiye\'de 4 yillik universite\'den mezun olduktan sonra Almanya\'da lisansla alakasiz bir baska lisans bolumune basvuru yapilabildigi yazilmis ama okullarin istedigi belgeler arasinda lisansla alakali Universite kazandi belgesi istemiyor muydu? Yoksa bu belge henuz TR de lisans bitirmemisler icin mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 25, 2011 12:42 pm

evet istiyorlar.

crazyfb

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Nis 25, 2011 1:15 pm

ben aynisini yapiyorum. yalniz dikkat askerlik tecili yapamiyosun.

zagreus81

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen zagreus81 » Pzt Nis 25, 2011 10:51 pm

Crazyfb aynisini yapiyorum derken? Konuyu acar misin biraz? Sonucta ben de egitimden sonra burada yasamak istiyorum. O yuzden sordum. Cevaplarsan sevinirim.

cobain

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen cobain » Sal Nis 26, 2011 11:15 pm

hurricane e gerekmiyor denmis.bana gerekiyor?!

zagreus81 ve crazyfb siz tr de lisans okuyup buraya lisans a mi basladiniz? eger oyleyse lisanla ilgili bolume oss belgesini gostermek gerekiyor mu? yoksa 4 yil bachelor bitirince her yere basvuru yapabiliyor musun?

Tekrar oss ye girmem gerekiyormu ile, universite basvurusu yaparken oss belgesine gerek varmi iki farkli soru.

crazyfb arkadasimiz turkiye de bambaska bir bolumde lisans bitirip kendi bolumunde master yerine daha degisik bir bolumde sifirdan lisansa basladi. Askerlik de bu durumda Almanya da tecil edilmiyor ona deginmek istemis.

Tekrarliyorum; Turkiye de lisans bitirdiyseniz ve burda tekrardan lisans okuyacaksaniz tekrardan oss ye girmenize gerek yok fakat universite basvurusu yaparken turkiyede universiteye yerlestiginiz seneki oss sonucu gerekiyor belge olarak.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 26, 2011 11:41 pm

[quote]cobain tarafindan yazilan metin:
hurricane e gerekmiyor denmis.bana gerekiyor?!

zagreus81 ve crazyfb siz tr de lisans okuyup buraya lisans a mi basladiniz? eger oyleyse lisanla ilgili bolume oss belgesini gostermek gerekiyor mu? yoksa 4 yil bachelor bitirince her yere basvuru yapabiliyor musun?

[/quote]

Tekrar oss ye girmem gerekiyormu ile, universite basvurusu yaparken oss belgesine gerek varmi iki farkli soru.

crazyfb arkadasimiz turkiye de bambaska bir bolumde lisans bitirip kendi bolumunde master yerine daha degisik bir bolumde sifirdan lisansa basladi. Askerlik de bu durumda Almanya da tecil edilmiyor ona deginmek istemis.

Tekrarliyorum; Turkiye de lisans bitirdiyseniz ve burda tekrardan lisans okuyacaksaniz tekrardan oss ye girmenize gerek yok fakat universite basvurusu yaparken turkiyede universiteye yerlestiginiz seneki oss sonucu gerekiyor belge olarak

crazyfb

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Nis 27, 2011 1:51 pm

ben turkiye de 4 yillik bir bolum bitirdim ve burda baska ve alakasiz bir bolumde bachelor yapiyorum. turkiyede 4 yillik bir bolum bitirince almanyada istediginiz bachelor a basvuru yapabilirsiniz. Oss belgesini ben kazandigim sene icin gondermistim.

Ama buradaki en onemli noktayi tekrarliyorum. Ogrenci dosyasi acilmiyor bu durumda. Yani askerligi tecil etmiyorlar 2. universite ile. Ben okulumu dondurup askerligimi yapip geri geldim. Dikkate alin bence. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 27, 2011 3:18 pm

Valla sorulari okuduktan sonra benim kafam iyice karisti... :D
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

programmer2

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen programmer2 » Cum Nis 29, 2011 2:33 am

Crazyfb arkadasim bende isletme fakultesi mezunuyum , essen uni uniden bachelor , wirtachaftinformatik bolumunden kabul aldim. Simdi ben Turkiyede 4 yillik okudugum icin askerligim tecil olmazmi? vize vermezlermi? O zaman Turkiyede askerligimi yaptiktan sonra mi tekrar lisans 2.uniye baslayayim??
ProgRammeR

crazyfb

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Nis 29, 2011 5:50 pm

2. universiteyi okudugun zaman askerlik tecil edilmiyor. vize durumu nasil olur bilmiyorum ama. konsoloslukta sorulma ihtimali var tabi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 29, 2011 5:52 pm

Vize\'de sorun cikmaz askerlik konusunda.Sadece neden ikinci kez lisans okumak istiyorsun diye sorabilirler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ekn_oky

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Haz 03, 2011 4:14 am

[quote]crazyfb tarafindan yazilan metin:
ben turkiye de 4 yillik bir bolum bitirdim ve burda baska ve alakasiz bir bolumde bachelor yapiyorum. turkiyede 4 yillik bir bolum bitirince almanyada istediginiz bachelor a basvuru yapabilirsiniz. Oss belgesini ben kazandigim sene icin gondermistim.

Ama buradaki en onemli noktayi tekrarliyorum. Ogrenci dosyasi acilmiyor bu durumda. Yani askerligi tecil etmiyorlar 2. universite ile. Ben okulumu dondurup askerligimi yapip geri geldim. Dikkate alin bence. :)[/quote]

ben tAM buna deginmek istedim ve sordum ben kamu bitirdim orada mimarlik okuyabilir miyim ki_?? askerlik tecil edilmiyorsa yapar geliriz sorun deilde muhim olan bnm icin bu konu? yardimina ihtiyacim var...

xtreme

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen xtreme » Cum Haz 03, 2011 5:23 pm

Turkiyede 2 yillik bilgisayar programciligi myo\'dan sonra almanyada bilgisayar muhendisligi lisans icin oss sonuclari gerekiyormu(ozel universiteler icin) hmmm

MERVE ASCI

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Haz 03, 2011 5:31 pm

evet-basvuruda istenen belgeler: lise diplomasi / oss sonuc belgesi / uni diplomasi / transkript ve istege gore motivasyon mektubu

xtreme

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen xtreme » Cum Haz 03, 2011 9:32 pm

tesekkurler

hurricane

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen hurricane » Cmt Haz 04, 2011 3:26 pm

bahsi gecen belgeler uni-assist!e yollamak icin ne tur bir onay gerekiyor? kafam karisti, konsolosluk ve uni-assist farkli sanirim. Ben similik uni-assist kismiyla ilgileniyorum

crazyfb

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen crazyfb » Cmt Haz 04, 2011 4:39 pm

konsoloslukla uni assist arasinda bi baglanti yok. Uni assistin sitesinde hangi belgeleri yollaman gerektigi, nasil basvuru yapildigi, onaylari nasil alman gerektigi, ne kadar odemen gerekli oldugu cok ayrintili bi sekilde anlatiliyor.

hurricane

Tekrar lisans okumak

Mesaj gönderen hurricane » Cmt Haz 04, 2011 5:33 pm

evet ama bazi belgeler icin noter onayli ceviri alinirkn bazilari icin yeminli tercuman yeterli deniliyor, ben onu merak ediyorum

daha acik sormak gerekirse

ise diplomasinin onayli kopyasi +onayli tercumesi
cok onemli: OSYM SINAV SONUC BELGESI nin onayli kopyasi + onayli tercumesi
(OSS SINAV SONUC BELGESI yeterli degildir !!!)
yuksek meslek okulundan aldiginiz diplomanin ve transkripin onayli kopyasi +onayli tercumesi
Ozgecmis
pasaportun fotokopisi +onayli tercumesi
dil kursunun diplomasi (onayli kopyasi)
1 x fotograf
universiteye kayitliysaniz: notlarin dokumu (transkrip)
universite mezunu olarak: On Lisans ya da Lisans Diplomasinin onayli fotokopisi + onayli tercumesi
kayit basvurusu

uni assistteki bu listedeki "onayli tercume" dedigi noter onayi mi yoksa yeminli tercuman yeterli midir?