Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A dan Z ye Studienkolleg

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 12, 2015 10:42 am

Sanirim ya ben komple yanlis anlattim ya da yanlis anladin. Olabilir neyse=)

1. maddeyi biliyorum fakat demek istedigim o degildi. Hamburg Studienkolleg icindi o cevap ve sitesinde zaten dedigim sekilde bilgi verilmis:

Deutsches Sprachdiplom I der Kultusministerkonferenz
Zeugnis der Deutschen Sprachprufung fur den Hochschulzugang auslaendischer Studienbewerber der Ebene DSH-1
Test Deutsch als Fremdsprache fur auslaendische Studienbewerber (TestDaF), wobei die vier Teilprufungen mindestens mit Niveau 3 bestanden sein mussen
Zertifikat C1 des Goethe-Instituts
telc-Zertifikat C1

2- Bremenle ilgili yukarda herhangi bir bilgi vermedim, zaten Bremen universitesi tanitiminda o bilgileri eklemistim=).

3- Turkiye den gelen ogrencilerin genel basari(!) oranlarini goz onunde bulundurursak, Studienkolleg i tavsiye etmiyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

acaglayan

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr May 17, 2015 9:28 pm

Sayin Physiker.
TU Braunschweig STK istiyor mu ? Makaleden sanki oyle anladim. Lisans egitimi icin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 17, 2015 10:08 pm

Studienkolleg isteme universiteye bagli degil, makaledeki sartlari saglamiyorsaniz butun universiteler studienkolleg ister.
www.deutschstudent.com

acaglayan

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr May 17, 2015 10:18 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Studienkolleg isteme universiteye bagli degil, makaledeki sartlari saglamiyorsaniz butun universiteler studienkolleg ister.[/quote]
O zaman bu universite icin on kabul alip, DSH-2 yada TestDaf 4 alana kadar devam edip STK ile hic ugrasmadan lisans egitimine baslanabilecek. Dogru degil mi

acaglayan

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr May 17, 2015 10:28 pm

Yoksa Niedersachsen eyaleti icin B1 alip STK icin onsarti yerine getirmek icin mi dil kursuna gidiyorsunuz (TU Braunschweig)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 17, 2015 11:13 pm

Ne tur bir liseyi bitirdin ve hic universite okudunmu?
www.deutschstudent.com

acaglayan

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr May 17, 2015 11:17 pm

Ne tur bir liseyi bitirdin ve hic universite okudunmu?[/quote]

Ankara Haci Omer Tarman - 4 Yillik Anadolu Lisesi - Hala ogrenciyim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 17, 2015 11:44 pm

LYS de 4 yillik bir lisans bolumu kazanirsan Studienkolleg yapmana gerek kalmiyor.
www.deutschstudent.com

acaglayan

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr May 17, 2015 11:49 pm

LYS de 4 yillik bir lisans bolumu kazanirsan Studienkolleg yapmana gerek kalmiyor.[/quote]

Bu durumda Universtelerden sartli kabul alip dil yeterliligini saglamam yeterli olacak.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 18, 2015 2:27 pm

Aynen.
www.deutschstudent.com

nil-lili

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen nil-lili » Prş Haz 25, 2015 5:20 pm

almanya vizesine basvuracagim fakat schengen vizem var nasil olacak sizce bu islem ?

Kullanıcı avatarı
welly275

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen welly275 » Prş Haz 25, 2015 6:13 pm

schengen olmasi basvurmana engel degil.

Okandevrimm

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Okandevrimm » Prş Ağu 20, 2015 1:28 pm

Studienkolleg her universite var mi ?

Hmyr_

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Hmyr_ » Pzt Eki 26, 2015 10:52 pm

Merhaba,

Turkiye\'de Acikogretim Universitesinde bir sene Tarih bolumu okudum ve suanda Studienkolleg yapiyorum daha once bir Universiteden Zulassung aldim baska bir bolumden ama ertesi gunu universite Prufungsamttan aldigi mail sonucu bu bolumde okuyamayacigimi ve Tarih bolumunden baska bir bolumde okuma imkanimin olmadigini belirtti mecbur ciktim vs vs....

simdi sormak istedigim FSP\'yi iyi bir dereceyle bitirsemde yine Tarih bolumunu okumak zorunda miyim ? Hic mi baska imkanim yok ? Ayrica bir Turk vatandasi arkadasimda ayni benim gibi Turkiyeden geldi siradan bir Realschule\'da okudu simdi Ausbildung yapiyor anlayamiyorum ?:|

Ich Danke euch Im Voraus und warte auf eine baldige Antwort :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 27, 2015 7:22 pm

G-Kurs bitirdikten sonra, yukarda verilen makaleyi okursan, ordaki G-Kurs ile ilgili bolumlerde okuyabilirsin.
www.deutschstudent.com

ali5806

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen ali5806 » Çrş Kas 11, 2015 10:50 am

merhaba Turkiyede 3 sene meslek lisesi okuyup ustune bilgisayar programciligi iki yillik universite bitirdim , makalede yazilan uzerine iki yillik universite mezunlari studienkolleg yapmadan Turkiyede okuduklari bolume denk veya o bolume benzer bir bolumde okuyabiliyor anladigim. Peki Turkiyede okudugum bolumden daha farkli bir bolumde okumak istesem ornegin muzik veya psikoloji gibi bu mumkun olurmu bunun icin studienkolleg in G kursuna basvurup o G kursunu bitirip ordaki universitede o muzik veya piskoloji gibi bolumlerde okuyabilirmiyim veya bunu yapabilmemin baska bir yolu varmi bunu ogrenmek istiyorum ona gorer bir karar verip eger hicbir farkli yontemle de bu olmuyacaksa muhtemelen informatik okuyacagim o yuzden bunu ogrenmek istedim , tesekkur ederim.

fuark

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen fuark » Pzr Ara 06, 2015 9:11 pm

Merhaba siteyi uzun suredir takip ediyorum aklima takilan bir kac sey var:

1- Ornegin herhangi bir universitenin stk son basvuru tarihi 1 haziran, ben bu tarihe kadar lise diplomami universite yerlesme belgesini alamiyorum o zaman hic bir sekilde basvuru yapamazmiyim ?

2- B1 almanca sertifika ve 4 senelik bir bolume yerlesti belgesi ile sinava giris davetini alabilirmiyim yoksa davet vermeme gibi bir sanslari varmidir ?

3- Sinavi kazandigim zaman geri turkiyeye donmek zorundamiyim yoksa Almanya\'da vizemi uzatabilirmiyim ?

4- Sayet ki sinavi kazanamadim yeniden sinava hazirlanma veya dil kursuna katilma gibi bir sansim var mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 07, 2015 12:19 am

[quote]fuark tarafindan yazilan metin:

Merhaba siteyi uzun suredir takip ediyorum aklima takilan bir kac sey var:

1- Ornegin herhangi bir universitenin stk son basvuru tarihi 1 haziran, ben bu tarihe kadar lise diplomami universite yerlesme belgesini alamiyorum o zaman hic bir sekilde basvuru yapamazmiyim ?

HAYIR

2- B1 almanca sertifika ve 4 senelik bir bolume yerlesti belgesi ile sinava giris davetini alabilirmiyim yoksa davet vermeme gibi bir sanslari varmidir ?

HAYIR

3- Sinavi kazandigim zaman geri turkiyeye donmek zorundamiyim yoksa Almanya\'da vizemi uzatabilirmiyim ?

UZATABILIRSIN

4- Sayet ki sinavi kazanamadim yeniden sinava hazirlanma veya dil kursuna katilma gibi bir sansim var mi ?

VAR

[/quote]
www.deutschstudent.com

Crni

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ara 09, 2015 10:37 pm

studienkollegden kabul alinirsa vize alinabiliyormu? Bochum universitesini n internet sitesinde studienkollegi sart kostu , bende baya strese girdim .

Yarin dortmunddaki studienkollegleri ariyacagiz , kabul verirlerse , vize gorusmesi dahada riskli olurmu ? Yani kolaycana alinabiliyormu ?

Crni

A dan Z ye Studienkolleg

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ara 09, 2015 10:42 pm

Tamamen caresizlik soz konusu , makaleyi okudum ama sorularima cevap bulamadim