Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da popüler bölümler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
egeselb

Almanya’da popüler bölümler

Mesaj gönderen egeselb » Pzr Tem 31, 2022 5:45 pm

Merhaba, hukuk mezunuyum ama tekrar sınava girdim. Say 306k tm 106k söz 16k sıralama yapabildim.
Yüksek lisansla şartlı kabulle almanyaya gelmeyi planlıyorum ama gelirken Türkiye’de bir lisansa kayıt olacağım belki Almanya’da lisansa devam eserim. Orada avukatlık yapmam çok zor tekrar lisans okumam gerekiyor bunu göze alamam. Bunun dışında Türkiye’de hangi bölümü seçersem Almanya’da lisans olarak okuduğumda orda işime yarayabilir? Sağlık ve mühendislik dışında bölümler geliyor, işletme iktisat vb. bölümler. Sizce ileride Almanya’da kalabilmek ve iş bulabilmek için hangi bölümü tercih etmeliyim?
Teşekkürler.

egeselb

Re: Almanya’da popüler bölümler

Mesaj gönderen egeselb » Pzt Ağu 01, 2022 7:03 pm

Up

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 02, 2022 12:06 am

Birincisi lisans bitirdiginiz icin tekrar sinava girmeden istediginiz bütün bölümlere (lisans) basvuru yapabilirdiniz zaten. Diger sorunuza gelince neyi seviyorsaniz onu okuyun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

egeselb

Mesaj gönderen egeselb » Sal Ağu 02, 2022 9:18 am

Physiker yazdı: Sal Ağu 02, 2022 12:06 am Birincisi lisans bitirdiginiz icin tekrar sinava girmeden istediginiz bütün bölümlere (lisans) basvuru yapabilirdiniz zaten. Diger sorunuza gelince neyi seviyorsaniz onu okuyun.
Bunu bilmiyordum, bir araştırayım çok teşekkür ediyorum. Hangi bölümden mezun olduğumun önemi var mı? Yani hukuk mezunuyum ama atıyorum yazılım mühendisliğine başvurabilir miyim?

io94

Mesaj gönderen io94 » Sal Ağu 02, 2022 5:39 pm

egeselb yazdı: Sal Ağu 02, 2022 9:18 am Bunu bilmiyordum, bir araştırayım çok teşekkür ediyorum. Hangi bölümden mezun olduğumun önemi var mı? Yani hukuk mezunuyum ama atıyorum yazılım mühendisliğine başvurabilir miyim?

Evet, bildiğim kadarıyla başvurabilirsiniz :)