Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fakülte seçimi önemli mi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zAHo

Fakülte seçimi önemli mi ?

Mesaj gönderen zAHo » Pzr Tem 31, 2022 2:51 pm

Selamlar herkese. Tercih dönemindeyiz. İnformatik okumak istiyorum. Matematik bölümüne başvuru yapacağım. Bazı okullarda Fen-Edebiyat fakültesinde bazı okullarda Fen fakültesinde sizce hangisini seçmem lazım ? Birde seçerken nelere dikkat etmem lazım ? Derslerin benzerliğine mi ?

Son olarak ben Türkiye'de okumayacağım için bu okulu dondurmam mı lazım ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hatta mühendislik ve doğa bilimleri bile var ancak yanlış seçim yaparım diye tedirgin olduğum için buraya konu açmak istedim.

josephthelegit

Re: Fakülte seçimi önemli mi ?

Mesaj gönderen josephthelegit » Pzt Ağu 01, 2022 11:39 pm

Ben de matematik yazıp informatik okuyacağım herkes kabul alırsın diyor ama kesin bir cevap bulamadım tercihlerin bitmesine de az kaldı çok aradayım siz ne yapıcaksınız

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 02, 2022 12:14 am

Farketmiyor. Diger sorunuzla ilgili bugün instagram hesabimizda önemli bir paylasim yaptik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Ağu 02, 2022 2:59 am

Physiker yazdı: Sal Ağu 02, 2022 12:14 am Farketmiyor. Diger sorunuzla ilgili bugün instagram hesabimizda önemli bir paylasim yaptik.
Teşekkürler ben eğer kabul almazsam okumayı düşünmüyorum tekrar girerim muhtemelen. İnstagram hesabınıza baktım teşekkür ederim bilgi için.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Ağu 02, 2022 3:00 am

josephthelegit yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 11:39 pm Ben de matematik yazıp informatik okuyacağım herkes kabul alırsın diyor ama kesin bir cevap bulamadım tercihlerin bitmesine de az kaldı çok aradayım siz ne yapıcaksınız
Tercih matematik yapıp dil kısmını halledeceğim hocam. Başvurular gelince direkt kabul ile gitmeyi deneyeceğim.

josephthelegit

Mesaj gönderen josephthelegit » Sal Ağu 02, 2022 9:13 am

zAHo yazdı: Sal Ağu 02, 2022 3:00 am Tercih matematik yapıp dil kısmını halledeceğim hocam. Başvurular gelince direkt kabul ile gitmeyi deneyeceğim.
Bende aynı şekilde yapacım burda özel üni yazıcam, dil kursuyla anlaştım önümüzde ki dönem başvuruda bulunucam. Tek korkutan olurda gidemezsen kırıp obp ile napıcam. ig flan varsa ver hocam haberleşelim

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Ağu 02, 2022 9:37 am

josephthelegit yazdı: Sal Ağu 02, 2022 9:13 am Bende aynı şekilde yapacım burda özel üni yazıcam, dil kursuyla anlaştım önümüzde ki dönem başvuruda bulunucam. Tek korkutan olurda gidemezsen kırıp obp ile napıcam. ig flan varsa ver hocam haberleşelim
Hocam buradan bilgi vermek yasak diye biliyorum. Özel hesap falan. Sebebi veren kişiler yıllar sonra gelip sil falan diyormuş birde forumda yıllarca kalsın çözümleri herkes kullansın istiyorlar.

Bunların dışında hocam ben risk alıyorum açıkcası. Kırık bir obp ile de olsa elimden geleni yaparım ancak 1 sene başından olacak bir iş için vermek istemiyorum.

josephthelegit

Mesaj gönderen josephthelegit » Sal Ağu 02, 2022 10:34 am

zAHo yazdı: Sal Ağu 02, 2022 9:37 am Hocam buradan bilgi vermek yasak diye biliyorum. Özel hesap falan. Sebebi veren kişiler yıllar sonra gelip sil falan diyormuş birde forumda yıllarca kalsın çözümleri herkes kullansın istiyorlar.

Bunların dışında hocam ben risk alıyorum açıkcası. Kırık bir obp ile de olsa elimden geleni yaparım ancak 1 sene başından olacak bir iş için vermek istemiyorum.
Sıralaman neydi hocam nc frei bölümlere mi başvurmayı düşünüyorsun

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Ağu 02, 2022 10:48 am

josephthelegit yazdı: Sal Ağu 02, 2022 10:34 am Sıralaman neydi hocam nc frei bölümlere mi başvurmayı düşünüyorsun
Sıralamam çok iyi değil maalesef. Ama puanım iyi bazı nc gerektiren üniversitelere başvurmayı düşünüyorum.

josephthelegit

Mesaj gönderen josephthelegit » Sal Ağu 02, 2022 11:07 am

zAHo yazdı: Sal Ağu 02, 2022 10:48 am Sıralamam çok iyi değil maalesef. Ama puanım iyi bazı nc gerektiren üniversitelere başvurmayı düşünüyorum.
Benimde iyi değil müh yazamıyorum o yüzden, bu sene nc hesaplama değişicek diyorlar belki öyle olursa nc li okullarada başvururum diğer türlü frei

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Prş Ağu 04, 2022 1:42 pm

josephthelegit yazdı: Sal Ağu 02, 2022 11:07 am Benimde iyi değil müh yazamıyorum o yüzden, bu sene nc hesaplama değişicek diyorlar belki öyle olursa nc li okullarada başvururum diğer türlü frei
Umarım sonuçlar iyi olur hocam. Başarılar.