Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Darmstadt?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hilaliy

TU Darmstadt?

Mesaj gönderen hilaliy » Çrş Tem 27, 2022 8:27 pm

selamlar, uzun sureli bir seruvenin ardindan bazi okullardan kabul aldim. tu darmstadt, th deggendorf, uni bremen, uni kassel vs. munih teknik testdaf sonucum 5443 oldugu icin beni direkt reddetti ne yazik ki.. KIT ve Uni Hamburgtan da hala haber bekliyorum. Her neyse diyecegim su ki ben Tu Darmstadt cikarsa kesin giderim, harika okul rankingleri yuksek tu9 uyesi ayrica endustri muhte de baya iyi falan diyordum ancak.. simdi kabul alinca ve okul ve sehir hakkinda da arastirmalar yaptikca, yani olayin ciddiyetini kavrayinca, bana bir darlik geldi. ben dogma buyume istanbulluyum. hic kucuk sehirde yasamadim. kisa sureli yasadigim yerler oldu (örn. yalova) ama onlarda da hep darlanti geliyordu ve geri donmek istiyordum. simdi bu darmstadta baktikca benim baya icim daraldi. o kadar almanyaya gelmissin her sey hallolmus bu mu sorun simariklik yapma falan diyebilirsiniz tabi ki ama yine de sormak istedim. sehir hakkinda icime su serpecek birileri var mi? yok o oyle sandigin gibi degil, sadece sonbahar ve kis mevsimi yasanmiyo eskisehir falan gibi aslinda baya tatli bir ogrenci sehridir darmstadt guzeldir sehrin yarisi zaten okul kendini okulda yasiyomus gibi say ayrica sosyal hayat da cok iyi falan diyebilecek.. ayrica ben uni hayatimi kutuphanede gecirmek de istemiyordum, en basitinden tiyatroyla ilgileniyorum ve bunu almanyada da surdurmek istiyordum su an o bile mumkun gozukmuyor. gorunen o ki tu darmstadt baya asiri zorlayan bir okul. endustri muhendisliginin 2/3u makine demisler bolum icin ayrica KIT gibi pek ders takvimini sekillendirme hakki da vermiyormus. uni hamburg ciksin hamburgta kalayim prenses gibi yasarim diyorum ama o da endustri muh diyince pek kaale alinan bir okul degil gibi. hamburg cikmadi henuz zaten de bilmiyorum iste buraya kadar okuduysaniz tesekkur ederim tavsiyesi olan varsa cok sevinirim........

ozbek12345

Re: TU Darmstadt?

Mesaj gönderen ozbek12345 » Prş Tem 28, 2022 3:09 pm

Hocam tu darmstadttan hangi bölümden kabul aldiniz?
Benim başvurum hala bekliyor.

Mod Uyari: Kural Ihali- Madde 4: 1 hafta gecici ban

viewtopic.php?f=3&t=16500

Tıpış

Mesaj gönderen Tıpış » Prş Tem 28, 2022 7:29 pm

hilaliy yazdı: Çrş Tem 27, 2022 8:27 pm selamlar, uzun sureli bir seruvenin ardindan bazi okullardan kabul aldim. tu darmstadt, th deggendorf, uni bremen, uni kassel vs. munih teknik testdaf sonucum 5443 oldugu icin beni direkt reddetti ne yazik ki.. KIT ve Uni Hamburgtan da hala haber bekliyorum. Her neyse diyecegim su ki ben Tu Darmstadt cikarsa kesin giderim, harika okul rankingleri yuksek tu9 uyesi ayrica endustri muhte de baya iyi falan diyordum ancak.. simdi kabul alinca ve okul ve sehir hakkinda da arastirmalar yaptikca, yani olayin ciddiyetini kavrayinca, bana bir darlik geldi. ben dogma buyume istanbulluyum. hic kucuk sehirde yasamadim. kisa sureli yasadigim yerler oldu (örn. yalova) ama onlarda da hep darlanti geliyordu ve geri donmek istiyordum. simdi bu darmstadta baktikca benim baya icim daraldi. o kadar almanyaya gelmissin her sey hallolmus bu mu sorun simariklik yapma falan diyebilirsiniz tabi ki ama yine de sormak istedim. sehir hakkinda icime su serpecek birileri var mi? yok o oyle sandigin gibi degil, sadece sonbahar ve kis mevsimi yasanmiyo eskisehir falan gibi aslinda baya tatli bir ogrenci sehridir darmstadt guzeldir sehrin yarisi zaten okul kendini okulda yasiyomus gibi say ayrica sosyal hayat da cok iyi falan diyebilecek.. ayrica ben uni hayatimi kutuphanede gecirmek de istemiyordum, en basitinden tiyatroyla ilgileniyorum ve bunu almanyada da surdurmek istiyordum su an o bile mumkun gozukmuyor. gorunen o ki tu darmstadt baya asiri zorlayan bir okul. endustri muhendisliginin 2/3u makine demisler bolum icin ayrica KIT gibi pek ders takvimini sekillendirme hakki da vermiyormus. uni hamburg ciksin hamburgta kalayim prenses gibi yasarim diyorum ama o da endustri muh diyince pek kaale alinan bir okul degil gibi. hamburg cikmadi henuz zaten de bilmiyorum iste buraya kadar okuduysaniz tesekkur ederim tavsiyesi olan varsa cok sevinirim........
merhaba bende aynı durumdaydım sizinle 4443 ile kalıp itiraz ettim sonuca ve başvurabildiğim üniversitelere Başvurdum RWTH Aachen Endüstri makine ve yazılımdan kabul aldım. Ayrıca Tu darmstadt endüstriden de kabul aldım fakat TU darmstadt'ta hazırlık var mı biliyor musunuz? ayrıca muhtemelen RWTH aachen bahsettiğiniz okullardan daha iyi oraya neden başvurmadınız

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Cum Tem 29, 2022 5:34 pm

Tıpış yazdı: Prş Tem 28, 2022 7:29 pm merhaba bende aynı durumdaydım sizinle 4443 ile kalıp itiraz ettim sonuca ve başvurabildiğim üniversitelere Başvurdum RWTH Aachen Endüstri makine ve yazılımdan kabul aldım. Ayrıca Tu darmstadt endüstriden de kabul aldım fakat TU darmstadt'ta hazırlık var mı biliyor musunuz? ayrıca muhtemelen RWTH aachen bahsettiğiniz okullardan daha iyi oraya neden başvurmadınız
merhaba, aachena testas istedigi icin basvurmadim acikcasi hala istiyor mu bilmiyorum gerci.. kitden kabul aldim oraya gidicem ins... aachena giderdim ben olsam direkt kabul almissiniz neden darmstadt istiyorsunuz ki cok prestijli bir okul darmstadt da oyle ama aachen zirve yani

yusufcan

Mesaj gönderen yusufcan » Prş Ağu 04, 2022 11:15 pm

biraz alakasız ama nc 2.1 ile nerede makine okuyabilirim :D

Phaidon41

Mesaj gönderen Phaidon41 » Cum Ağu 05, 2022 12:18 pm

hilaliy yazdı: Cum Tem 29, 2022 5:34 pm merhaba, aachena testas istedigi icin basvurmadim acikcasi hala istiyor mu bilmiyorum gerci.. kitden kabul aldim oraya gidicem ins... aachena giderdim ben olsam direkt kabul almissiniz neden darmstadt istiyorsunuz ki cok prestijli bir okul darmstadt da oyle ama aachen zirve yani
hilaliy yazdı: Cum Tem 29, 2022 5:34 pm merhaba, aachena testas istedigi icin basvurmadim acikcasi hala istiyor mu bilmiyorum gerci.. kitden kabul aldim oraya gidicem ins... aachena giderdim ben olsam direkt kabul almissiniz neden darmstadt istiyorsunuz ki cok prestijli bir okul darmstadt da oyle ama aachen zirve yani
hilaliy yazdı: Cum Tem 29, 2022 5:34 pm İtiraz ne zaman sonuçlanıyor? Sonucuyla ilgili bilgi paylaşabilir misin?

merhaba, aachena testas istedigi icin basvurmadim acikcasi hala istiyor mu bilmiyorum gerci.. kitden kabul aldim oraya gidicem ins... aachena giderdim ben olsam direkt kabul almissiniz neden darmstadt istiyorsunuz ki cok prestijli bir okul darmstadt da oyle ama aachen zirve yani

aaaa

Mesaj gönderen aaaa » Sal Ağu 09, 2022 6:32 pm

Merhaba herkese. Informatik için üniversitelere başvurdum. Bir çoğundan kabul geldi ama TU Darmstadt tan gelmedi. 1 Temmuzda başvurum işleme alınmış gözüküyor ve Informatik NC frei. TU Darmstadt a başvurup da kabul alabilen var mı? Hangi bölüm ve ne zaman? Şu anda ne yapmalıyım?